Moleek Guitars

Stavba a úpravy nástrojů všeho druhu
Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3589
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Moleek Guitars

Příspěvek od Moleek » 29.12.2019 22:07

Jelikož jsem o to byl požádán na vícero místech, tak jen pár slov o mém novém Telecasteru:

Koupil jsem si u Thomanna kit na tele. Původně proto, že se mi Zbytcaster začal rozpadat (špatný materiál a chybějící nářadí zapříčinilo posun krku, nemožnost ladění, rozlámal se křehký pickguard apod..... Říkal jsem si, že koupím nové tělo (stále nemám výbavu na výrobu pořádného vlastního) a osadím to díly z předchozího. Ukázalo se, že to není až tak kompatibilní, takže jsem víceméně jenom postavil skládačku.

Fotky v albu na rajčeti - už nejsem takový exhibicionista a tím, že to není vlastní stavba, tak jsem moc nedokumenoval - https://moleek.rajce.idnes.cz/telecaster_2/

Některé highlighty:

1) Hlava není řezaná, ale je to komplet odvrtané a odbroušené na vertikálně posazené pásovce

2) Tělo bylo v dutinách ohlodané fakt nechutně, takže s dlátem a šmirglem sem si celkem užil

3) Povrchovka - jedna z mála věcí, co jsem teda vlastně dělal já - pro velký úspěch zvolen modrý metalický autolak - bez základovky nebo plniče, takže struktura dřeva a pár nerovností je přiznaných. Po bezbarvém laku to téměř není broušeno (pár tahů 2500 teda jo), ale rovnou leštěno nějakou pastou na umyvadla s leštícím kotoučem na vrtačce a následně olejovou politurou na nábytek nanášenou hadříkem. Smrdí pekelně, ale výsledky to mělo (Pro znalce: Jedná se o Diavu). Vůbec nevím, jestli to přes lak není blbost, ale fungovalo to, takže whatever. Nechtěl jsem zrcadlový lesk, ale trochu lesku tam je a líbí se mi to tak - viz fotky.
Poučení: Pokud fakt používat spreje, tak si koupit spešl trysky, který udělaj větší rovnoměrnou plochu současně.

4) HW a zvuk - seřídit to snad jakž takž jde, ladí to, zvuk je trochu slabší, dodávané snímače samozřejmě nejsou nic moc, dlouhé nestíněné kabely tomu taky nepřidají, takže na hi gain brumí fakt hodně i na to, že to je telecaster. Kobylkový snímač hrozně přestředovaný, takže na čistý zvuk jedině krk nebo mezipoloha.

Suma sumárum: Rozhodně nekupovat, pokud chcete ušetřit. Finanční rozdíl od hotové kytary je minimální. Je to fakt spíš o tom vyzkoušení si práce nebo když nevíte co s prachama.
Já chci třeba do budoucna pár kytar ještě postavit, takže tohle jsem koupil, abych se naučil tu povrchovku

:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Odpovědět

Zpět na „Nástroje“