Paličky- druh dřeva

Bicí soupravy, činely, hardware, ...
R - stick
Příspěvky: 25
Registrován: 1.05.2006 12:48
Bydliště: V. Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od R - stick » 27.02.2011 15:40

Dovolil bych si na toto vlákno trochu obšírněji reagovat. Napřed co se týče materiálu:

Podstatné už tady padlo, prakticky nejčastěji se lze setkat s hikorem a habrem. Každý materiál má něco do sebe, takže se nedá dát recept, co je nejlepší, a co ne. To si musí každý vyzkoušet sám – a na základě vlastních poznatků pak volit materiál.

Druhá věc je ale ta, že na našem trhu se může potkat s různými materiály – a to jak špičkovými, tak i naprostými sračkami vhodnými pouze jako tyčka do květináče. Jedná se o tyto materiály:

Javor – dělá z něj v menší míře Vic Firth, Pro Mark, Vater a Regal Tip. Jedná se o lehký materiál, preferují ho např. jazzmani. Ale pozor – platí to o druzích amerického javoru (cukrový javor). Pokud javor nabízí evropský výrobce, většinou se jedná o evropské druhy, které jsou z hlediska pevnosti naprosto nevhodné. Typický představitel je např. Stagg – co se týče pevnosti jejich javorových paliček je to naprostá katastrofa.

Japonský bílý dub (shirakashi oak) – jedná se o velmi kvalitní materiál – lepší než hikor – a paličky z něj nabízí pouze Pro Mark, Tama a ve velmi malé míře Vic Firth (když pominu vintage paličky jako Slingerland nebo Ludwig) Pokud máte paličky těchto firem, máte jistotu, že držíte opravdu kvalitní dřevo. A opět pozor – pokud se setkáte s paličkami z dubu např. od SX, Dimavery, Stagg, nebo různých no name výrobců především z Číny máte naprostou jistotu, že držíte v ruce totální sračku, která vám odejde po 10 minutách hraní. Ono totiž těch druhů dubu je kolem 300 – a Číňani se s tím nijak nepářou – prostě to udělají z toho, co jim padne pod ruku. A kvalita tomu bohužel odpovídá.

A aby to bylo trochu komplikovanější, to co jsem psal výše, platí i o hikoru. Uvedené firmy (Stagg, Dimavery, SX ……a spousta dalších) z něj dělá taky. Jenže bohužel z toho, který dovezou – a tady je nutno vědět, že hikoru existuje 16 základních druhů, ale pro výrobu paliček jsou vhodné pouze dva. Pokud má ta firma k dispozici ten správný druh, tak je vše v pořádku, pokud ale doveze něco jiného – např. druhy řazené do Pecans skupiny, tak je na průser zaděláno, protože tyto paličky nemají ani pevnost habru a pokud je držíte v ruce, tak máte pocit, že jsou z papíru.

No a pokud vás zajímá, z čeho všeho se paličky dělají, najdete více tady: http://www.rstick.com/cz-materialy-pouz ... licek.html

Co se týče třídění a párování paliček:

Zdaleka se nejedná o poslední trend – poprvé to zavedla firma Ludwig v 30 letech, a po ní pak postupně i další firmy. Ale tenkráte to nebylo tak detailní, jako v současné době – hlavně se jednalo o párování podle váhy paliček. Třídění paliček podle tónové charakteristiky zavedla až firma Vic Firth v osmdesátých letech, a po ní k tomu postupně přistupovaly i ostatní.

O co při párování paliček jde?
Hikor je velmi nesourodá dřevina – dřevo z jednoho kmene může mít vysokou hustotu a pevnost, ale kousek vedle to už může být řídké a pórovité. Snadno se to dá poznat na hmotnosti paliček, přičemž váhový rozdíl mezi např. 5A může být až 13 gramů !!!! ( 38 – 51 g pro model 5A) Zde platí přímá úměra – čím více jsou paličky těžší, tím jsou pevnější a kvalitnější. A dále – pokud je na paličce řidší dřevo, palička je „hluchá“ – dává tupý a nevýrazný zvuk na činelech.
Z tohoto důvodu bylo zavedeno párování paliček – paličky se napřed třídí na lince podle váhy kdy každá palička o stejné váze je zařazena do spec. šuplíku. Přitom jsou vyřazeny paličky o nízké hmotnosti. Následuje tónové třídění – na každou paličku je klepnuto, zvuk je sejmutý mikrofonem a v počítači je vyhodnocena frekvenční charakteristika, přičemž paličky s nevýrazným zvukem jsou vyřazeny a paličky, kde se charakteristika zvuku shoduje jsou opět zařazeny do stejného šuplíku. Následně jsou z tohoto šuplíku vkládány o obalů, přičemž jsou ještě tříděny podle zabarvení dřeva. Toto je tedy ve stručnosti proces párování paliček.

