Odstranění laku

Stavba a úpravy nástrojů všeho druhu
Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1348
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Odstranění laku

Příspěvek od José » 25.11.2016 23:44

Tak tak teď mám v plánu jeden natural finiš dělaný tungovým olejem..

cid
Příspěvky: 192
Registrován: 11.11.2015 0:40

Re: Odstranění laku

Příspěvek od cid » 26.11.2016 4:27

Mám starou Kramerku z Hořovic a mohla by vypadat velice dobře. Uvidím, co mně na to řekne odborník. Ona to nebude sranda, nejde jenom o to, jak sundat barvu. Třeba mně to kytarář rozmluví, ale ta představa je ohromně lákavá a jak vidím, nejsem sám. Ono dneska koupit origo Floyda, Duncany, zamykání na popruhy a Shaller ladící zapouzdřené strojky a vypínače, na to 25k skoro nestačí a to nemáte dřevo. Už to není jako dříve, je to všechno ojebané kde se dá a to nemyslím jenom levné nástroje, ... tohle je ale jiná kapitola.

Doplněno 28.11 - Tak jsem mluvil po telefonu s člověkem "od fochu", kterému už pár kytar Kramer z Hořovic prošlo rukama. Kytary se dělaly z topolu (bylo to v papírech), předpokládám kanadského topolu. Topol je měkké dřevo a tělo bude pravděpodobně zakryté za předu a ze zadu "fornýrem", který zpevňuje povrch a v místech, kde jsou zkosení, to bude vidět, tak s natural vzhledem se můžu rozloučit. Na tyto kytary se používají sice vícesložkové barvy, ale jsou určené pro hudební nástroje, asi nejsou tak tvrdé a složení je trochu jiné, není to stejné jako na tyčkový plot :wink: . Mluvili jsme spolu jenom po telefonu a pojedu za ním, aby to okouknul. Může stát, že po odstranění laku, kytara změní zvukové vlastnosti, půjde víc do středů a výsledek nemusí dopadnout podle očekávání.
Podařilo se mně konečně sehnat kontakt na člověka který má pár starých Jolan a měl staré korpusy natřené štětkou a barvu sundával prý v pohodě "barvožroutem", v některých místech se to muselo lehce dobrousit a nakonec kytaru stříknul velice řídkým lakem, takové ty "chlupy" na dřevě ztvrdly, lehce to obrousil a bylo to OK. Akorát pokud použijete špachtli, chce to "zakulatit" rohy, abyste nezajeli do dřeva.

Odpovědět

Zpět na „Nástroje“