Moleek Guitars

Stavba a úpravy nástrojů všeho druhu
Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Moleek Guitars

Příspěvek od Moleek » 9.07.2012 23:07

J.J. píše:Moleek: V týhle fázi už musíš vidět o kolik mm je potřeba krk zapustit do těla, každopádně tahle debata patří do jinýho tématu, leda by ses ještě opravdu rozhodnul kreslit. A vůbec blejskni to a ukaž to v Homemade kytaře.
Původně jsem chtěl celý fotoreport zveřejnit teprve až bude hotovo, abych nemusel číst narážky typu "Bez frézy se na to rovnou vykašli", "S takovým materiálem se na to rovnou vykašli", "S tak olšovejma rukama se na to rovnou vykašli"... He .. I když to poslední naštěstí nikdo moc neví, tak to nevadí, ale dobře.. Už jsem ve fázi, kdy to vypadá jako kytara, tak začnu a postupně už budu jen doplňovat.

Na počátku byla papírová šablona krk za pětikilčo od MrBl4cka. Řekl jsem si, že levněc už ho neseženu a když už v tom budu mít uložen nějaký peníz, tak se na to jen tak nevykašlu.

Obrázek

Což o to. Myšlenka a nadšení bylo, materiál nikoliv. Na prvostavbu se mi nechtělo kupovat fošnu od sollera (ačkoliv si teď uvědomuji, kolik by mi to ušetřilo práce), protože jsem příliš nevěřil v úspěch mise.
Každopádně jsem na půdě vyhrabal fošnu (považuji ji za borovici), která se zdála dostatečně vychlá, rovná, široká a tlustá, abych ji použil. Tak moc široká ale zas nebyla, tak jsem potřeboval slepit dvě vedle sebe - nemám hoblovku, takže to znamenalo spousty broušení, než vznikla hrana natolik rovná, aby se dala použít ke slepení. Vzhledem k tomu, že prkno samozřejmě trochu prohnuté bylo, tak vzniklo krásné esíčko, znamenající další hodiny u pásové brusky. Ty výřezy na fotce jsou proto, abych byl vůbec schopný desky stáhnout svorkami

Obrázek

Když se podařilo dosáhnout dostatečné rovnosti, tak jsem se pustil do vyřezání tvaru kytary. Frézu nemám, přímočarka je špatná, tak jsem to objel vrtačkou po nějakých pěti centimetrech a přímočarkou pak jenom spojil díry.Pak bylo třeba celé tělo zvýšit asi o 15mm... Jako top. posloužila police ze staré skříně.. Asi to byl smrk. Po nezbytném broušení následovalo přilepení topu a zopakování tvarování těla... Zde je to celkem dobře vidět. Než jsem se dal do detailnějšího broušení, tak jsem tou pilkou přejel co se dalo a co jsem si troufnul... Výsledek je zde:

Obrázek

Bohužel jsem debil a vrtal jsem to bez podložení, takže se mi fošna pěkně vyštípala, musel jsem tmelit a tím pádem mohu zapomenout na přírodní barvu pouze s bezbarvým lakem. Samotné broušení se celkem dalo, protože naše pásovka má možnost připevnit ke stolu vzhůru nohama, takže se nechala běžet a ten tvar se dal docílit vcelku slušně.. Teda kromě "vnitřních oblouků".. Ty se musely dojet ručně...
Kapsu na krk jsem udělal klasickou metodou postupného odvrtávání na stojanovce a následné práce s dlátem. S tím dlátem jsem to trochu posral a uprostřed zajel trochu hlouběji, takže kontakt s krkem nebude úplně 100%, ale i tak.

Obrázek

Když to už začínalo vypadat, že nic nepodělám, tak jsem u sollera koupil základ pro zprovoznění nasucho (abych vyzkoušel ladění a všechno, než budu investovat dál), tedy mechaniky, nultý pražec, kobylku, průchody a spoj krku s tělem. Mechaniky jsem dal zatím takhle blbě, protože už tam byly díry připraveny takhle a další se mi tam dělat moc nechtěly. Koneckonců už teď jich tam je 6 x 3 , nemusím přidělávat další. Je to sice nepraktické při namotávání strun, ale při ladění mi to nijak nevadí a vypadá to originálně (tuším že vedle v topicu to měl někdo taky).

