Nahrávání písniček doma

Technika zpěvu, zpěvová aparatura, efekty, ...
Odpovědět
Marketa
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 7.04.2016 11:22

Nahrávání písniček doma

Příspěvek od Marketa » 7.04.2016 11:26

Ahoj ;) Před pár týdny jsem se rozhodla, že vyzkouším zpívání. Nemám v žádném případě ambice to někam dotáhnout, chci si zpívat jen tak doma. Na webu jsem našla aplikaci Smule, jde o karaoke stránky, kde můžete nahrávat svůj zpěv a také zpívat s ostatními. Mám ale problém :) No, můj hlas není nic moc, ale na tom se dá jistě pracovat :D Můj problém spočívá v tom, že zvuk nahrávky působí tak nějak tlumeně :/ Když poslouchám ostatní, tak mnozí z nich mají zvuk čistý a jasný (i když třeba zpívají hrozně :D ). Nemyslím tedy čistotu a kvalitu hlasu, ale zvuk celkově… Zkoušela jsem použít různé efekty v té aplikaci, ale většinou se ten tlumený zvuk jen prohloubil, takže sice třeba ozvěna zněla pěkně, ale ten tlumený zvuk zůstal… Mohl by mi s tím někdo poradit? Je možné, že je to místem, kde zpívám? Třeba špatná akustika v místnosti? Zkoušela jsem použít tablet i telefon, ale výsledek stejný… Osobně si myslím, že by to mohlo být sluchátky :) Ale nevím, nejsem si jistá, nerozumím těmto věcem, tak bych byla moc ráda, když by se našel někdo, kdo tomu rozumí a mohl by mi poradit :wink: A případně doporučit, jaká sluchátka by byla nejvhodnější :) Předem moc a moc děkuji!!!

Uživatelský avatar
Hendrek
Site Admin
Příspěvky: 6623
Registrován: 23.07.2009 12:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání písniček doma

Příspěvek od Hendrek » 7.04.2016 14:15

Předpokládám, že pro nahrávání byl použit nějaký interní mikrofon nebo mikrofon u sluchátek, který je vhodný tak maximálně na skypování.
Je třeba mít pro nahrávání vhodné vybavení - mikrofon + kabel (XLR) + USB zvukovou kartu, případně USB mikrofon, který sám o sobě zastává funkci zvukové karty.

Thread ohledně externích zvukových karet: studio-a-recording/jakou-externi-zvukov ... 43091.html
thread ohledně téhož + mikrofon: studio-a-recording/zvukova-karta-a-mikr ... 36695.html
Thread ohledně mikrofonů: mikrofony-a-snimani/mikrofon-na-zpev-t43036.html
Thread ohledně USB mikrofonů: mikrofony-a-snimani/usb-kondenzatorove- ... 19926.html
Obrázek

Marketa
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 7.04.2016 11:22

Re: Nahrávání písniček doma

Příspěvek od Marketa » 25.04.2016 16:40

Ahojky ;) Moc děkuji za odpověď ;) Máš pravdu, šlo o mikrofon ve sluchátkách :) Podívám se na odkazy, které jsi mi poslal a vše prostuduji ;)

Odpovědět

Zpět na „Zpěv“