Ovšem na druhé straně je průser v okamžiku, kdy se takto spárované paličky dostanou na krám, zákazník si vybere několik párů, ty vyndá z obalu, koulí je, porovnává, oťukává, pak si jeden pár vybere – no a ty ostatní nastrká zpátky tak, jak mu to padne pod ruku ….

No a ještě ke konci – musím trochu kontroverzně reagovat na tuto část příspěvku Monikyd:
Více o paličkách i o párování z webu výrobce, jehož paličky poslední roky preferuji nejen já http://www.balbex.cz/cs/site/firma/proces-vyroby.htm

Bohužel informace na té stránce jsou vysloveně reklamně zaměřené – a do skutečnosti mají někdy opravdu hodně daleko. Proto bych je doporučoval brát s opravdu velkou rezervou …

A ještě na konec bych doplnil Monikud ohledně informací o českých výrobcích, které zde chybí:

Cockpit Canada – web tyto paličky nemají, vyrábí je p Kolaja a distribuuje do obchodní sítě, kde se s nim,a dá setkat.

Hlaváček – výrobce paliček sídlící u Opavy – do obchodní sítě většinou nedodává – posílá pouze přímo zákazníkům, funguje od začátku 90 let. Web nemá.

Rudlof Králík – ten dělá především tympánové paličky a mallety – klasické paličky začal dělat až po r 2004 – web: http://www.rudolfkralik.com
www.rstick.com - bubenické paličky
www.sferabubeniku.info - největší bubenické diskusní fórum na českém webu

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 27.02.2011 21:22

R - stick píše:..Co se týče třídění a párování paliček:

Zdaleka se nejedná o poslední trend – poprvé to zavedla firma Ludwig v 30 letech, a po ní pak postupně i další firmy. Ale tenkráte to nebylo tak detailní, jako v současné době – hlavně se jednalo o párování podle váhy paliček. Třídění paliček podle tónové charakteristiky zavedla až firma Vic Firth v osmdesátých letech, a po ní k tomu postupně přistupovaly i ostatní.
................musím trochu kontroverzně reagovat na tuto část příspěvku Monikyd:
Více o paličkách i o párování z webu výrobce, jehož paličky poslední roky preferuji nejen já http://www.balbex.cz/cs/site/firma/proces-vyroby.htm

Bohužel informace na té stránce jsou vysloveně reklamně zaměřené – a do skutečnosti mají někdy opravdu hodně daleko. Proto bych je doporučoval brát s opravdu velkou rezervou …

Tady bych s dovolila připojit panu Rektoříkovi svůj komentář k jeho příspěvku, když v něm na několika místech reagoval přímo na mě jmenovitě :)

Předně to třídění a párování. Vím že to je záležitost mnoho desítek let stará no v v příspěvku, kde jsem psala já o "trendu" je ale řeč o "neprvojakostních" a "netříděných" paličkách. ty se donedávna nepárovali u Balbexu... a už se párují! :!: :!:

Co se týče toho upozornění na kvalitu info na stránkách BALBEX....... beru vaše postřehy s rezervou. Vidím v tom konkurenční boj o zákazníka. nejste v tomhle nestranný :wink: každopádně já coby bubenice si koupím paličku a s ní hraju. Chi dobrou cenu, kvalitní materiál a servis v podobě výběru svých parametrů, dobré obchodní podmínky a dodací lhůty.........
Kdysi jsem používala i vaše paličky i paličky od vašeho bratra. Kvalita materiálu i zpracování byla dobrá. Možnost volby vlastních parametrů paličky i dodací lhůty, to vše OK. Bohužel ale při volběúpravy paličky (nechci syrové ani lakované dřevo, chci jenom vosk) a v cenách jste u mě neobstáli a vítězně mi vyšel pan Havlín Balbexu.
Tolik zkušenost ...tedy konkurenční boj... a co se týče webu.... o ty mi nejde ani v nejmenším, i kdyby opravdu klamaly. :!:
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

R - stick
Příspěvky: 25
Registrován: 1.05.2006 12:48
Bydliště: V. Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od R - stick » 3.03.2011 9:40

2: Monikad:
Ještě před tím, než začnu odpovídat bych si dovolil tě požádat o tykání - já si na fórech na nějaké vykání moc nehraji - a jen se modlím, aby to nevadilo ani tobě .... Takže klidně mi tykej Pokud by to byl problém, tak ten příspěvek upravím.
Monikad píše: Předně to třídění a párování. Vím že to je záležitost mnoho desítek let stará no v v příspěvku, kde jsem psala já o "trendu" je ale řeč o "neprvojakostních" a "netříděných" paličkách. ty se donedávna nepárovali u Balbexu... a už se párují! :!: :!: :!:
Já jsem ale vůbec neměl na mysli párování druhojakostných paliček u Balbexu - jen jsem chtěl ozřejmit tento proces, protože o něm v českých bubenických hájích koluje spousta mýtů. Ale pokud zde padlo slovo o párování druhojakostních paliček - tak věz, že to není nějaký vynález Balbexu - ale světové firmy to už dělají několik desetiletí !!! Na druhé straně to ale není vidět. A víš proč?