Obrázek

Spojil jsem tedy krk a tělo a podle toho naměřil a přidělal kobylku (podle šablony ne, tam je ta kobylka trochu jinak dělaná a šablona má krk s 21 pražci, já mám 22. Průchodky jsem vrtal ruční vrtačkou, takže to není úplně v linii, ale to mě tak moc netrápí... Samozřejmě, že i ručně by se to dalo udělat přesně s trochou snahy

Závěrem snad jen dodám, že mě trochu mrzí, že jsem ten top dával zvrchu a ne zespodu, protože ta borovice se míň štípe než smrk a líp vypadá, takže bych mohl mít kytaru i přírodní třeba. Na druhou stranu nevím co by na to řeklo lože krku, tak to je asi jedno

Obrázek

Až tedy vyřeším problém s drnčením od 11. pražce výš, tak nakoupím součástky na elektrifikaci a kytaru si v klidu dodělám. Případné dotazy rád zodpovím a budu se těšit u dalšího dílu seriálu

EDIT: Další fotky zde: http://moleek.rajce.idnes.cz/Telecaster/
Naposledy upravil(a) Moleek dne 29.12.2019 21:27, celkem upraveno 1 x.
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
J.J.
Rádce
Příspěvky: 1258
Registrován: 11.01.2010 11:54
Bydliště: Bohuslavice nad Metují

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od J.J. » 10.07.2012 0:12

Moleek píše: Kapsu na krk jsem udělal klasickou metodou postupného odvrtávání na stojanovce a následné práce s dlátem. S tím dlátem jsem to trochu posral a uprostřed zajel trochu hlouběji, takže kontakt s krkem nebude úplně 100%, ale i tak.
Stejně to lože budeš ještě prohlubovat, takže není nic ztraceno a můžeš ho zarovnat. Nebo jsi vymyslel lepší řešení? Jinak, na to jaký prd máš k dispozici, to celkem ujde. Ty nedokonalosti zatmelíš a schováš pod lak. Obdivuju, že máš trpělivost na to zarovnávat ty hrany pro lepení ručně. Já bych to vzal a odnesl k truhlářovi na pilu. Je pravda, že to mám do truhlárny z domu asi 30 kroků a tyhle "drobnosti" na počkání mi bratránek dělá zadarmo (za občasnou výpomoc).
Máš už rozmyšleno čím a jak budeš tmelit a lakovat?
K tomu drnčení pražců. Nedrnčí Ti hlavně struny g a D? Na těch fotkách mi připadá, že Ti struny nekopírujou radius hmatníku, takže éčka jsou poměrně vysoko a g a D leží skoro na hmatníku. Do těch šutrů by měly jít příp. sehnat i delší šroubky.
Jinak, dokumentuj a průběžně házej fota. Těším se na výsledek. J.J.
kytary: Yamaha Pacifica 821D, J.J.Gtrs Warbeast, španěly Admira a 2 x J.J., J.J.Gtrs - 7string PRSo, steelstring J.J. ala Martin 00, Jolana Diamant
kombo: Mesa Boogie Nomad 55, Beaver 50W (kopie Valvestate)
apec: Beaver 100W (kopie JCM Slash), 200W bedna
nějaký efekty, kabely, trsátka atd.

