Mesa Boogie Studio 22 (Lampové kytarové kombo)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Red Bull
Globální moderátor
Příspěvky: 5673
Registrován: 27.04.2007 21:02
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Mesa Boogie Studio 22 (Lampové kytarové kombo)

Příspěvek od Red Bull » 3.02.2011 19:12

Model : Mesa Boogie Studio 22 (1988) [(Lampové kytarové kombo)]
Foto:
Obrázek

Pořízeno: léto 2009 (použité)
Testováno s: Schecter Damien Speciál, Ibanez RG321, Eastwood GP
Základní charakteristika:
- Celolampové kytarové kombo
- 22W Class A
- 1x12 Celestion Black Shadow, type VS-12
- Poweramp 2xEl84
- Preamp 5x12AX7
- 2 kanály Lead/Rhythm
- Jednotlačítkový footswitch
- Efektová smyčka (sériová)
- Direct výstup
- Výstup pro reprobox (4 Ohm)

Zpracování
Na první pohled je tato již dva a dvacet let stará Mesa Boogie zpracovaná na velmi vysoké úrovni. Šasi aparátu je pevné, ale ne přehnaně těžké, konečná úprava je provedena do detailů a i přes již dlouhý a těžký život jí kvalitní zpracování zajistilo tak dobrou kondici v jaké je dnes. Šrouby nenesou známky opotřebení z toho si troufám usuzovat, že z šasi nebyl nikdy vyndáván sám zesilovač. Její váha se pohybuje kolem 16kg.

Ovládání
Nastavení zvuku se realizuje díky jedné řadě potenciometrů. To znamená, že nastavujete EQ pro čistý i zkreslený zvuk najednou. Musíte s tím počítat a už díky tomu se automaticky vylučuje z výběru kytaristů, kteří používají zkreslený do V a čistý 12,12,12 a další zcela rozdílné konfigurace.
Z leva: Volume (přidávání hlasitosti preampu - gain), Master (přidávání hlasitosti poweampu), Treble (výšky), Bass (basy), Middle (středy), Reverb (pružinový), Presence (vyšší středy)
(Studio 22+ má ještě jedno volume – pro každý kanál jedno)
Nastavování Mesa Boogie aparátů je prokletím mnoha kytaristů, protože i malý pohyb jednoho potenciometru mění celkový zvuk, proto kytaristé bez jasné představy budou marně kroužit potenciometry mnoho osamělých nocí. Naštěstí je díky dobře a přehledně označeným potenciometrům nastavování alespoň přehledné.
Výběr kanálu Rhythm/Lead se uskutečňuje pomocí jednotlačítkového footswitche Mesa, který je celokovový a působí až nezničitelným dojmem.
Obrázek

Zvuk
Rhythm – kanál, který vám umožní nastavení čistého, nebo crunchového kanálu. Obecně se u Mesa Boogie stěžuje na "gumovější" čistý zvuk hlavně u Mark sérií. Studio není výjimkou, nelze od něj čekat nacinkaný zvuk stylu Fender. Na druhou stranu je čistý zvuk Studia velmi mohutný, silný pro doprovod a velmi barevný pro sólovou hru. Při nastavení tohoto kanálu do crunch podoby musíte počítat s prací s volume potenciometrem na kytaře, díky němuž dosáhnete čistších zvuků.
Lead – při přepnutí footswitchem na lead kanál se zapojí do hry potenciometr volume, který určuje porci gainu (určuje hodnoty gainu pro oba kanály). Rozsah gainu na tomto aparátu nedosahuje rozsahu například aparátu Engl Thunder. Rozhodně bych tento kanál neoznačil za High Gain. Tento kanál se hodí na ostřejší party. Promítá se do něj nastavení Rhythm kanálu, díky společnému EQ, proto při nastavení dokonalého Rhythm kanálu nemusíte dostat dokonalý Lead kanál.
Jako u každého lampového aparátu je rozdílný zvuk v domácích a koncertních podmínkách. Aparát mám doma, ale hrál semnou i na koncertech, kde bylo potřeba upravení nastavení. Výkonově mi dostačoval ve všech situacích.

Silné stránky
- Zpracování
- Zvuk
Slabé stránky
- Společný EQ (osobně nepovažuji za slabou stránku, ale ve výpisu nevýhod by neměl tento problém chybět)
- Stáří (spousta lidí považuje za nebezpečné pořizovat si takto starý aparát)
- Gumový Rythm kanál (někteří nepovažujeme za nevýhodu)
- Společné volume pro Rythm i Lead (Řeší verze Studio 22+)

Pořídil bych aparát znovu, kdyby mi byl odcizen? ANO
Doporučil bych tento aparát? Ne každému, přijatelnější konkurent je ENGL Thunder.

Zajímavosti:
Verzí Mesa Boogie Studio máme více. Mesa Studio 22, Mesa Studio 22+, Verze navíc s EQ, Hardwood verze a na bazaru teď máme Studio 22 v bílé úpravě s reprem od EVM.

Mam ke svému aparátu originál papíry z roku 1988, Mesa si je vědoma obtížného nastavení zvuku, tak na jedné A4 rozepisují přesné nastavení potenciometrů, pro získání několika zvuků.

Dlouho jsem nevěděl kam mám Studio 22 v produktech Mesa přesně zařadit. Vyřešila to za mě sama - zezadu se hrdě hlásí do Caliber série.

Obrázek

ObrázekKompletní fotogalerie mé Mesy: RB MESA

Video nahrávky:
"MOJO" kills modern music...

Je tu spousta otázek, které již byly zodpovězeny.
Fender Stratocaster photo flame MIJ [1994] -> Ibanez AW3000NT ]

http://www.7daysgallery.com

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“