Firmy se totož k těmto druhojakostním paličkám nechtějí moc znát, (logicky - pocuchalo by to jejich renomé) a tak je distribuují pod jinou značkou. Vater např pod značkou Goodwood, ProMark pod značkou LA Special, Vic Firth pod značkou Nova, a dokonce ten obzvlášť nepovedený šrot pod značkou JoJo. A všechny tyto paličky jsou převážené a tříděné podle hmotnosti - je to naprosto logické, protože prošly třídícím procesem, ve kterém byly rozškatulkovány do váhových kategorií a pak vyřazeny. To samé bude u Balbexu - akorát že ten narozdíl od výšeuvedených uvádí, že i druhojakostní paličky jsou tříděné podle váhy.
Monikad píše: Co se týče toho upozornění na kvalitu info na stránkách BALBEX....... beru vaše postřehy s rezervou. Vidím v tom konkurenční boj o zákazníka. nejste v tomhle nestranný :wink: každopádně já coby bubenice si koupím paličku a s ní hraju. Chi dobrou cenu, kvalitní materiál a servis v podobě výběru svých parametrů, dobré obchodní podmínky a dodací lhůty.........
Kdysi jsem používala i vaše paličky i paličky od vašeho bratra. Kvalita materiálu i zpracování byla dobrá. Možnost volby vlastních parametrů paličky i dodací lhůty, to vše OK. Bohužel ale při volběúpravy paličky (nechci syrové ani lakované dřevo, chci jenom vosk) a v cenách jste u mě neobstáli a vítězně mi vyšel pan Havlín Balbexu.
Tolik zkušenost ...tedy konkurenční boj... a co se týče webu.... o ty mi nejde ani v nejmenším, i kdyby opravdu klamaly. :!:
Tady bych si dovolil nesouhlasit – ty totiž nejsi také nestranná – a z tvé reakce je to vidět. Já totiž nijak nepoukazuji na kvalitu paliček (i když bych mohl) ale na kvalitu informací, které o sobě Blabex poskytuje. Výběr paliček je záležitostí každého bubeníka – a pokud se ti hraje dobře s modelem a úpravami, které používáš, nemám ti do toho co kecat. Je to tvoje osobní volba. Na druhé straně pokud chceš obviňovat někoho z nestrannosti, tak by ses napřed měla seznámit s fakty. A nemusíš složitě prohledávat webové stránky a informace – stačí ti pouhá šuplera a návštěva nejbližšího obchodu s hudebními nástroji. Tam si nech položit na stůl asi 10 párů paliček Balbex od jednoho modelu – a u každé paličky si přeměř průměr. Na svých stránkách totiž Balbex uvádí, že vyrábí paličky s přesností 0,05 mm (slovy pět setin milimetru)
citace z webu Balbexu píše: Tato technologie zaručuje přesné námi udávané parametry např. průměr paličky s tolerancí +-0,05mm, dále absolutně rovné, nijak neprohnuté paličky a dokonale hladký povrch.
Jistě se zde na fóru podělíš o naměřené hodnoty a poznatky – já jen za sebe mohu uvést, že rozmezí v uvedené hodnotě nenaměříš ani omylem …

Ještě by mě sice zajímalo, co si představuješ pod pojmem „dobrá cena, kvalitní materiál a servis v podobě výběru svých parametrů, dobré obchodní podmínky a dodací lhůty.. „ – ale to už do zaměření tohoto threadu moc nepatří – pokud na to budeš chtít odpovídat, tak to téma rozděl ….
www.rstick.com - bubenické paličky
www.sferabubeniku.info - největší bubenické diskusní fórum na českém webu

Basspetr
Příspěvky: 101
Registrován: 17.02.2011 15:24

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Basspetr » 3.03.2011 13:55

Zdravím Vás pane R- stick.
Tak jsem si přečetl Váš příspěvek, vzal dvě paličky od Balbexu,víc jich od tohoto výrobce nemám a přeměřil jsem jejich průměr v jedné čtvrtině délky paličky v místě úchopu. Použíl jsem setinový mikrometr, správně seřízený a přesný. Můj výsledek potvrdil, že se výrobce neodchýlil od deklarované tolerance. ´Jetě bych Vás upozornil na skutečnost, že tolerance +0,05 a -0,05 od rozměru, netvoří přesnost výroby na pět setin milimetru, nýbrž tolerance je rovna jedné desetině milimetru.
Veškeré své úsilí vynakládám na to, aby nikdo nepoznal, že nic neumím.- Marně!