Uživatelský avatar
kocour
Odborník
Příspěvky: 854
Registrován: 22.09.2009 17:47
Bydliště: u Stuttgartu
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kocour » 10.07.2012 18:33

Parádní výsledek, vzhledem k materiálu a nářadí :wink:
Strato Collins / Tele H-Btn / Axis (MM copy) / Yamaha EZ AG midi / VOX Pathfinder 10 / E-piano Yamaha / TurboCAD 15 2D / www.yitars.de

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 10.07.2012 19:34

J.J. píše: Stejně to lože budeš ještě prohlubovat, takže není nic ztraceno a můžeš ho zarovnat. Nebo jsi vymyslel lepší řešení?
Asi dobrousím no... Mohl bych uchýlit k čínskému řešení pomocí vloženého kousku šmirglu, ale to je škoda to takhle odfláknout.. Tím spíš, že potřebuju krk přizvednout na druhé straně, takže by byla škvíra vidět.
J.J. píše: Máš už rozmyšleno čím a jak budeš tmelit a lakovat?
No baskytaru jsem při přebarvování natřel Balakrylem a přejel Polyurexem. Ale na tom těle byla slušná vrstva tmelu, takže bylo hladké. Teď to budu určitě stříkat sprejema.. Ještě nevím, jaké. Je tmelení nutnost? Počítám s trochu drsnějším vzhledem, zrcadlový povrch moc nechci.. Pokusím se dřevo vybrousit co nejvíc do hladka a to už bych asi pak stříkal.
J.J. píše:K tomu drnčení pražců. Nedrnčí Ti hlavně struny g a D? Na těch fotkách mi připadá, že Ti struny nekopírujou radius hmatníku, takže éčka jsou poměrně vysoko a g a D leží skoro na hmatníku. Do těch šutrů by měly jít příp. sehnat i delší šroubky.
Je pravda, že jsem to měl skoro rovně ty kameny, ale zas je nechci moc nad tělo (i když na druhou stranu jsem zvyklý na zvýšenou TOM, takže by to nebyl takový rozdíl aspoň), takže si pohraju s tou kapsou a ono to půjde...
J.J. píše:Jinak, dokumentuj a průběžně házej fota. Těším se na výsledek. J.J.
Taky se těším.... Díky za odezvu
kocour píše:Parádní výsledek, vzhledem k materiálu a nářadí :wink:
Díky. Zatím to naštěstí má k výsledku pořád dost daleko ;)
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

kmensik
Rádce
Příspěvky: 2860
Registrován: 29.05.2008 8:00
Bydliště: Brno

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kmensik » 10.07.2012 21:26

Dobrý začátek. Škoda těch tmelených míst, jinak by byla pěkná přírodní. Jako u mně, největší drbačka je příprava fošny, pak už je to pěkná práce. Těším se na pokračování.

Uživatelský avatar
johnatán
Příspěvky: 232
Registrován: 10.04.2007 11:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od johnatán » 11.07.2012 21:25

tyjo chlape to vypadá moc dobře!!! gratuluju!! a moc se těšim na konečnej výsledek... děláme s tátou bubny a znám se s Jirkou Hájkem (Haik Guitars), takže zblízka znám všechny záludnosti a "vosery" spojený s proměnou dřeva v hudební nástroj i při použití kvalitních mašin; Ty to všechno děláš v podstatě na koleně, takže fakt respekt! moc fandim a opakuju - těšim se na hotovou kytárku!!!:-)
Haik Black Beauty / Fire by LM Les Paul / Squier Obey Stratocaster ---> AKG WMS 40 wireless ---> Dunlop Crybaby / Boss CH 1 / Danelectro Cool Cat Drive / Ibanez LU 20 tuner ---> Mesa/Boogie F-30 --> HALLVAD 2x12"
basa Ibanez TRB-100

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 24.07.2012 13:02

Díky. Pokud se zadaří, tak budu určitě dělat i další a na to už určitě pořídím alespoň lacinou frézu a pořádné tvrdé dřevo.. Tohle je takový demo za co nejméně peněz.

