Mad Professor - Sky Blue Overdrive

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jester
Rádce
Příspěvky: 2327
Registrován: 10.07.2008 8:10
Bydliště: Brno

Mad Professor - Sky Blue Overdrive

Příspěvek od Jester » 14.12.2010 9:46

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/mad-professor-s ... 22682.html____________

Výrobce: Mad Professor (Finsko)
Model: Sky Blue Overdrive
Foto:
mp-sbo-001.jpg
Pořízeno: říjen 2010
Cena: 250 $ (eBay)

Testováno na: Fender American Standard Stratocaster, Fender Telecaster 1998 Collectors Edition, Orange Rocker 30

Základní charakteristika:
Zkreslovací krabička (od lehkého ovedrive po měkký distortion), true bypass, se čtyřmi ovládacími potenciometry. Volume nastavuje hlasitost, Distort. nastavuje míru zkreslení efektu. Potenciometr Z nastavuje vstupní impedanci, čím menší je, tím efekt lépe reaguje na nastavení volume potenciometru na kytaře. Tj. čím je hodnota vstupní impedance nižší, tím se při nižší hodnotě potenciometru volume na kytaře zvuk "vyčistí". Potenciometr Texture určuje, kdy a jak obvod zkresluje. Otočením potenciometru doprava získáme tón, který jde lehce zkreslit, otočením doleva získáme spíš lehký booster s menší ochotou zvuku ke zkreslení.

Zvuk:
Efekt má krásný plný táhlý sametový tón, který si ponechává svůj charakter, ať točíte potenciometry jak chcete. Zvuk je tedy poměrně málo variabilní, výhodou naopak je, že při jakémkoliv nastavení zní efekt pěkně a použitelně, prakticky se nedá nastavením "sprasit". Potenciometr "Z" při nastaveném plném volume na kytaře jakoby lehounce posouvá zdůraznění středů - od nižších středních frekvencí po vyšší. Potenciometr Texture má fungovat i jako ovladač Tone, ale jeho rozsah není nikterak velký. Při hraní je nutné používat clonu na kytaře nebo EQ na kombu. Já EQ na kombu nemám, musím tedy sjiždět s clonou na kytaře na cca polovinu. Při vyšším nastavením/otevření clony je tón příliš řezavý a ztrácí onu hebkou sametovost. Ale je to všechno o tom, kdo jaký zvuk preferuje. Tady doufám, že něco napíše ke zvuku i Nero, abyste měli pohled na zvuk Sky Blue z více stran. Rozsah zkreslení je naprosto dostatečný, osobně nejdu se zkreslením za polovinu při Volume nastaveném na cca 9 hodin. Jak je vidět na ukázkách z PGS, nastavení Volume a Distort. se vzájemně ovlivňují.

Efekt používám pouze pro nakopnutí čístého kanálu. Orange má totiž moc pěkný zkreslený kanál, který mi přijde, že už nejde nějak vylepšit :wink:, takže efekt pro dokreslení dirty kanálu nepoužívám. Spíš jsem zkoušel ještě dokopnout zvuk čistého kanálu se Sky Blue dalším efektem (Jetter Gain Stage Gold) a to mi přišlo moc pěkné. Dodá to zvuku ještě středy a zhutní ho to. Moc pěkné například pro zvýraznění sól.

Efekt je možné napájet od 7,5V do 18V. Bohužel nemám možnost vyzkoušet, jestli "počet voltů" i nějak ovlivňuje zvuk.

Provedení a spolehlivost:
Efekt jsem koupil použitý, je vyvedený v pevné kovové krabici. Trochu mě zklamala povrchová úprava, čekal jsem ho trochu hezčí, ale fotky zřejmě klamou. Taky je zvláštní, že potenciometry spodní řady lehce překrývají nápisy (viz video PGS). Efekt funguje spolehlivě, pouze jak jsem se dozvěděl, zřejmě nejede na baterky (díky Nero za odhalení :wink:), což přičítám tomu, že se jedná o efekt z druhé ruky. Prodávající se o tom jaksi zapomněl zmínit, nicméně já stejně na vše používám zdroj, takže mě to nijak netrápí.

Shrnutí:
Dle mého skromného názoru jeden z nejlepších OD, které jsem kdy měl. Jedinou chybou je, že je opravdu hodně drahý. Bohužel se zatím nedělá ve verzi CB, které jsou podstatně levnější, ale vzhledem k tomu, že Mad Proffesor pomalu začíná ve verzi CB dělat i ostatní drahé pedály (delay, kompresor), řekl bych, že je pouze otázkou času, kdy se efekt ve verzi CB objeví.

Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
Já doufám, že jsem už svoje hledání OD ukončil a že si ty OD, které teď vlastním, napořád nechám. Takže kdyby mi ho ukradli, "rád" si ho koupím znovu. :wink:

Zvukové ukázky:


Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“