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 3.03.2011 14:59

R-stick: Pochopitelně tykání beru. jsem také mezi kumštýři zvyklá tykat automaticky... a navíc nejsme od sebe věkem zase tak vzdáleni. takže mě těší :wink:

Co se týče tématu naší diskuze: jasně že nejsem nestranná. Hájím "nářadí" se kterým se mi dobře hraje (tím dobře mám na mysli nejen bubování, ale i obchodní dostupnost a cenu), stejně jako ty hájíš kvalitu svého výrobku a a své živobití.

O problematice výroby paliček, ani o jejich toleranci moc nevím. Stejně tak jako neumím vytepat činel, skroužit korpus bubnu z vrstveného dřeva nebo vyrobit blánu. přesto na to 3 desítky let hraju a doufám že ještě nějaký čas budu.
Uznávám tvoje rozhořčení, pokud shledáváš nějaké nepravdy v desetinách milmetrů nebo v podobných informacích na stránkách konkurence. Opravdu to nezkoumám a je mi to šumák. Za ty roky hraní vím, jaká tlouśťka mi sedí do ruky nejlíp a jaká délka či tvar. To vše v tolerancích milimetru. na tlouśťku a půlcentimetru na délku si dovolím poznat i poslepu. Ale nějaké desetinky milimetru fakt nepoznám okem ani hmatem..... stejně tak je tomu v tisícinách gramů váhy. A troufnu si říct, že 99% bubeníků to má stejně :roll: 8)

Takže v tomhle diskutování nemůžu dodat nic víc, než že je to možná trochu zbytečné slovíčkaření. I pan Havlín by to nemusel na své stránky dávat. Mluvím-li za bubenictvo, pak řeknu, že pro nás je u paličky důležitá její užitek a pochopitelně cena a výběr vhodného modelu. Nikdo z nás to neváží a neměří...tedy běžně to tak nedělá:))) navíc stačí přece jedna ˇostřejší píseň, a hrany plechů či ráfek při rimshotech ty pidimilimetry smázne :)
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

R - stick
Příspěvky: 25
Registrován: 1.05.2006 12:48
Bydliště: V. Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od R - stick » 3.03.2011 19:44

2: basspetr

To, že jsi naměřil toleranci oněch deklarovaných 0,10 mm na jednom páru je sice hezké - ale bohužel to má nulovou vypovídací hodnotu. Zkus si těch párů přeměřit patnáct - a nejlépe z různých sérii. A garantuji ti, že naměříš rozdíl min +- 0,2 mm !!! A to není dáno jen přesností výroby - kdy seřizuješ znovu stroje, ale hlavně tím, že dřevo pracuje a zhruba o ty 0,2 desetiny se ti buď seschne, nebo nabere vzdušnou vlhkost. Proto uvádět výrobní přesnost +- 0,05 mm je nesmysl - a na tom trvám.

2: Monikad:
Jasně že já vím, že jednu nebo dvě desetiny v ruce nepoznáš - a nepozná to ani 99% bubeníků. A 99% bubeníků je to naprosto ukradené. Jenže máš situaci, že ti leží vedle sebe dva úplně stejné páry paliček a oba dva stojí stejně. U jednoho je normální popis a u druhého je uvedenou, že je vyroben z habru prošlého speciálním sušícím procesem, při kterém získá pevnost hikoru a vyroben s naprosto ohromující přesností a tolerancí. Tyto kecy sice nemají s pravdou nic společného - ale kterému páru z nich dáš přednost?

Hele - já jsem uváděl jen to, že stránky Balbexu sice obsahují informace o firmě a produktech, ale prošpikované spoustou nesmyslů a reklamních keců, takže je nutné brát je s rezervou. Tu toleranci jsem uvedl jen proto, že ti fakt stačí jen šuplera, aby jsi zjistila, že to co je tam psané je kec - ne proto, že by záíleželo na tom, jak přesně vyrobenými paličkami hraješ. A ono je tam těch keců daleko víc - mezi perly patří např to, jak Balbex těží habr ve vybraných lokalitách (kdyby jsi byla lesák, tak pochopíš ...) nebo jak se Balbex právem zařadil mezi největší výrobce paliček na světě ..... :D :D :D :D :D :D :D

No a když už probíráme stránky Balbexu - víš, co na nich nenajdeš??? Kontakt na firmu včetně IČO a DIČ organizace, link na živnostenský rejstřík nebo ARES pro ověření údajů, obchodní podmínky firmy (přičemž obchodními podmínkami nemyslím to, co tam Balbex má uvedeno) a poučení pro zákazníka o možnosti vrácení zboží do 14 dnů. A toto není můj výmysl - ale zákonná povinost, kterou musí každá firma prodávající přes web splňovat - a na co p. Havlín naprosto okázale s**e.

