TESLA M16-4-4

Pro živé ozvučení, studiové, monitorovací, ...
Odpovědět
Ivan

TESLA M16-4-4

Příspěvek od Ivan » 29.09.2012 8:01

ahoj, chceme kupit do kapely nejaky mix zo zosilovacom. jeden clen kapely nasiel na bazare mixpult TESLA M16-4-4
Obrázek
On je stara skola a dost tomu doveruje ale ja pochybujem... Je to dost stara masina, velka tazka... Mate niekto skusenosti s tymto mixom. Zobrali by ste ho do kapely? Za cenu aku ho ponukaju mozme mat aj novy, sice s menej vstupmi ale stacilo by nam 8.
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.
YouTube | Bandcamp | Spotify

rain
Odborník
Bandzone: http://bandzone.cz/hardrain
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA M16-4-4

Příspěvek od rain » 30.09.2012 20:05

Znám ten mix docela dobře. Zadarmo nebo za odvoz bych ho bral, resp. víc jak pětistovku (tisíc až patnáctset za vynikající stav) bych za to nedal a to jedině v nouzi že jako fakt víc kaček nemám a nebudu hned tak mít... Na druhou stranu do zkušebny to může v pohodě stačit, stěhovat bych to ale nechtěl. Je to fakt obrovská a těžká kráva. Záleží v jakém je faktickém stavu, jestli fungují všechny vstupy/výstupy/poťáky - což často nefungují - někdy stačí kontox, někdy je třeba výměna/proletování/repase... Velká nevýhoda jsou DIN pětikolíkové konektory (někdy bývají dodatečně předělány na jack nebo i canon) musíš k tomu sehnat staré pětikolíkové konektory na kabel, nebo se je*at s přechodkama. Dost to šumí, equalizer nicmoc atd... Vpodstatě kdejaký Behringer má dnes lepší parametry - otázka ale je, jestli ten behroš bude tak jak ta Tesla hrát i za třicet let ;-)

Ivan

Příspěvek od Ivan » 1.10.2012 7:25

no tiez som sa zhrozil ked som niekde na nete nasiel foto zadneho panelu - vsetky vstupy a vystupy iba DIN... no neviem teda. predavajuci ho ponuka za 70eur co sa mi zda tiez dost za takeho veterana
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést i spory, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat.

rain
Odborník
Bandzone: http://bandzone.cz/hardrain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rain » 2.10.2012 14:00

Trval bych na slevě. Ale určitě to chce vyzkoušet funkčnost. Ideál by byl, kdyby k tomu byly i nějaké kabely a kovové šroubovací DIN konektory (mám jich "plný pytlík" - občas jdou někde sehnat za pár kaček ve výprodeji). Předělávat mikrofonní kabely na DIN je pěkná drbačka a redukce jsou docela drahé (nebo si vyrobit redukce). Navíc ti ten DIN kabel bude do modernějších zařízení k ničemu - budeš zas potřebovat přechodky nebo další kabely... Třeba k připojení MP3 si musíš vyrobit kabel nebo redukci atd.... Na druhou stranu se ten mix celkem snadno opravuje (tomu kdo tomu hoví a rozumí) a bude určitě ještě pár roků pro nenáročné použití dobře sloužit. Jen tak mimochodem, ten mix stál v osmdesátých letech skoro jak nové osobní auto - nějakých 40tisíc káčées, pak ho trochu slevnili (asi na osmadvacet)...

Cybermuff
Odborník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cybermuff » 3.10.2012 13:59

Měl jsem jak 16-4-4, tak ten největší 24-4-4.
Do zkušebny to +/- stačí, to je jasný, ale někam to táhnout to už fakt ne.
Rain to píše velmi dobře:
- kovářská práce, v podstatě to kamkoliv stěhovat je o nervy a záda
- šum (je v tom strašná spousta MAA501, který rádi začnou po čase dělat bordel, předělával jsem si to na modernější IO - ty 501 alias 709 jsou první průmyslově vyráběný operační zesilovače z roku 65 a je to holt znát)
- trochu podivně laděné korekce (přelaďoval jsem si je, protože výšky na 16 kHz nebo na kolika to bylo jsou pro live trochu mimo), basy jsem trochu zvedal, byly na 50, pevný korekce na středech (trochu diskutabilní i u nich, prostě parametrický jsou jiná třída)
- asi budeš hůř shánět třeba fadery, notabene i ve zmíněných Behringerech fadery chodí podstatně líp, ale když on bolševik lepší neměl a jedině v Tesle Bratislava si je kvalitně vyráběli do rozhlasových pultů, tady jsou obyčejný (tuším) TP640, který jezdí dost blbě
- trochu problém s linkovým vstupem - ten je řešen jenom pasivně odpory před mikrofonní vstup, takže si člověk moc nepomůže od šumu ani při použití linky (trochu se to dá upravit, ale je to práce...
- brum, protože interní trafo je kousek od výstupních transformátorů a hezky se tam indukuje trocha brumu
- při tý velikosti žádnej efekťák, což dneska má kde kdo
- zatracený pětikolíky už Rain taky zmiňoval
=> pekelně moc problémů a podle mne to nestojí ani za 1500, to snad za pětikouli, stejně ti to zůstane jako starý železo a pak koupíš malýho číňana, kterýho odneseš v jedný ruce a bude mít metery na každým vstupu a hall.
Obrázek

Ivan

Příspěvek od Ivan » 5.10.2012 8:17

no je to v pase, pustili sme ho z hlavy... haladame dalej

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“