Nové snímače do Telecastera

Elektronika, mechaniky, struny, ladičky, ...
Uživatelský avatar
Kumano
Příspěvky: 30
Registrován: 30.05.2011 8:18
Skype: jazzovic
Bandzone: http://bandzone.cz/multiplayer
Bydliště: Praha

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od Kumano » 29.09.2017 10:47

Tak jsem si před nedávnem udělal radost a vyměnil jsem snímače na teleti za Fishman Greg Koch.
Není to levná sranda, ale zvuk je neskutečný. To co zdobí tyhle snimace je skvělá dynamika, čitelnost a poměrně zajímavá fce boost. Nabijí se mini USB k telefonu a vydrží údajně 300 hodin.
Kdo zvažuje výměnu a neni mu lito vynaložit vic peněz, doporucuji.


https://www.fishman.com/products/series ... ickup-set/
Fender Stratocaster Eric Johnson signature * Ibanez RG770DX * Peavey Classic 50 * Fender Blues Junior * Klotz *

Uživatelský avatar
havlma1
Příspěvky: 39
Registrován: 12.08.2016 7:00
Bydliště: Olomoucko / Šumpersko

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od havlma1 » 11.10.2017 8:13

Mám to pro vás update, dokončil jsem modifikaci elektroniky. Třeba to pomůže někomu, kdo taky tápe jak já :)

Použil jsem Gotoh potenciometry 250k, 0,047uF kondenzátor, Fender 4-way přepínač a on/on/on microswitch pro zapojení DiMarzio Chopper T. Krkový snímač je DiMarzio Twang King.

Oproti původnímu čínskému budget hardwaru se znatelně projasnil zvuk Twang Kinga, už před tím byl dobrej, ale teď je radost ho poslouchat. Upgrade elektroniky se vyplatil.

4-way switch dává zajímavý zvuk při zapojení snímačů v sérii, na čistý zvuk to moc dobré není, je to hodně středové a hlasité, ale při zkreslení (DS-1, OD-3) je to super.

Přepínač/rozpojovač pro Chopper T mě zas tak nenadchnul, nejvíc mi stále sedí standardní zapojení v sérii, to je pak dobře využitelné v mezipoloze s Twang Kingem na čisté i zkreslené zvuky a pak jako samostatné použití Choppera pro zkreslené zvuky.

Chopper v zapojení cívek parallelně případně rozpojený je pak tišší, zní docela tence a jediné využití vidím jen v kombinaci s Twang Kingem, kde jsou snímače zapojeny sériově (tzn. nestandardní zapojení, umožněné 4-way přepínačem).

PS: ten 4-way switch je Fender, jeho mechanický odpor pro přepínání není řešený pružinou ale takovým ložiskem nebo čím, což se mi dost líbí. Dává to rozumný odpor, ale zároveň jde přepínání snadno a plynule. Koupeno z USA přes eBay, celková cena včetně dopravy byla 21,75 USD, což se vlezlo do limitu cla a DPH. Takže doporučuju, je to o dost levnější, než z českých eShopů.
Přílohy
mod.jpeg
Naposledy upravil(a) havlma1 dne 15.11.2017 8:13, celkem upraveno 2 x.
Squier Tele Classic Vibe Custom (Twang King & Tonerider Hot Classics TRT2B) | Squier Tele Classic Vibe 50s VB (Alnico III pickups) | Ibanez AW250ECE-LG Cedar
Fender Pro Junior IV | Fishman Loudbox Mini

qwer
Odborník
Příspěvky: 3573
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od qwer » 11.10.2017 8:16

Pěkná práce :)

Uživatelský avatar
ajdam
Příspěvky: 814
Registrován: 26.12.2013 21:59

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od ajdam » 18.11.2018 21:07

Čaute, z funku jsem se přesunul na punk a tak uvažuju, že bych i změnil snímače. Na teleti mám teď Dimarzio Twang king (u krku i kobyly). Krkový snímač je stále OK, ale Twang king u kobylky mi teď přijde na punkové zkreslené doprovody až moc vykuchaný a plechový. Chtěl bych tam dát něco plnějšího s méně výškami. Osvědčený je Dimarzio Chopper-T, ale zajímaly by mě i další tipy.

