Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Máte nápad na zlepšení? Sem s ním!
Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Nero » 23.12.2010 22:28

Milí uživatelé HudebníhoFóra,

připravil jsem si pro vás malý vánoční dáreček v podobě dotazníku, v rámci kterého bych rád zjistil vaší (ne)spokojenost s tímto fórem. Chtěl bych vás všechny poprosit, abyste se ho zúčastnili, protože čím více informací od vás získám, tím lépe se s nimi dá pracovat a posunout toto fórum směrem, který bude všem vyhovovat.

Jde o jednoduchý webový dotazník, kde naleznete zejména uzavřené a polouzavřené otázky doplněné několika nepovinnými otevřenými otázkami, kde se můžete více rozepsat. Celkově vám jeho vyplnění nezabere více než pár minut. Dotazník je anonymní, takže můžete odpovídat maximálně otevřeně :wink:

Dotazník naleznete zde - http://hudebni-forum-cz.vyplnto.cz/

Je otevřen do 20. ledna 2011 do 22:00, poté bude vyhodnocen. S výsledky vás pak samozřejmě seznámím...

Předem vám všem děkuji za účast.

Na závěr bych vám rád popřál krásné Vánoce, příjemné prožití svátků a hodně štěstí do nového roku nejen v hudebním životě!

EDIT: Projeďte si prosím před vyplněním tento thread. Je zde vyjasněno několik sporných či nejasných bodů v rámci dotazníku.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - prosím o účast

Příspěvek od Nero » 21.01.2011 11:13

Včera v průběhu večera bylo hlasování ukončeno. Tímto bych chtěl poděkovat všem 336 respondentům - a to jak za veškerá slova chvály, tak i za konstruktivní kritiku a samozřejmě za veškeré zajímavé nápady.

V nejbližší době si výsledky projdu, nějak zpracuju a pak je samozřejmě, jak jsem slíbil, zveřejním. Na 99 % to bude během víkendu.

Pro přehlednost jsem oddělil dosavadní diskuzi - najdete ji zde, případně v ní můžete pokračovat: co-se-nikam-jinam-neveslo/pruzkum-mezi- ... 23396.html Tento thread nechám prozatím zamknutý, až sem hodím výsledky, zase ho otevřu pro vaše reakce.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Průzkum mezi uživateli fóra - výsledky

Příspěvek od Nero » 22.01.2011 22:34

METADATA DOTAZNÍKU

Šetření: 23. 12. 2010 – 20. 1. 2011
Délka průzkumu: 672 hodin (28 dní)
Počet respondentů: 336
Vypovídající hodnota: velmi dobrá
Počet otázek (max. / průměr): 29 / 22,52
Návratnost dotazníku: 72 %
Průměrná doba vyplňování: 5:32

Můj komentář:
Jako značný úspěch považuji 336 respondentů – v tomto ohledu jsem byl totiž velký pesimista. Při sestavování dotazníku bych 50 respondentů považoval za uspokojivý výsledek, 100 jako velký úspěch. Tato meta byla překonána 3x, což je pro mě opravdu milé překvapení. Je vidět, že i vám záleží na tom, jak fórum funguje. Tento počet lze jistě považovat za směrodatný vzorek.

Docela mě udivila návratnost okolo 72 % - ta odpovídá asi 470 otevřením dotazníku. Buď tedy někteří z vás otevírali dotazník vícekrát, nebo tu je nějakých 140 lidí, co si odpovídání rozmyslelo. Doba vyplňování kolem 5 minut byla očekávatelná. Průměrný počet zodpovězených otázek ukazuje, že ne všichni se věnovali nepovinným otázkám.

Pozn.: u jednoho respondenta došlo ke špatnému odeslání dat (nečitelná forma), a byl tedy vyfiltrován.


VAŠE ODPOVĚDI

1. Kolik je Vám let?

Obrázek

Můj komentář:
Graf asi vypovídá o všem. Šlo o vcelku předvídatelná data (dominance skupiny 15 – 20 let, potažmo rozšířené skupiny 15 – 25 let, která tvoří 70 % respondentů). Poměrně mě ale překvapilo docela slabé zastoupení skupiny pod 15 let a naopak oproti mým předpokladům poměrně silné zastoupení skupiny nad 40 let (asi 10 %).