A znovu opakuji, že pouze podotýkám to, že informace od Balbexu je nutno brát opravdu s velkou rezervou - nic víc. Fakt nehodlám řešit, jestli se hraje líp s paličkami o 1/10 mm silnějšími, nebo slabšími- protože to opravdu drtivou většinu bubenictva nezajímá - a ani to není důležité ....
www.rstick.com - bubenické paličky
www.sferabubeniku.info - největší bubenické diskusní fórum na českém webu

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 4.03.2011 6:56

To R-STICK:
Bořku, jsem ráda, že ty, jako také muzikant, myslím že snad bývalý basák, dokážeš na věci koukat okem bubeníka :wink:
Palička je prostě velmi důležitý komponent hráčské výbavy, nicméně je to spotřební materiál. Jednu - dvě paličky za kšeft v průměru zruším, takže fakt neřeším nějaké párování na hmotnost, desetinky milimetrů na rozměrch, atd.... jde mi matriál, tvar a základní rozměry v toleranci celých milimetrů na průměru a s několika milmetry na délku.. A cenu!!!

U BALBEXu beru sobě vyhovující model z řady Fantastic" (dříve Ekonomy) kde mě jeden kus paličky vychází o něco malinko víc než za dvacku! :wink: To je pro mě schůdné a rozhodující. http://zkracovatko.cz/r9awkH
Kvalita dostačuje....někdo tvrdí, že třeba ta firma nemá zrovna výdrž...nevím, málokdy se mi palička zlomí dřív, než se "oklouže" její povrch potem a špínou jak to tak prostě na stage bývá.....

nějaké reklamní řeči na webu o "x-krát sušeném a Y-krát vybíraném druhu dřeva, zpracovaném takovou či makovou technologií" mě nebere! je i to jedno :wink: Kdo z nás umí uvařit pivo, zná recept na coca-colu, nebo ví něco o výběru ingrediencí pro výrobu třeba rumu????? myslím že skoro nikdo, přesto většina z nás alespoň některý z těch nápojů ráda pije :)

přiznávám, že jsem si web BALBEXu podrobně přečetla až pod vlivem těchto diskuzí s tebou, Bořku.
je tam hafec věcí, které čtu a už je hned zapoínám, nebo nevnímám rovnou.
přímo pro mě je třeba totálně nepodstatná informace o papírovém obalu chráněném průmyslovým patentem (u řady Fantastik)! Vlastně je pro mě nepodstatný ten obal jako takový!! .......nebo nějaké párování!!! vezmu pravdelně pár balíků, vybalím z obalů a tak si to beru seou ve futrálu na podium!
Vlastně to, že někdo tráví čas nějakým párováním a že utrácí čas balením i investuje do toho vychytaného papíru, je pro mě signál, že sama ta palička bez obalu a párování by se dala koupit ještě o nějakou tu kačku levněji a že bych klidně mohla licitovat ještě nířže o cenách!!
jak říkám, ten obal je první, co letí do koše, mnohdy hned u nákupu, a nějaké párování tím ihned po rozbalení také ztrácí smysl....... :idea: :roll:
Naposledy upravil(a) Monikad dne 4.03.2011 21:25, celkem upraveno 1 x.
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 4.03.2011 7:14

R - stick píše:......máš situaci, že ti leží vedle sebe dva úplně stejné páry paliček a oba dva stojí stejně. U jednoho je normální popis a u druhého je uvedenou, že je vyroben z habru prošlého speciálním sušícím procesem, při kterém získá pevnost hikoru a vyroben s naprosto ohromující přesností a tolerancí. Tyto kecy sice nemají s pravdou nic společného - ale kterému páru z nich dáš přednost?
........ je tam těch keců daleko víc - mezi perly patří např to, jak Balbex těží habr ve vybraných lokalitách (kdyby jsi byla lesák, tak pochopíš ...) nebo jak se Balbex právem zařadil mezi největší výrobce paliček na světě ..... :D :D :D :D :D :D :D

No a když už probíráme stránky Balbexu - víš, co na nich nenajdeš??? Kontakt na firmu včetně IČO a DIČ organizace, link na živnostenský rejstřík nebo ARES pro ověření údajů, obchodní podmínky firmy (přičemž obchodními podmínkami nemyslím to, co tam Balbex má uvedeno) a poučení pro zákazníka o možnosti vrácení zboží do 14 dnů. A toto není můj výmysl - ale zákonná povinost, kterou musí každá firma prodávající přes web splňovat - a na co p. Havlín naprosto okázale s**e.....