Uživatelský avatar
havlma1
Příspěvky: 39
Registrován: 12.08.2016 7:00
Bydliště: Olomoucko / Šumpersko

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od havlma1 » 18.11.2018 21:39

ajdame, pořídil jsem si druhé Squier Classic Vibe 50s tele s Alnico III snímači a právě u kobyly se mi ten snímač dost zalíbil, že jsem pro Classic Vibe Custom dal Choppera-T pryč (je na prodej) a objednal Tonerider "Hot Classics TRT2B". Je to víceméně to samé jako na tom CV 50s, jen má nynější verze trochu povytáhnuté magnety nad A D a G strunami pro vyváženější zvuk. Tyhle snímače mají proti standardnímu tele bridge snímači víc středů a trochu míň výšek (nebo jsou aspoň takové míň pichlavé). Zkreslený zvuk je teď takový víc definovaný a přitom snímač dokáže zesák dostatečně "krmit", aby byl zvuk dost šťavnatý. A přitom to hraje příjemně i jako čistý zvuk, bez zkreslení. Dá se to objednat na amazon.de, dodávka do ČR možná, není to ani moc drahé.
Squier Tele Classic Vibe Custom (Twang King & Tonerider Hot Classics TRT2B) | Squier Tele Classic Vibe 50s VB (Alnico III pickups) | Ibanez AW250ECE-LG Cedar
Fender Pro Junior IV | Fishman Loudbox Mini

Uživatelský avatar
ajdam
Příspěvky: 814
Registrován: 26.12.2013 21:59

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od ajdam » 21.11.2018 20:50

Díky za tip. Přemýšlím, že nejdřív zkusím posunout kobylkový snímač blíž ke strunám. Uvidíme co to udělá. Pak bych případně zkusil toho choppera. Teď budu 3 týdny v tahu, ale pak se asi ozvu, jestli bude snímač pořád k mání.

beetle ramone
Příspěvky: 92
Registrován: 23.04.2006 11:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od beetle ramone » 3.03.2019 11:32

Chtěl bych trochu nakopnout svoje mexický Tele a zvažuju nový snímače. Léta mám dobrou zkušenost s RM Pickups, ale Tůma pickups mají taky zajímavou nabídku (i když za lehce vyšší cenu). Máte někdo zkušenost s nějakou konkrétní sadou? Hraju punk, rock... Nic brutálního.
Fender Telecaster BTB MIM
Beetle Les Paul Standard
Harley Benton HB 35 Vintage Cherry
Fokus Les Paul
Fender Hellcat Ruby Red
TCE Polytune 2 Noir, Dunlop Cry Baby JC95, Salvation Audio Tonewheel, Keeley Aria, EHX OP AMP Big Muff, MXR EVH Phase 90, MXR Carbon Copy Delay, MXR ZW38 Black Label Chorus
Marshall MA 50H, Marshall 1960A

Lachim
Příspěvky: 916
Registrován: 1.06.2007 16:04

Re: Nové snímače do Telecastera

Příspěvek od Lachim » 3.03.2019 11:39

Mám na Fokus teleti RM Pickups a na MIK Teleti Tůmovi snímače. Tůmovi mě znějí lépe. U kobylky mám o trošku silnější než vintage (krapet víc středů - lepší na zkreselní). Ke krku jsem si dal Jazzmaster singl (takovej fenrovatější P90). Kolega má klasickou sadu od Tůmy na Teleti od Papeže a taky super. Takže já bych volil opět Tůmu.
- Tele MIK, MusicMan Axis bay Pořízka, HOHNER Revelation RTX, Seagull Artist Mosaic Quantum II,
- CM Two WAH, CM Comp., BlackStar Dual, TC Boost Spark, ZOOM MS-100BT
- Mmjuz aparát

cid
Příspěvky: 244
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od cid » 15.01.2020 16:16

