Nové klávesy - Krome vs Kross - 15k

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
Arthemoon
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 16.08.2018 19:46

Nové klávesy - Krome vs Kross - 15k

Příspěvek od Arthemoon » 16.08.2018 19:53

Zdravím,

odešly mi po mnoha let Tritony a jsem tedy v situaci, že musím sehnat nové. A chtěl bych vás poprosit o názory.

Cenově do 15k, může být i z bazaru. Nechci žádné těžké bestie (jako triton), na koncertech jsem si s nimi opravdu užil v tomhle směru. Koukal jsem na korg kross x případně korg krome z bazaru.

Mé požadavky? Doom metal a symfonický metal a má vlastní tvorba - (což jsou orchestrální písničky a klavír) - čili orchestry, stringy, piana, brass, chory, pady. Elektro zvuky vůbec nepotřebuji, sequencer nepotřebuji, nahrávám doma do pc.

2. věc - máte někdo možnost porovnat tyto dva nástroje? Zda se vyplatí si za krome připlatit, nebo není tak markantní rozdíl mezi krome vs kross.

Děkuji

Uživatelský avatar
countrymetalman
Příspěvky: 38
Registrován: 5.05.2009 14:35

Re: Nové klávesy - Krome vs Kross - 15k

Příspěvek od countrymetalman » 9.10.2018 12:20

můj čistě subjektivní názor je, že na tyto "klasické" zvuky co byly už dávno dovedeny ke zvukové dokonalosti, je 1000x lepší nějaký starší ale osvědčený poctivý a originál Japan model, určený tehdy pro profesionální světové hudebníky, než jakakoliv nová čínská plastová velkoprodukce určená pro každého amatéra, do každého studentského pokojíku.

Krome se liší od Kross II mimo jiné tím, že na X stojanu se vám při hře uprostřed klaviatury celý nástroj až o tolik neprohýbá, takže nemáte takový ten divny pocit, že se vam při hraní nástroj zlomí, jako jsem měl u Krossu II.. Zvuk obou je stejně jako u předchůdců M50, Kross I nebo X-50 posazen celkově hodně vzadu, nevýrazný, nemastný neslaný v mixu s akustickymi nebo analogovými nástroji, jako takový background na pozadí ujde, zejména jako standalone all-in-one nástroj na one-man show, stačí si na udelane seq a drums podklady v Krome nebo Krossu sólovat na nějaký menší analog synt a máte zábavy kopec. Ale i tak ty podklady budou zvukově na úrovni samohrajek PA řady nic lepšího nečekat. Na profi účely nebo když si chcete fakt "zahrát" a podporit celek profi zvukem, no kdyz je Triton těžký na tahaní tak M3 /61 nebo M3 jen modul nebyl těžký a je to kvalitou zvuku zcela jiná, nejvyssí třída stejně jako plný Triton.

Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“