2. Jak dlouho Hudební Fórum navštěvujete?

Obrázek

Můj komentář:
Tohle pro mě byla důležitá otázka kvůli tomu, jak moc budou data vypovídající. Díky asi 3/4 respondentů navštěvují fórum rok a déle, můžu výsledky dotazníku považovat za směrodatné.


3. Jak často na Hudební Fórum chodíte?

Obrázek

Můj komentář:
I toto do značné míry vypovídá o tom, jak vážně výsledky brát. Zajímavé je, že zpočátku vedly kategorie „Několikrát denně“ a „Denně“, ale nakonec zvítězila odpověď „Několikrát za týden“. Nicméně počet denních návštěvníků odpovídá o něco více než 50 % respondentů – zkuste někdo tvrdit, že na webu si nejde vytvořit závislost…


4. Máte pocit, že na Hudební Fórum chodíte...

Obrázek

Můj komentář:
Tato otázka potvrdila fakt, že naše fórum je určené zejména pro nováčky a zkušených uživatelů se zde tolik nenajde – na jednoho zkušeného připadají 4 nováčci. V této oblasti se dle mého názoru skrývá největší výzva pro fórum, jeho správce, ale i všechny uživatele – vytvořit zde takové prostředí, aby sem chodili a zůstávali zde i zkušení lidé, kteří budou přispívat svými znalostmi a zkušenostmi. Bohužel je to dosti nelehký úkol.


5. Jaké sekce Hudebního Fóra navštěvujete?

Obrázek

Můj komentář:
Graf je znovu neúprosný – a pro mě osobně dost překvapivý. Což o to, dominance kytaristů se dala čekat, ale že tak výrazná? Wow. Stejně tak mě velmi překvapilo až poslední místo sekce Baskytar.


6. Jak hodnotíte práci administrátora (jako ve škole)?

Obrázek

Průměr: 1,36

Můj komentář:
Toto byla samozřejmě otázka, na jejíž odpovědi jsem byl velmi zvědav. Musím vám poděkovat za tak dobré hodnocení, jsem rád, že se tu s tím nepatlám úplně zbytečně.

U této otázky, a samozřejmě u té týkající moderátorů, jsem si udělal lehce hlubší rozbor. Známky 1, 2 a 3 jsem nechával bez další analýzy, ale u 4 a 5 mě samozřejmě zajímaly i vaše komentáře k tomu, proč takové ošklivé hodnocení. Bohužel mám dojem, že někteří z dotyčných 5 lidí nepochopili, co to znamená „jako ve škole“ – jeden člověk s 5 se k tomuto pochybení sám přiznal (zdravím!), další dvě 5 a jednu 4 mi dali lidé, co slovně hodnotili velmi pozitivně a nezanechali komentář s vysvětlením, nebo šlo o jen krátce přítomného člověka, co sám přiznal, že to tu moc nesleduje. Oprávněně jsem dostal 4 s komentářem, že moc často zamykám OT diskuze – kvůli čemuž tu ale jsem a za čímž si stojím.

Pokud si toto dotyční „čtyřkaři“ a „pětkaři“ čtou, tak jestli tu známku opravdu mysleli takto zle, tak bych přivítal vysvětlení (ať už sem, nebo po SZ). Je potřeba vědět, co dělám špatně.


7. Jak hodnotíte práci moderátorů (jako ve škole)?

Obrázek

Průměr: 1,68

Můj komentář:
Jsem rád, že i práce moderátorů je hodnocena velmi dobře. Jen to potvrzuje fakt, že tuto práci dělají kompetentní lidé.

U moderátorů už padalo více kritiky, kterou jsem pečlivě sledoval. Některá špatná ohodnocení se pojí s tím, co jsem psal výše, tedy s možným nepochopením systému. Nicméně jiná byla myšlena vážně – těmto kritikám samozřejmě věnuji pozornost a budu je s moderátory řešit. Nicméně špinavé prádlo se nemá prát na veřejnosti, takže zde se bližšího rozboru nedočkáte – což jistě pochopíte.