Zdravím, mám dotaz na snímače na tele. Konečně, jak je u mne zvykem jsem se zdlouhavě rozhoupal a chci vyměnit tovární snímače na svém Squieru CV. Pořád jsem váhal a čekal, čím mě ta kytara nepříjemně překvapí a překvapení se nekoná, tedy to špatné. Vím, probíralo se tady téma snímače několikrát, ale já mám konkrétní dotaz na dva modely a zbytečně nebudu rozvádět zdlouhavě proč, je to pochopitelně velice individuální. Zkoušel jste někdo hrát a nebo hrajete na snímače Fender noiseless a nebo nocaster?
Jaké mají vlastnosti, výhody, nevýhody, kdo který model ze světových kytaristů používá, všechno mám zmáknuté, pročtené, naposlouchané, mě zajímají hlavně praktické zkušenosti místních uživatelůi a proč jste se rozhodli pro některý z nich. Nechci country twang, nechci minihumbuckery, jde mně vyloženě o vintage crunch, prostě když do toho hrábnu, tak slyším strunu z klavíru.
Už jsem byl rozhodnutý pro vintage noiseless a asi pořád jsem, ale na YT jsem zkouknul Kytarovou zbrojnici Maťo Myšíka s panem Linhartem a zvuk kobylkového snímače nocaster je dost dobrý, ale je tam slyšet brum, je to daň za singly, i když překousnout se dá ledacos a proto mě zajímají vaše praktické zkušenosti, nebo zkušenosti Vašich spoluhráčů. Třeba budu mít kliku a narazím na někoho, kdo tyto dva modely prakticky zkoušel :D.
Hodí se doplnit, že při první zkoušce s SQ mně vadil brum singlů a už tenkrát jsem se připravoval na budoucí výměnu za noiseless a aniž bych očekával zlepšení brumu, spíš vliv na zvuk, investoval jsem u Thomanna pár tisícovek do poměrně drahých Sommer cable a teprve po hraní mně došlo, že brum je podstatně nižší a nevadil, i když jsem předpokládal že kabely přenesou to, co do nich vleze z kytary. Nevím, ale funguje to a to mě přivedlo k úvaze, že to nemusí být nutně noiseles snímače a ty nocaster mají hutný zvuk a proto jsem tady. :wink:

Uživatelský avatar
jastud
Příspěvky: 1995
Registrován: 5.11.2009 12:35
Bydliště: Brno/Lysice

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od jastud » 15.01.2020 17:18

Ve skutečnosti chceš sadu TV2 od Tůmy : http://www.tumapickups.com/snimace/kytary/telecaster měl jsem je na čínském teleti (Vintage TC 200) a myslím, že mají zvuk který hledáš.

Brum a jiný bordel u telete nejlíp pořešíš stíněnými káblíky od snímačů k poťákům a jackové samici. Pořád tak nějak nechápu proč to není u snímačů standard. IMHO to dělá víc než výměna za Noiselesy nebo jiné "bezbrumové" snímače.
Při tanci nesmiju byt žadne prostoje
a hrať se musi aji na levne nastroje.

cid
Příspěvky: 244
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od cid » 15.01.2020 22:18

