Nahrávání zpěvu přes mixpult a možnost příposlechu

Pro živé ozvučení, studiové, monitorovací, ...
Odpovědět
Maverick24
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 12.10.2014 17:55

Nahrávání zpěvu přes mixpult a možnost příposlechu

Příspěvek od Maverick24 » 12.10.2014 18:08

Zdravím,

Hrál jsem v pár kapelách, napřed jako zpěvák a klávesista, pak jako zpívající bubeník. Dneska už na to moc nemám čas a občas jen doma skládám muziku pro sebe nebo s kamarády děláme covery.
Plánuji koupi mixpultu Behringer XENYX Q502 USB, protože způsob nahrávání zpěvu do počítače mě přes externího sound-blastera moc neuspokojuje, zvlášť, když potřebuju nahrát víc nástrojů + zpěv najednou. Není mi však jasné, jestli se dá přes tenhle mixpult zařídit odposlech zpěvu (+ instrumentální podklad(+klávesy nebo kytara, popř. podklad z pc)) do sluchátek, abych se v nich slyšel při nahrávání do počítače, ale samozřejmě v reálném čase.

Nahrávám často se syntetizérem Roland AX-09 Lucina, který má poslech řešený pouze přes sluchátka. Představuji si to tak, že hraju na Lucinu, k tomu zpívám, k tomu kamarád hraje na kytaru, jsme zapojení v tomhle mixpultu, mě do sluchátek jde všechno včetně zpěvu v reálném čase. Je toho možné docílit?

Články nebo diskuze, které jsem našel tady nebo jinde mě moc neuspokojily, můžete mi prosím někdo poradit, a popřípadě vysvětlit celou problematiku?

Díky moc

Uživatelský avatar
Pawlik
Příspěvky: 263
Registrován: 21.10.2013 19:09
Bydliště: galaktický sektor ZZ9 plurálu Z alfa

Re: Nahrávání zpěvu přes mixpult a možnost příposlechu

Příspěvek od Pawlik » 5.11.2014 11:35

Ano, teoreticky to docílit lze, ale... Tenhle mix je IMHO určený spíš do domácího studia typu "jednochlap", kdy si úroveň hlasitosti jednotlivých stop do odposlechu nastavíš v software compu, protože nemá monitorové sběrnice. To, co bude hrát "naživo" budeš prostě mít v příposlechu v pevném poměru výstupu z mixu. Jinak při připojení do compu přes USB se nějaké pozorovatelné latence bát nemusíš, a to ani na starším "železe" (já ho mám připojený do starého noťasa s XP a Reaper 0.99 a šlape v reálném čase).
Btw, tohle téma patří spíš do "Studio a recording".
Neberte drogy.
Neberte drogy!
NIKDY NIKOMU neberte drogy...

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“