Musím říct, že jsem se do situace se dvěma stejnými paličkami od různých výrobců vedle sebe, nadostala. Pokud budou opravdu na pohmat, rozměry, tvar i materiál (pohledem a potěžkáním v ruce) stejný a budou stejně drahé, vezmu ty, které mi zaručí opakované a rychlé dodávky v případě mé potřeby. Prostě tam, kde mám vše hned - bez čekání a kde tu samou paličku za tu samou cenu koupím i zítra, pozítří,....

Řeči o tom kde dřevo rostlo, jak a kdo jej vozl, řezal, sušil,....to je mi fakt totálně jedno. To ani nečtu a to moji volbu neovlivňuje. 8)

Obchodní údaje na firmu BALBEX asi fakt na webu nenajdu, ale zase je mi to jedno. Mám tam nabídku modelů a jejich obrázky a mám tam email nebo telefn, na který se dá obrátit. Mě osobně tam štve hlavně to, že tam není uveden přesný a jasný ceník!!!! :idea:
Zase na druhou stranu to beru jako výzvu k tomu, abych jako někdejší mnoholetá obchodní manažerka (nečím se člověk živit musí, když muzika nedá tolik financí na slušný životní standard) vstoupila do obchodního jednán o cenách. Znamená to pro mě zhruba totéž, jako by tam bylo uvedeno "ceny jsou smluvní" :D

IČO i DIČ, nebo snad nějaký výpis z rejstříku, to si v případě potřeby dokáži o obchodním partnerovi zjistit obratem ruky. Stačí pár minut u Netu :wink: To víš sám!! :)

Poslední věc....to že tam zmiňuje tu záruku vrácení peněz...to je sice doopravdy zákonná povinnost, nicméně třeba si to mnoho lidí neuvědomje, nebo prostě sází an Havlín na (ale zdaleka nejen on) na marketingovou fintu s tím, že když to takhle vypíchne na web doslovně, tak že to vypadá jakoby dělal něco navíc. To ale je opravdu jen reklamní trik a ten mu nejde nijak zazlívat. Člověk, který je trochu zběhlý v obchodní branži, jako třeba Ty i já, tak to přejdou s lehkým pousmáním a pokývnutím hlavy, a ti méně zběhlí to prostě hltavě čtou a myslí si něco o nadstandartní péči!
To je ale stejné, jako nápisy "sleva, akční nabídka, nejlevnější cena,..." v supermarkretech. Co je zákazníkům do toho?? I kdyby to byla pravda, pak si to zákazník dokáže zjistit sám, pokud mu jde jen o tu cenu. A pokud ne, koupí to protože to potřebuje, ať je to s nápisem nebo ne. Prostě je to reklamní trik, aby většina nakupujících měla pocit nadstandartní péče......
Mě to nechává v klidu a jsem trochu přkvapená, Bořk, že ty se takhle čílíš :shock:
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Uživatelský avatar
DJmanasek
Rádce
Příspěvky: 1046
Registrován: 16.03.2008 21:44
Skype: Master_of_bass_tones
Bandzone: bandzone.cz/fan/djmanasek
Bydliště: Ostrava, planeta opic (většinou z piva)
Kontaktovat uživatele:

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od DJmanasek » 4.03.2011 19:45

Sakra Mončo, a pane R - stick, to abych si vzal den volna, než to všechno přečtu :)
Basses: Mayones Be Exotic 5, Fodera Imperial Elite 5 Fretless by MV
Effects: BOSS GT-10B, ELECTRO-HARMONICS Switchblade channel (na zkoušku)
Amplification: Markbass MoMark (Amp Frame 800, T1M, EQ42S, MVVL), Custom made 1x15 + Tweeter box, Behringer BX600, M-Audio Fast Track Pro
Cables & Other: Monster Bass, Monster Jazz, Planet Waves, D'Addario Nickelwounds .40
Obrázek

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 4.03.2011 21:20

DJmanasek píše:Sakra Mončo, a pane R - stick, to abych si vzal den volna, než to všechno přečtu :)
:D :twisted: :D Jinak "pan R-stick" je pan Bořivoj Rektořík, muzikant a majitel firmy na výrobu paliček R-STICK. Snad to není nic tajného....."pan R-stick" mi přijde jako oslovení z komixu :shock:
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Basspetr
Příspěvky: 101
Registrován: 17.02.2011 15:24