Další postup:
Včera jsem se dostal k odvrtávání děr na snímače a elektroniku. Jak se dalo čekat, tak u smrku, který je na vrchní desce nevydržela přepážka mezi snímačem a krkem a naprosto se rozštípala, takže jsem ji zlikvidoval úplně a buď tam pak vlepím nějaký špalíček nebo to nechám překryté pickguardem. Spíš to vidím na špalíček, protože pick na telecasteru je pro mě čistá designovka, takže to vyřeším jen nalepenou černou fólií.. nebudu kupovat pick jako takový (zbytečně moc peněz :twisted: ). Nebo gramodesku, pokud půjde nějak slušně brousit a řezat (Co na to Woro? ).
Zatím ty díry vypadají hrozně, protože se tam prostě nemám jak dostat, abych je vybrousil. Možná si vytvořím nějaký udělátor připnutelný na vrtačku - zatím to neřeším - vidět to stejně pod krytama nebude.

Obrázek

PS: Místa otlačená od vrtačky apod naprosto neřeším. Stejně mám v plánu dát barvy a laku jen tak tenkou vrstvu a pokud z toho brzo bude přirozený relic, tak tím lépe. Žádné zrcadlo, co bude deset let vypadat jako čerstvě vybalené z krabice, rozhodně nechci :twisted: .
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
woro90-1
Rádce
Příspěvky: 3604
Registrován: 30.05.2010 18:42
Bydliště: Hoštka, Praha, Litoměřice

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od woro90-1 » 24.07.2012 13:08

Woro na to, že je to sice pěkně otravná práce, ostatně proto jsem to tenkrát tak odfláknul (a hlavně jsem s tím původně nepočítal jako s trvalým řešením), ale dá se. Nebo koupit kus čirého plexiskla a na vnitřní stranu spáchat nějakou pořádně ujetou malbu, sítotisk, koláž nebo třeba i reliéf (dobrý fór by byl vybrousit do toho dekor jako na babiččině skleněné míse). Rozhodně pevný pickguard, fólie nebude úplně rovná a odlesky budou vypadat dost blbě. Ale to už je jen kosmetická záležitost, spíš bych se zatím soustředil na dlabání, vrtání a broušení. Ty vytlačené díry budeš tmelit nebo půjdou napařit?
Jsem woro90, původní účet přestal fungovat.
rushfan píše:They want to be equal, but point out how they are different. That's hypocrisy.

kmensik
Rádce
Příspěvky: 2860
Registrován: 29.05.2008 8:00
Bydliště: Brno

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kmensik » 1.08.2012 13:16

Na to, že máš stojanovku a pásovou brusku, to bohužel vůbec nevypadá. I tak ti to bude ke prospěchu, už teď ses myslím hodně naučil. Přeji pevnou ruku. A až to doděláš, pověs si to na zeď a začni znovu, s využitím všech nabytých zkušeností.
Jsem zvědavý, jak to dřevo hraje. Moje smrková má hodně nezvyklý zvuk.

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 1.08.2012 13:33

kmensik píše:Na to, že máš stojanovku a pásovou brusku, to bohužel vůbec nevypadá. I tak ti to bude ke prospěchu, už teď ses myslím hodně naučil. Přeji pevnou ruku. A až to doděláš, pověs si to na zeď a začni znovu, s využitím všech nabytých zkušeností.
Jsem zvědavý, jak to dřevo hraje. Moje smrková má hodně nezvyklý zvuk.
Jestli vycházíš z poslední fotky, kde jsem to místama odřel a otloukl během vrtání cest pro kabely a podobně, tak to naprosto chápu...
Co se stojanovky týče, tak bohužel není všemocná, protože jsem kytaru neměl jak upnout, takže to stejně sklouzávalo a šlo to špatně. Navíc ji nemám doma, ale u dědy, takže jsem s ní dělal jen lože krku a zbytek děr jsem dělal ručně, protože stejně budou zakryty...
Pásovka taky není všemocná, protože do vnitřních oblouků se s ní prostě dostat nedá.
Až to dodělám, tak na to budu hrát ;)

Souhlasím v tom, že jsem se hodně naučil a že budu dělat další, kde nebudu klást primární důraz na cenu, jako v tomhle případě.
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
kocour
Odborník
Příspěvky: 854
Registrován: 22.09.2009 17:47
Bydliště: u Stuttgartu
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kocour » 1.08.2012 16:58