8. Jak hodnotíte vystupování uživatelů (jako ve škole)?

Obrázek

Průměr: 2,52

Můj komentář:
Potěšilo mě, že i sami sebe dokážete ohodnotit poměrně objektivně. Sice jsem nečekal tak velkou dominanci trojek, nicméně šlo o vaše hlasování… Zde netřeba hlubších analýz – tento výsledek by měl být hlavně pro vás, uživatele. Přeberte si ho, jak je libo.


9. Jak hodnotíte celkovou úroveň fóra (jako ve škole)?

Obrázek

Průměr: 1,8

Můj komentář:
Toto si myslím, že je hodně dobré vysvědčení pro celý board. Co více říci – snad jen, že děkuji za pozitivní hodnocení a že se budu snažit to tu udržet na stejné či lepší úrovni.


10. Jak přísná Vám přijdou rozhodnutí moderátorů?

Adekvátně přísná: 265 (78,87 %)
Málo přísná: 26 (7,74 %)
Zbytečně moc přísná: 19 (5,65 %)
Jiná odpověď: 26 (7, 74%)

Můj komentář:
Znovu jde o potvrzení toho, že moderátoři (a i já) děláme svou práci více méně dobře. Samozřejmě se čas od času objeví „kampaně“ za více či méně přísnější přístup, ale dle vašeho mínění je současná laťka nastavena dobře.

Pokud šlo o jiné odpovědi, nejčastěji se tam objevovalo, že dotyčný nedokáže posoudit, poměrně často se tam objevovala i kritika, jak všeobecná, tak i vůči konkrétním moderátorům. Jak jsem psal výše, budu to s moderátory řešit. Nutno ale říct, že kritika vzešla jen od několika jedinců, i to, že onu kritiku považuji za odůvodněnou.


11. Jak vhodně je podle Vás používáno banování?

Je využíváno vhodně: 218 (61,88 %)
Mělo by být používáno častěji: 61 (18,15 %)
Mělo by být používání méně často: 17 (5,06 %)
Jiná odpověď: 40 (14,91 %)

Můj komentář:
Více méně podobná situace jako v předchozí otázce. Poměrně mě ale překvapilo, že téměř 20 % uživatelů by souhlasilo s přísnějším přístupem. Navíc většina z těchto odpovědí přišla od „služebně starších“ uživatelů, tudíž pro mě stojí za zvážení.

Z 40 jiných odpovědí je 36 ve smyslu, že se dotyčný s banováním ještě nesetkal, neví, o co jde, nebo nedokáže posoudit.


12. Dostali jste se někdy do konfliktu s jiným uživatelem?

Obrázek

Můj komentář:
Možná se může zdát, že 20 % uživatelů, kteří se setkali s konfliktem, je poměrně velké číslo, nicméně vzhledem k tomu, že jsem fórum o hudbě, která je neuvěřitelně subjektivní záležitostí, tak to považuji za číslo „v normě“.


13. Dostali jste se někdy do konfliktu s moderátorem?

Obrázek

Můj komentář:
Jestli se moderátoři dostávají do konfliktů pouze s 5 % uživatelů, je to podle mě dobré číslo. Navíc půlku konfliktů se podařilo vyřešit, ty nevyřešené jsou podle následujících komentářů většinou spjaté s „tradičními“ spory – přístup k rasismu, warez, cenzuře nevhodného obsahu. Byly tam znovu i konkrétní výtky, s kterými konkrétní moderátory seznámím.


14. Dostali jste se někdy do konfliktu s administrátorem?

Obrázek

Můj komentář:
Více méně platí to, co jsem napsal u předchozí otázky – pokud se konflikty týkají jen ojedinělých případů a daří se je řešit, tak je snad vše v pořádku.