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Basspetr » 5.03.2011 10:19

Tak jsem se díval na internetové stránky pana R-stick. Jo, a dobrý. I když se mi nelíbí podivný přístup ke konkurenci a mám pocit takového konfrontačního způsobu komunikace zde na webu, přeztoVás pane výrobce prosím o výrobu paliček v rozměru B5 z nějakého slušného javoru. Na tvaru hlavičky mi nezáleží, jelikož hraju na el. bicí. Prosím sdělte mi orientační cenu a termín dodání. Já pak budu zde referovat, jak jsem byl spokojený. Povrchovou úpravu si přeji transparentním lakem. Děkuji. basspetr@email.cz
Veškeré své úsilí vynakládám na to, aby nikdo nepoznal, že nic neumím.- Marně!

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3586
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Moleek » 5.03.2011 10:28

Basspetr píše:Tak jsem se díval na internetové stránky pana R-stick. Jo, a dobrý. I když se mi nelíbí podivný přístup ke konkurenci a mám pocit takového konfrontačního způsobu komunikace zde na webu, přeztoVás pane výrobce prosím o výrobu paliček v rozměru B5 z nějakého slušného javoru. Na tvaru hlavičky mi nezáleží, jelikož hraju na el. bicí. Prosím sdělte mi orientační cenu a termín dodání. Já pak budu zde referovat, jak jsem byl spokojený. Povrchovou úpravu si přeji transparentním lakem. Děkuji. basspetr@email.cz
Myslím, že objednávka custom výrobku podaná na hudebním fóru, taky není zrovna vrchol slušnosti :mrgreen:
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 5.03.2011 10:32

Basspetr píše:Tak jsem se díval na internetové stránky pana R-stick. Jo, a dobrý. I když se mi nelíbí podivný přístup ke konkurenci a mám pocit takového konfrontačního způsobu komunikace zde na webu......

přesně tak, takéjsem tn web celkem důsledněji prošla. zajímavé jsou ty studie trajektorie paličky. takhle "vědecky" mě za bezmála 30 roků bubnování ještě přmýšlet nenapadlo a doufám, že mi zdravý rozum vydrží a že tak přemýšlet nezačnu. je to ale každopádně zvláštní a je dobře, že ýrobce paliček tahle důsledně celou problematiku výroby promýšlí!! Otázkou je, není-li to zbytečné a někde už za hrancí toho, v čem by se problém mohl vyskytnot. Ale jak říkám, já na to jenom hraju, á tomu nerozumím :wink:

Přístup ke konkurenci je...řekněme zvláštní. To souhlasím také. Nicméně není to nezákonně a opět je na zváženou, má-li taková konfrontace smysl tady....nemá-li to být adresováno přímo jeho konkurenci, konkrétně panu Havlínovi, majiteli BALBEX.
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 5.03.2011 10:34

Moleek píše:
Basspetr píše:.....pane výrobce prosím o výrobu paliček v rozměru B5 z nějakého slušného javoru. Na tvaru hlavičky mi nezáleží.........sdělte mi orientační cenu a termín dodání. Já pak budu zde referovat, jak jsem byl spokojený. Povrchovou úpravu si přeji transparentním lakem.....
Myslím, že objednávka custom výrobku podaná na hudebním fóru, taky není zrovna vrchol slušnosti :mrgreen:
Obecně ano, nicméně v rámci tohoto tématu je to víc než obyčejná objednávka výrobku takové nějaké objednávání praktického testu, což dle mě je naopak maximálně k věci. 8)
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3586
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Moleek » 5.03.2011 10:42

To je vlastně taky pravda.. Té části o referenci už jsem nevěnoval takovou pozornost
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Basspetr
Příspěvky: 101
Registrován: 17.02.2011 15:24

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Basspetr » 10.03.2011 19:00

Ještě dlužím krátké oznámení, jak dopadla moje objednávka paliček u pana Rektoříka.
Pan výrobce ´mi odepsal v tom smyslu, že běžně z javoru nevyrábí, ale že mi vyjde vstříc a určité množství materiálu nakoupí, aby mohl splnit moji objednávku. Celkově jsem byl s jeho přístupem spokojen a rozumím tomu, že nemůže reagovat ze dne na den. Snažil se mi vyjít vstříc, i když by to pro něho nepředstavovalo žádný zisk, spíše ztrátu času a další náklady (o té ztrátě času a nákladech navíc se nezmínil). Cenu mi nabídl v relaci, která je pro jeho výrobky standardní.
Vzhledem k tomu, že nechci, aby kdokoliv kvůli jednomu páru paliček zatěžoval sklad materiálem, který zřejmě nebude potřebovat, jsem panu Rektoříkovi poděkoval za ochotu a celou maličkost budu řešit nákupem v běžné obch.síti. Nemám panu výrobci co vytknout, myslím, že jeho ochota sehnat materiál jen kvůli jednomu páru paliček je chválihodná.
Veškeré své úsilí vynakládám na to, aby nikdo nepoznal, že nic neumím.- Marně!