Moleek píše:.....Až to dodělám, tak na to budu hrát ;)
....Souhlasím v tom, že jsem se hodně naučil a že budu dělat další, kde nebudu klást primární důraz na cenu, jako v tomhle případě.
Cena (= náklady) a kvalita práce nemusí být v protiváze. Kytaráři jsou většinou toho názoru, že drahé dřevo a hardware automaticky nutí k tomu, aby se pracovalo opatrně a přesně. To je pravda, ale jen v případě, že mistr dohlíží na učně a včas ho na možnost chyby upozorní.
Home maker, začátečník, bohužel musí s chybami počítat, protože se chybami učí. A pokud má respekt i ke "zbytkovému" dřevu, jednoduchosti a účelnosti konstrukce a dekorace, budou jeho další houmejd kytary, rychle přibývat na kvalitě.
Myslím, že bys měl právě proto, klást primární důraz na cenu, no a samozřejmě chyby neopakovat :wink:
-kcr-
Strato Collins / Tele H-Btn / Axis (MM copy) / Yamaha EZ AG midi / VOX Pathfinder 10 / E-piano Yamaha / TurboCAD 15 2D / www.yitars.de

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 1.08.2012 20:11

Jasně.. Poučil jsem se minimálně v těchto bodech do budoucna:
Pořídit alespoň levnou horní frézku
Koupit nový (ostrý) vrtáky a nepoužívat ty, co se válí deset let doma
Mít nabroušený dláto
a zejména nepoužívat dřevo, které se začne štípat už jen, když se na něj člověk zle podívá :twisted:
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
viwalda
Příspěvky: 395
Registrován: 5.02.2012 21:47
Bandzone: sklad by walda
Bydliště: pražská naplavenina ze severu čech

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od viwalda » 1.08.2012 20:45

Moleek píše: a zejména nepoužívat dřevo, které se začne štípat už jen, když se na něj člověk zle podívá :twisted:
To určitě, ale kdybys zacházel s citem , tak ti i borovice vydrží bez oděrků a škrábanců, já se smrkem a borovicí dělám neustále a jde o cit a následný zvyk...
Ale jinak na tupá dláta a bez vercajku slušná práce...
vwld...el.kytara WASHBURN wl14+RM pickups(krk:colour sound+kobyla:custom alnico)+PRS SE 24 custom+GODIN A6 ultra+dreadnougt IBANEZ pf 20...
BOSS RC 20 looper+DIGITECH Timebender..TC ELECTRONIC corona chorus..RADIAL London Bones dist. ..HOT CAKE dual(replika Matěj Dupal)..MICHALÍK wah/volume..ROLAND cube 40XL...
SHURE PG58..TC HELICON voiceton..ZOOM H1...kabeláž:WIDARA cables xxl ,homemade aj...trsátka G. Dennis 0,88...sluchadla AKG K403...
http://bandzone.cz/skladbywalda
http://bandzone.cz/zor

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 1.08.2012 21:44

viwalda píše:
Moleek píše: a zejména nepoužívat dřevo, které se začne štípat už jen, když se na něj člověk zle podívá :twisted:
To určitě, ale kdybys zacházel s citem , tak ti i borovice vydrží bez oděrků a škrábanců, já se smrkem a borovicí dělám neustále a jde o cit a následný zvyk...
Ale jinak na tupá dláta a bez vercajku slušná práce...
Borovice vydržela... Vršek je smrk a ještě k tomu z nějaký police, takže bohužel no :lol:
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
viwalda
Příspěvky: 395
Registrován: 5.02.2012 21:47
Bandzone: sklad by walda
Bydliště: pražská naplavenina ze severu čech

