Stránka 6 z 6

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 4.11.2018 22:37
od torst
"Weston pak je myslím z lípy a ne mahagonu, a místo javorového topu má asi jen dýhu. " Možná to není ani dýha ale jen tapeta. Nic si nenamlouvám. Vždyť píšu - nebylo to horší o řád, nebyl to propadák, v tomhle mě to potěšilo.
Ibanez - krásnej historickej kus, ale mám z těch pěkných, navoněných zvuků strach. V nářezu nejsou tak průrazné. I když - závěrečnej jam s basou a bubnama a neztratila se žádná, ani West.

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 4.11.2018 22:59
od krasty
Mrzí mě, že jsem nedorazili ani já, ani můj LPC, ale skolila nás doma všechny nemoc, takže bych nebyl použitelnej.... Snad příště.

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 9:34
od Demilich
Taky bych rád poděkoval všem co dorazili, vzali kytary a vytvořili pohodovou přátelskou atmosféru. Nakonec bylo kytar více než lidí, což bylo fajn a o zkušenosti tedy nebyla nouze.

S vyjádřeními doposud napsanými povětšinou souhlasím. Pro mě se absolutním vítězem stává stepan.dusek, který dotáhnul svoje 2 Gibsony. Ty, v kombinaci s novými strunami, jasně převálcovaly konkurenci ve všech ohledech. Studio s humbuckerama hrálo vyrovnaně a krásně. Traditional s P90 byl trochu špinavější a nasranější, ale v tom dobrém slova smyslu. P90 za mě pozitivní překvapení. Velmi... :twisted:

Dle mého taky největší rozdíl mezi kytarama dělaly snímače a struny. Tam kde byly slabší snímače (Ibanez a Epi?) tam to prostě hrálo pocitově jinak. Na čistém víc, na zkresleném méně. I přesto však měl ten Ibanez hezčí zvuk, alespoň pro mé ucho. Snímače alnico Slash byly tak rozdílné, že ta kytara hrála diametrálně jinak než všechny ostatní (opět však můj subjektivní pocit). Staré struny pak podle mého na minimálně 2 kytarách způsobily to, že tlusté E bylo gumové a mdlé jako šňůra na prádlo. Příště čerstvé, a nebo mlátit doma míň ty kila, borci! :D

Myslím, že celkově to byla velmi hezká akce. To, že jsme hodně času věnovali hraní na superčistý zvuk osobně vnímám jako klad, protože ten test byl o těch kytarách více než o čemkoli jiném. Slyšeli jste, že tam vylezlo na povrch všechno a každá kytara hrála jinak než předchozí :wink: Už s tak malým zkreslením jako bylo MojoMojo s gainem méně než půl pak ty rozdíly začaly být velmi nejasné a několika kytarám gain++ pomohl dorovnat neduhy. Kdybychom točili i korekcema na MojoMojo, tak bychom to doladili ještě víc. Ale to už bychom vlastně netestovali tu kytaru žejo? :wink:

A Gibson ničím točit nepotřeboval. Ten hrál jak z praku ve všem. :lol:
Asi v tom Gibsonu přecijen ví co dělají.

Jo a rád jsem Vás poznal! :wink:

Příště dáme Poznej svého ____castera session? :)

PS: Poraženým se stává Demilich, kterému jak Gibsony nevoněly, tak teď mu LP+P90 nedá spát a čekuje bazar, shopy a Thomanna...

PPS: A možná Abu nemá pravdu v bodě 1) že torst opravdu existuje. Sám zdejší pravý torst rozporoval jeho vzhled na přiložené fotografii a navíc pravý torst by podle mě donesl furan nebo kalvados, aby dostál zdejším legendám. Z toho mi tedy vyplývá, že to nejspíš byl dvojník!

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 9:47
od Abu
Demilich píše:
5.11.2018 9:34
Dle mého taky největší rozdíl mezi kytarama dělaly snímače a struny. Tam kde byly slabší snímače (Ibanez a Epi?) tam to prostě hrálo pocitově jinak. Na čistém víc, na zkresleném méně. I přesto však měl ten Ibanez hezčí zvuk, alespoň pro mé ucho. Snímače alnico Slash byly tak rozdílné, že ta kytara hrála diametrálně jinak než všechny ostatní (opět však můj subjektivní pocit).
Slabe Slash snimace mela podle me Harlejka. Epi mela taky neco slabsiho, myslim RM alnico II (a ta asi nejvic utrpela starejma strunama).