jastud - dík za odpověď. Kytarista z ETC p. Pokorný má mimo jiné to samé čínské tele jako já a v Kytarové zbrojnici o tom mluvil, má tam snímače od p. Tůmy. Mluvil o nich docela podrobně a velice pochvalně.
Co se týká stínění, o tom jsem nepřemýšlel a budu "vařit z vody", ber to jako otázku na tebe, nebo někoho znalého. Snímač je symetrický zdroj napětí/signálu a nemá vlastně živý a zem a připomíná mně to zapojení mikrofonu, staré Shure mikrofony měly uvnitř switch, kterým se přepínal signál na symetrický a asymetrický provoz, ale tam šlo tuším o to, aby se zabránilo ztrátám při delším vedení do mixu, stínění bylo zvlášť. Jestli by nebylo správnější koupit symetrický kablík a stínění připájet asi na kostru potenciometru, kde zřejmě bude nějaký zemnící bod. Teď mě napadlo, že u lepších Fenderů bude stíněná asi celá komora a uvnitř kablíky, které maji zkrut, což by mělo zřejmě stačit a týká se problém jenom levných řádně nestíněních kopií.
Předpokládal jsem, že si vyfotím původní zapojení a potom jednoduše staré vypářu a připojím nové snímače. Znovu opakuji, pravděpodobně kecám, je to dotaz, až to rozdělám, kdo ví co tam najdu.
Pan Tůma má v nabídce různé směry vinutí, polaritu magnetů atd., což jsem netušil, že vůbec existuje. Zase až taková sranda to zřejmě nebude, pokud to má být udělané pořádně. Možná by bylo nejlepší sundat pickguard a vzít to k výrobci ať se koukne, nebo si to nechat vyměnit rovnou od profíka. Co není vidět, tam asiati šetří, ale Fender na tom má firmu. Uvidím, nechám si to projít hlavou.
Naposledy upravil(a) cid dne 16.01.2020 6:50, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
jastud
Příspěvky: 1995
Registrován: 5.11.2009 12:35
Bydliště: Brno/Lysice

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od jastud » 15.01.2020 23:22

Nikdy jsem kolem toho moc neteoretizoval. Prostě jsem vyházel dráty co vedly od snímačů, vzal stíněný káblík (chce to něco trošku slušného, ne tu nejhorší metráž z GM), to co šlo na zem vedl stíněním, co šlo na živý kontakt jsem hodil na vnitřní káblík a hurá, většina bordelu byla pryč. O pár týdnů později jsem i odstínil celou komoru - což už (vcelku nepřekvapivě) k žádnému zlepšení nevedlo. Udělal jsem to u stock snímačů, později i u těch Tůmových. V obou případech to zabralo. Ono mít v kytaře půlmetrovou anténu není nejlepší nápad. Hlavně, že se pak řeší kabel z kytary k aparátu...

Na US Teleti jsem to neřešil. To bordel nedělá.

Tůmovi určitě napiš co by sis představoval, věřím že se domluvíte a budeš spokojený.
Při tanci nesmiju byt žadne prostoje
a hrať se musi aji na levne nastroje.

Kalmek
Příspěvky: 25
Registrován: 11.11.2019 12:47

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od Kalmek » 16.01.2020 7:53

Trochu OT ale: Hádám že to s tím stíněným kabelem platí pro jakýkoliv nástroj, který s tím má problémy, tudíž i pro basu? Taky se potýkám s tím, že mi to chytá vše možné, takže je ideální řešení veškeré propojení v nástroji (i od poťáků k výstupu) řešit stíněným kabelem?

A jaký je v tom vlastně rozdíl oproti tomuhle postupu - https://www.notreble.com/buzz/2011/09/2 ... your-bass/ kromě toho že je to asi maličko méně náročné vyměnit dráty.

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1472
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od José » 16.01.2020 8:50

rozdíl bude ve frekvencích proti kterým to pomůže..

Kalmek
Příspěvky: 25
Registrován: 11.11.2019 12:47

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od Kalmek » 16.01.2020 13:23

Já mám největší problémy jak už jsem psal na jiném místě tady na fóru s výškami, které když se na EQ zvednou, tak je slyšet např. frekvence zdroje komba a PC. Taky jsem na zahraničním fóru četl, že problém může být špatně zapojené zemění v síti (kdy se pak perou fázový posuny či co, to už mimo mé znalosti) a pokud se kombo například připojí do jiné zásuvky, tak už problém nemusí být.

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1472
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od José » 16.01.2020 14:24

tohle mi tu přijde dost OT u obou
@cid jak by se stal signál ze snímače symetrickým? CO by tam obracelo fázi? Majky na to mají trafo.

@Kalmek Jinak prakticky: Kdy se problém vyskytuje - šum tě ruší při běžném hraní, nebo při nahrávání do PC? Jakou máš konkrétně výbavu a zapojení?
K nástinu hledání problémů
Jestli to nechytáš v samotném nástroji, tak jsou ti v něm nějaké stínící káble na dvě věci. Je to slyšet i se stáhnutým volume na nástroji? Je to slyšet i s nepřipojeným kabelem do komba?