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od viwalda » 2.08.2012 5:58

To je uplně jedno i se smrkem to jde bez oděrků, s borovicí jsou si dost podobné, jen Bo o kapánek tvrdší a pevnější, ale jde to i Sm...a je jednojestli je z police anebo s dveří...
Mě to je jedno ovšem jen podotýkám, že když jseš citlivej ke dřevu bude čisté, jako lilium..jsem truhlář a dělám to furt a halt to vím..ale to je jedno..
vwld...el.kytara WASHBURN wl14+RM pickups(krk:colour sound+kobyla:custom alnico)+PRS SE 24 custom+GODIN A6 ultra+dreadnougt IBANEZ pf 20...
BOSS RC 20 looper+DIGITECH Timebender..TC ELECTRONIC corona chorus..RADIAL London Bones dist. ..HOT CAKE dual(replika Matěj Dupal)..MICHALÍK wah/volume..ROLAND cube 40XL...
SHURE PG58..TC HELICON voiceton..ZOOM H1...kabeláž:WIDARA cables xxl ,homemade aj...trsátka G. Dennis 0,88...sluchadla AKG K403...
http://bandzone.cz/skladbywalda
http://bandzone.cz/zor

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 14.08.2012 13:08

Tak jsem se dneska pustil do barvení (sprejem). Původně jsem chtěl bílou, ale pak jsem v "našich snech" objevil tuhle a posloužila mi jako vzor, že to nevypadá vůbec špatně. Naštstí ve skutečnosti ta barva nesvítí tolik, jako na té mojí fotce (ve tmě s bleskem) - je to odstín 3003 Rubínová, tak uvidíme jak to dopadne... Chci vychytat takový počet vrstev, aby to skrylo nějaké nedostatky, ale aby prosvítalo dřevo (viz vzor)
Obrázek
PS : Jsem si vědom, že jsem nezakryl průchodky (vytahat samozřejmě nejdou), mám v plánu je pak vydrhnout
PS2 : Fotka je jen doplňující... Ještě není dostříkáno ;)
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

kodl258
Příspěvky: 385
Registrován: 7.07.2010 18:38

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kodl258 » 16.08.2012 9:52

Nechci ti to hanět, ale to umístění průchodek se moc nepovedlo. Je na to jeden jednoduchý trik, který sice není z mé hlavy, ale už jsem ho jednou úspěšně vyzkoušel. Našroubuješ kobylku, provrtáš pomocí ní obě krajní díry pro struny úplně skrz, zbylé čtyři díry provrtáš jen do půlky. Odšoubuješ kobylku a chytneš ji z druhé strany kytary pomocí šroubů, které našroubuješ do děr, které jsou už skrz. Skrz kobylku dovrtáš zbylé čtyři díry. Sundáš kobylku a díry zvětšíš na potřebnou velikost. Dělal jsem to minulý týden v kuchyni na stole a celkem se to povedlo.

Uživatelský avatar
Mastr
Příspěvky: 1610
Registrován: 6.02.2007 21:44
Bydliště: Vidlákov

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Mastr » 16.08.2012 11:15

Nevypadá to úplně vzhledně, ale ve výsledku je to úplně fuk jestli jsou rovně nebo ne... takže bych to vůbec neřešil :D
Kytara: Homemade Bonewhite Exp EMG81/60, Macassar Ebony Flying V EMG81/85, Flying V Custom white EMG81/60, LP Custom black (kopie) EMG81/85, Apec: Blackstar S1 100, Blackstar HT, Marshall 4x12 A, Marshall 4x12 B, efekt: Dunlop 95Q, biyang chorus, Dunlop Carbon Copy delay,Behringer harmonist, TC. Polytune mini, http://bandzone.cz/blackshard Kdybyste někdo chtěli nějaký upgrade kytary týkající se frézování, vrtání nebo i úprav elektroniky napište sz.

kodl258
Příspěvky: 385
Registrován: 7.07.2010 18:38

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od kodl258 » 16.08.2012 11:28

Jasně, to je spíš rada do budoucna. Ta operace, kterou jsem popsal, není nijak složitá ani časově náročná, tak proč to nemít hezký...

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Projekt Zbytcaster

Příspěvek od Moleek » 16.08.2012 23:44

Souhlas. Tady na té stavbě se prakticky učím. nápad s kobylkou ale není vůbec špatný.. Díky za tip :)
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Odpovědět

Zpět na „Nástroje“