Midi propojení Voicelive 3 Extreme a Yamaha Tyros 2

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
SGIN
Příspěvky: 3
Registrován: 20.04.2006 12:52
Kontaktovat uživatele:

Midi propojení Voicelive 3 Extreme a Yamaha Tyros 2

Příspěvek od SGIN » 2.01.2021 0:15

Zdravím,
předem se omlouvám, jestli se tu už podobné téma řešilo, ale jsem nevidomý a jak na stránkách fóra, tak i na displejích uvedených zařízení se mi nelistuje právě jednoduše.
Mám keyboard Yamaha Tyros 2 a nedávno jsem si koupil multiefekt TC Helicon Voicelive 3 Extreme. Jsem s ním naprosto spokojen, jen jedno se mi nepodařilo.. Chtěl bych Yamahu používat jako midi master keyboard k VL3X, ale vůbec si nevím rady s nastavením midi. Podotýkám, že jsem spíše hardwarový typ zvukaře a midi jsem zatím prakticky nevyužíval.
1. Midi kabelem jsem propojil Midi A output Yamahy s midi In na VL3X.
2. Na V3X jsem přijímání dat nastavil na midi ports, Channel 1, filter na none.
3. Na Yamaze jsem pro midi nastavil šablonu Master KB2, pro jistotu jsem zkusil i kanály přepnout na první.
Když ale hraju na Yamahu, v harmoniích ani v Hardtune se na VL3X nic nemění, žádné midi povely se neprojevují.
Nemáte někdo tato nebo podobná zařízení, nebo nevyznáte se někdo lépe v midi? Co jsem mohl opomenout nebo udělat špatně? Například jsem někde něco četl o nutnosti nastavit System exclusive, ale v tom se vůbec nevyznám, netuším jak je nastavit na Yamaze ani jaké ID Sysex případně nastavit na VL3X. Nebo zkusit propojení přes USB?
Budu rád za jakoukoliv radu nebo doporučení.
Principiálně mi jde o to, abych mohl na Yamaze určovat tóny nebo harmonie pro samotné vokály, kterými se má VL3X řídit, aniž bych musel keyboard připojovat přes linku a vnášet tak do vokálů zvuk Yamahy.
Případně, šlo by řetězec použít i obráceně? Myslím tím, zpívat, případně hrát na kytaru do VL3X, který by následně alespoň v základních rysech posílal notové povely do Yamahy, která by je vybranou zvukovou bankou přehrávala?

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 7585
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Midi propojení Voicelive 3 Extreme a Yamaha Tyros 2

Příspěvek od Hendrek » 2.01.2021 8:52

Nazdar.
Dle manuálu by to, co popisuješ měl umět režim/funkce NaturalPlay, která vyčte z MIDI potřebnou harmonii (manuál strana 48).
Dále je třeba v nastavení MIDI přepnout vstup na MIDI port (manuál strana 164).
manuál zde

SGIN
Příspěvky: 3
Registrován: 20.04.2006 12:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Midi propojení Voicelive 3 Extreme a Yamaha Tyros 2

Příspěvek od SGIN » 2.01.2021 10:34

To ano, na natural play to nastavené mám, je to v podstatě režim, ve kterém se efekt kouká na všechny vstupy (kytaru, midi, linku, tracky...) To že midi informace má brát z Midi portů a ne USB mám taky nastavené. Spíš se ale zdá, že bude problém někde v dalších, podrobnějších nastaveních, nebo spíš v té Yamaze. Nevím, jak jinak bych to ověřil, další midi zařízení nemám, ale nějak mám spíš podezření, že ta yamaha snad ani ta data při živém hraní nevysílá, nebo je nevysílá tak jak já potřebuju.
Návod k VLX mám, ale k Yamaze ne, rozhodně ne v nějaké digitálně přístupné formě a stejně nevím, jakou kombinaci nastavení zrovna tahle dvě zařízení potřebují.

Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“