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 10.03.2011 19:17

basspetr: Děkuju, myslím že snad za všechny tady, že si se do objednávky pustil a zároveň že vyhrál zdravý rozum a zrušil jsi to.
na obranu výrobců paliček však napíšu, že JAVOR je velice oblíbené dřvo na výrobu bubnových korpusů, ale totálně nepoužívané k výrobě paliček. běžně totiž se užívá hlavně HABR či HIKOR.
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3586
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Moleek » 26.03.2011 13:09

Myslím, že by bylo vhodné sem uvést moji poslední zkušenost s firmou R-stick.

Při poslední objednávce asi 6ti párů paliček se mi zdálo, že uplynulo dost času od objednání než jsem zvyklý a pořád nic nedorazilo, tak jsem panu R. zaslal mail, ani né tak s jakoukoliv výtkou, jako spíše, abych se ujistil, jestli mi zásilku neztratila spíše pošta. Obratem jsem obdržel vysvětlení, že k zdržení došlo z provozních důvodů (Bavíme se o dodací době cca 10 dní, což není žádný problém) a jako kompenzaci jsem v balíku obdržel jeden pár paliček mých rozměrů z dražšího materiálu zdarma :)
Přestože i předtím jsem věděl, že další paličky budou opět R-Stick, tak tento přístup k zákazníkovi mě v tom jedině ujistil
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Uživatelský avatar
Monikad
Rádce
Příspěvky: 2435
Registrován: 26.12.2008 21:23
Bandzone: www.bandzone.cz/fan/ladydevil17
Bydliště: Kolín

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Monikad » 26.03.2011 15:47

Moleek píše:Myslím, že by bylo vhodné sem uvést moji poslední zkušenost s firmou R-stick.

Při poslední objednávce asi 6ti párů paliček se mi zdálo, že uplynulo dost času od objednání než jsem zvyklý a pořád nic nedorazilo, tak jsem panu R. zaslal mail, ani né tak s jakoukoliv výtkou, jako spíše, abych se ujistil, jestli mi zásilku neztratila spíše pošta. Obratem jsem obdržel vysvětlení, že k zdržení došlo z provozních důvodů (Bavíme se o dodací době cca 10 dní, což není žádný problém) a jako kompenzaci jsem v balíku obdržel jeden pár paliček mých rozměrů z dražšího materiálu zdarma :)
Přestože i předtím jsem věděl, že další paličky budou opět R-Stick, tak tento přístup k zákazníkovi mě v tom jedině ujistil
Tak to je jdině dobře. :wink:
Bicí GRETSCH Catalina Maple, snares MAPEX, drumrack a ostatní HW GIBRALTAR, double Mapex falcon, plechy ANATOLIAN, blány REMO, paličky R-STICK custom signature model, in-ear Shure + bezdrát LD, .. a ruce i nohy k nezaplacení:)))
" Co neuhraješ neukecáš!! "

Windy
Příspěvky: 244
Registrován: 22.06.2013 5:04

Re: Paličky- druh dřeva

Příspěvek od Windy » 22.07.2015 7:18

Mno, jen takový postřeh ke klouzání paliček.
Protože nehraju rimshoty (zatím a nikoliv proto, že bych je považovala za prasečí techniku nebo tak něco) a protože hraji do činelů minimálně, vydrží mi paličky docela dlouho a tím pádem je stačím ohmatat a i když si kupuji Balbexy hikorové 5A se tím speciálním lakem, pro cca třech měsících prostě trošku kloužou jelikož mám docela suché ruce.
Zkusila jsem si předevčírem pořídit vosk na paličky od Zildijanu. A víte co? Super. Zatím první dva dny cvičení a je to o moc lepší. Například při víření můžu uvolnit zápěstí, protože nemusím tak pevně svírat paličky aby mi neujížděly a stačilo fakt stopové množství.
Jasně že řešení je zničit paličky dřív, než je ohmatám ale to je teprve v nedohlednu :-D

P.S. Cena vosku vzhledem k tomu že ani nikdy nedojde, je irelevantní. kdybyste někdo náhodou někdy jeli kolem a chtěli se stavit na kafe, klidně si pár párů dovezte, navoskuju vám je zadarmo :-D

Odpovědět

Zpět na „Bicí nástroje“