Kalmek
Příspěvky: 25
Registrován: 11.11.2019 12:47

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od Kalmek » 16.01.2020 15:05

Asi takhle ... je to slyšet i z komba, ale to musím zesilovač opravdu vytáhnout nahoru a na vestavěném EQ to dělá jen zvednutí určitého pásma výšek. Nejvíc je to slyšet teda při nahrávání do PC ale tam to bude sh*t zvukovou. Jen mě napadlo, jestli by to trochu nepomohlo. Na JB Squierovi je maximálně "alobal" na pickguardu a na krytu poťáků. Ale nějaké odstínění pomůže asi minimálně, co tak chápu. Konec mého OT, howgh

cid
Příspěvky: 244
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od cid » 16.01.2020 18:27

José, já vás varoval, že zřejmě kecám :mrgreen: . Zřejmě tam hraje roli polarita magnetu snímače (a možná zase kecám) a to už je opravdu něco, co jde obloukem mimo mne. Já vycházel z faktu, že vývody snímače již od výrobce, nejsou klasicky stíněné koaxem a parazitní jevy se zřejmě vyruší právě tím zkrutem, jako třeba v telefonních kabelech určených pro rozvody po baráku jako je třeba belden, nebo sykfy a celé je to zabalené do stínění. Nejsem vhodný objekt k diskuzi na toto téma. Případně pokud není prostor pro kabely vytapetovaný třeba Cu fólií, nebo nějakou snad uhlíkovou/vodivou barvou, sloupnu z nějakého koaxu punčošku, do ní protáhnu přívody ze snímače a přizemním na plášť potenciometru, který slouží jako zemnící bod, to už snad bude zřejmé se schématu ke snímači, kde bude doufám uvedeno, která barva jde na stínění, ale to jenom pořád odhaduji. Ne opravdu nejsem kompetentní to zde rozebírat. Zřejmě pokud bude kytara a prostor pro přívody dobře odstíněn, bude se jednat o jednoduchou záležitost.
Já se vrátím k původnímu dotazu, zda někdo prakticky nezkoušel rozdíl mezi dvěma konkrétními snímačí noiseles a nocaster, nebo jak je někdo s některým z nich spokojený a proč.
jastud psal o snímačích tumapickups (děkuji za zkušenost), to nechám ještě otevřené. Možná to bude nejlepší řešení, zatím se snažím získat informace na dva konkrétní typy snímačů. Budeme mít teď vystoupení a nechci do elektriky vrtat. Co jsem se díval na YT na postup při výměně snímačů na stratovi, byl piskguard zespodu potažený stínící fólii a dráty vedené jako když vyplňuji spojovačku :D . Jaký postup zvolil výrobce u Squiera, který se vyrábí na různých místech to zjistím, až se podívám, ale teď jak jsem psal, do toho hrabat nebudu. Tak že ještě jednou, kdo jste hrál a nebo hrajete na noiseless a nebo nocaster snímače, podělte se o zkušenost, děkuji.
Naposledy upravil(a) cid dne 16.01.2020 23:39, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1472
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Telecaster - jaké se vám líbí?

Příspěvek od José » 16.01.2020 19:19

No, treba gibson alespon cast snimacu s draty koaxialne ma. Jinak nocastery mam, ale nemam zadne srovnani ve stejnem dreve s nicim jinym, tak jen pseudoreference: zvukove jsem s zadnou jinou nebyl tak spokojeny. Bavi mne na tom vse od krkace, pres radobyakustickou mezipolohu az po urvanej twangkobylkac... S brumem problem nemam ani pri hajgejnu, ale podotykam ze kytaru mam jen jako skladaci nastroj, takze nevytahne paty z obyvaku. A jeste jeden zasadni poznatek. U kobylkace byly blbe naletovane draty na civku a musel jsem je preletovavat. Jinak brum neodstinis, to jen vyssi pazvuky

Odpovědět

Zpět na „Snímače, hardware, příslušenství, údržba“