Stránka 1 z 1

M-Audio 2X2M latence

Napsal: 2.04.2019 19:48
od Tintin
Zdravím všechny hudebníky!
Doufám, že už toto téma zde nezaznělo...
Cca. před rokem jsem si pořídil zvukovou kartu M-AUDIO 2X2M. S touto kartou jsem nahrával celý rok úplně bez problému. Zhruba 4 měsíce zpátky se mi zvuk začal sekat. A to při práci v Cubase, Abletonu a dokonce i při přehrávání videí na YouTube. Zajímavost alespoň pro mne byla ta, že při přehrávání např. filmu z normálního CD nebo jiného zvuku přehrávaného přes windows media player jel úplně v pořádku... Začal jsem tedy zjišťovat co se dalo na internetu a všude se hovořilo o latenci. Zkoušel jsem ji pak různě nastavovat, ale marně. Myslel jsem si tedy, že je problém ve zvukové kartě a zanesl jsem ji na reklamaci. Když se mi vrátila ze servisu tak mi napsali, že se žádná závada nenašla a že by mi doporučovali zvýšit právě tu latenci... Tak bych se chtěl zeptat jestli nemáte nějaké rady jak na to, popřípadě jestli se dá uvést hodnota kolik by se latence měla cca. pohybovat...? Budu Vám všem moc vděčný za každou radu.

Re: M-Audio 2X2M latence

Napsal: 2.04.2019 21:18
od pavlii
Není to přesné. Zde se jedná o velikost tzv. Audio bufferu, který sice latenci ovlivňuje, ale to je až následek. Takže ho zvětši - pomocí Control panelu.

Že se v systému chová zvukovka jinak je možné, neboť pracuje pod jiným ovladačem (a tedy i s jiným nastavením) než v DAW.

P.