Ta clean aparatura (100W+8x12) hrala fakt monstrozne. A jeste k tem Gibsonum - pekne vylezl rozdil kdyz Lich zkousel hrat nejaky komplexnejsi akordy pres OD a krkovej snimac. Na G to bylo porad citelny a srozumitelny, ostatni kytary zacaly vetsinou mlzit a rozmazavat.
Demilich píše:
5.11.2018 9:34
Příště dáme Poznej svého ____castera session? :)
Klidne, budu pripraven, akorat tentokrat musim na svem asia-shitu vymenit struny a vylestit prazce.
Demilich píše:
5.11.2018 9:34
PPS: A možná Abu nemá pravdu v bodě 1) že torst opravdu existuje. Sám zdejší pravý torst rozporoval jeho vzhled na přiložené fotografii a navíc pravý torst by podle mě donesl furan nebo kalvados, aby dostál zdejším legendám. Z toho mi tedy vyplývá, že to nejspíš byl dvojník![/size]
To je mozne, prece tam takova hvezda nepujde osobne. Nechal jsem se napalit. :D

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 10:38
od Fořt
Ano, Harley Benton měl SD APH2 Slash s Alnico II. Ty snímače nejsou tak slabé, mají odpor kolem 8 k, ale možná mám kobylkový hodně nízko, Abu na to koukal.To by možná vysvětlovalo její odlišný, jakoby "dřevěný" zvuk, jak to myslím komentoval Demilich. A pak to Alnico II, samozřejmě. Krkový snímač byl silnější (a skutečně je o fous silnější, i když by měl být papírově slabší, měřil jsem je).
Epina měla zakázkové RM Alnico III, oproti standardním RM Alnico II mírně podvinutá.

Na ….caster session se budu těšit, nové struny už bych určitě nepodcenil! Ony ale ty celoniklové Pyramidy jsou míň brilantní už hned po instalaci. Mně to tak vyhovuje, mám rád na kytarách temnější zvuk. Možná by bylo dobré značku a typ strun na tu další akci sjednotit? Nějaký ekonomicky přijatelný kompromis?

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 10:49
od Kinx
na ...caster session bych dotahl min pulku svych kytar, pokud teda zase nebudu hnit v praci :(

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 11:01
od Abu
Fořt píše:
5.11.2018 10:38
Ano, Harley Benton měl SD APH2 Slash s Alnico II. Ty snímače nejsou tak slabé, mají odpor kolem 8 k, ale možná mám kobylkový hodně nízko, Abu na to koukal.To by možná vysvětlovalo její odlišný, jakoby "dřevěný" zvuk, jak to myslím komentoval Demilich. A pak to Alnico II, samozřejmě.
Ja myslim ze to hlavne vliv tech slabsich magnetu.
A taky si nemyslim, ze by to bylo spatne. Jen ta kytara proste nehrala tak nahlas, coz jak znamo psychoakusticky bezpecne funguje slabsi=horsi, hlasitejsi=lepsi.

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 5.11.2018 14:52
od torst
... zase mě tolik nedémonizujte. Ano, jsem ze všech zúčastněných nejlepší muzikant, ano, moje názory na HF jsou jediné fundované a správné, ale nechci být za modlu ani za nedotknutelný vzor. Jsem taky jen člověk. I já mám chyby, i když momentálně si žádnou nevybavím ...
... na kalvados jsem zapoměl. To jsem lempl. Jel jsem na lehko, jen s kytarama, abych zvlád ČD a MHD. Ale placatku do kapsy jsem vzít moh ! Příště ! Castro session uvidím podle termínu. Začíná mě s pozdimem zavalovat práce. Provětral bych China SX.
"coz jak znamo psychoakusticky bezpecne funguje slabsi=horsi, hlasitejsi=lepsi." Bohužel, takhle to opravdu funguje. Přitom fajnšmekři preferujou slabší snímače (a dál od strun) , díky nimž vyleze víc dřevo.

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 15.03.2019 11:04
od uschi
Ahoj, pokud bude další setkání, rád se zůčastním a nabízím k vyzkoušení:
Les Paul Tribute 2017 HP
Ibanez - kopie LP

Placatka je samozřejmostí)
Petr

Re: Poznej svého Džibsna, aneb podzimní kytarový sraz v Praze 2018

Napsal: 6.04.2019 16:47
od Demilich
Kolo 2, aneb malé pokračování z kytar, pár osobních dojmů sepsáno zde.