NuX Mighty Plug (Air)

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
filo01
Příspěvky: 1752
Registrován: 24.06.2010 13:04
Bydliště: Ostrava

NuX Mighty Plug (Air)

Příspěvek od filo01 » 1.12.2020 22:08

Před půl rokem jsem si pořídil víceméně na dovolenou Nux Mighty Plug, což je sluchátkový zesilovač s integrovanými efekty, simulacemi a (snad i) impulsy. K tomu dodávaná appka, kde jste si mohli vše ponastavovat a uložit do zpět do krabičky. Za cca dvojnásobek ceny Amplugu dostanete určitě víc než dvojnásobek možností. Nicméně omezení tam byla (ve zvuku i chování), takže jsem ho měl prakticky furt v šuplíku. Až do minulého týdne, kdy jeden šikula vytáhl ven svoji opensource appku, která tu od NuXu nekompromisně posílá rovnou tam, kde slunce nesvítí. Je teda jen pro Android, takže applisti mají (zatím) smůlu. Níže popíšu Nux Mighty Plug, varianta Air používá stejnou appku, takže by i funkce měly být stejné.

Obecně:
Máte k dispozici 7 kanálů, je to hardwarové omezení NuXu, každý kanál je na krabičce indikován jinou barvou. Viz YT, videí je tam dost. Vlastní IR do krabičky nedostanete, možná to půjde úpravou firmwaru.

Omezení standardní NuX appky:
Editor:
V rámci každého kanálu máte předdefinované simulace zesilovačů a k nim impulsy. Nelze kombinovat např. zesilovač z kanálu Clean s impulsem z jiného kanálu. Uložit můžete jen do sekce, kterou právě editujete. Takže i když si nakroutíte na Clean kanálu pěkný rokec (a že to jde), tak ho uložíte zase jen do kanálu Clean, nikam jinam. Říkáte si, no jo a co když budu chtít uložit dva presety na kanál? Smolík, nejde to, a že se na to lidi supportu NuXu ptali.
Bicí: jen integrované, málo možností, jako metronom to stačí
JamTrack:
Totální parodie, umí přehrát jen předdefinované tracky, svoje si tam nepřidáte. Naštěstí Mighty funguje i jako bluetooth přijímač, takže z běžného přehrávače si pustíte, co chcete.

Neoficiální appka:
Tohle je proti ofiko verzi hotový mercedes, a to je to teprve druhá veřejná alfa verze (0.24 v8)

Editor: 7 kanálů zůstává (hardware neočuráte), ale jinak máte v kombinacích naprostou volnost. Chcete použít JC120 z Clean sekce s basovým nebo akustickým (simulace akustiky) impulsem? Není problém. Chcete si uložit jen higain presety do všech 7 kanálů? Jde to.
Kromě standardního editoru má i vlastní preset manager, kde si do vámi pojmenovaných kategorií nastrkáte svoje nakroucené presety. Kolik chcete. V telefonu je to textový json, takže i zálohovat to jde.
Bicí: nejsou zatím implementovány
JamTrack: vytáhne si mp3 z telefonu a umožní vám si na skladbě nastavit body, kde přiřadíte svoje presety. Takže clean na intro, crunch sloka, ... jde to. Zatím chybí spoustu věcí, ale už teď je základ funkční.
Nastavení: na moje přání přidal autor možnost nevypínat displej, což mě u orig. appky neskutečně sr*lo.

Když to shrnu, tak za necelé 2 litry a s neofiko appkou je to hodně slušná "hračka" a doufám, že to autora nepřestane bavit, našlápnuto má slušně.

PS: Hlavní vlákno je na TGP zde, link je na první relevantní příspěvek.
Pokud se vám appka bude líbit a chtěli byste autora podpořit, tak tady je magické Donate tlačítko ;)
Parker P-44N, Parkwood H2, Prolectrix mini, Boss BR-80, Jamman SoloXT, iLoud, NuX Mighty Plug, t.Bone HD880, Beyer DT770 Pro, JBL LSR 305P MKII, Focusrite Scarlett Solo/2i2 2gen, Reaper, Jamstix4, Mercuriall, Kuassa, Brainworx

Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“