15. Pokud se chcete vyjádřit k předchozím 3 odpovědím, zde máte možnost...

Můj komentář:
Zde se zas tolik příspěvků neobjevilo, takže není moc co komentovat. Jak jsem již několikrát psal – pokud šlo o kritiku, patřiční se o ní dozvědí.


16. Jak hodnotíte vývoj fóra za poslední 3 roky?

Obrázek

Můj komentář:
Znovu si myslím, že jde o dobré vysvědčení pro celé fórum, zejména vzhledem k omezeným možnostem, které zde mám(e). Průměrná „známka“ 2,09 je poměrně slušná. Nicméně je to i signál o tom, že to lze dělat lépe a máme jisté rezervy.


17. Jak hodnotíte spolehlivost informací z Hudebního Fóra?

Za spolehlivé považuji informace od velké skupiny uživatelů: 133 (39,58 % )
Za spolehlivé považuji informace jen od malé skupiny uživatelů: 107 (31,85 %)
Informace považuji za spolehlivé: 77 (22,92 %)
Informace považuji za nespolehlivé: 1 (0,03 %)
Jiné odpovědi: 18 (5,62 %)

Můj komentář:
Upřímně? Čekal jsem to o dost horší… Minimálně v tom, že první bude „Malá skupina uživatelů“.

Pokud jde o jiné odpovědi – většinou zaznělo něco ve smyslu, že to nelze paušalizovat, vše je třeba brát s rezervou a často považovat za subjektivní. Jsem rád, že několikrát padlo, že informace od modů, rádců a odborníků jsou hodnoceny velmi vysoce.


18. FAQ zvýrazněné články...
Čtu – přijdou mi zajímavé a informačně hodnotné: 237 (70,54 %)
Nečtu: 65 (19,35 %)
Čtu – přijdou mi nezajímavé a bez podstatných informací: 12 (3,57 %)
Jiné odpovědi: 22 (6,54 %)

Můj komentář:
Překvapivě pozitivní výsledek, za který jsem velmi rád. Zajímavá byla analýza toho, kdo patří do skupiny „Nečtu“ nebo „Přijdou mi nezajímavé a bez podstatných informací“. Očekával jsem velký překryv se skupinou lidí, kteří sem chodí „spíše odpovídat a radit“, nicméně není tam žádná velká závislost. Z těch uživatelů, kteří považují FAQ články za nezajímavé, jsou 3/4 z těch, co se naopak „chodí ptát a hledat nové informace“. To mě dost překvapilo. Naopak z těch, co „spíše radí a odpovídají“, 2/3 články čtou a považují za zajímavé (jejich zbytek až na 3 zaškrtl „Nečtu).

K jiným odpovědím – většinou šlo o odpovědi ve smyslu, že uživatelé čtou ty, které se jim hodí, čtou občas nebo naopak čtou hodně často. Byli zde i pochvaly. Objevila se i jejich kritika – jsou moc dlouhé, nebo naopak málo detailní, jeden respondent některým nevěří. Bohužel kritici nevyužili možnosti se později vyjádřit a neřekli, co dělat jinak.


19. Sekci Recenze Vaší výbavy...
+
20. Váš komentář k předchozí odpovědi

Obrázek

Můj komentář:
Více méně očekávatelný výsledek. Pouze mohu konstatovat, že je škoda, že svými recenzemi přispívá tak málo lidí. Objevilo se hodně lidí, co si myslí, že nemají zajímavé věci nebo nejsou schopni napsat objektivní recenzi – takovým můžu říct jen to, aby to vyzkoušeli. Dost mě překvapilo, že kopa lidí až z této otázky zjistila, že na fóru něco takového existuje.


21. Sekci Recenze alb...
+
22. Váš komentář k předchozí odpovědi

Obrázek

Můj komentář:
Bohužel žádné překvapení a pouze potvrzení mého pesimistického výhledu. Osobně považuji za velkou škodu, že tato sekce není využívána hojněji. Je přece tolik zajímavé hudby a když vám někdo jen tak naservíruje nějaký kvalitní tip, tak proč toho nevyužijí. Dost úsměvné je to, že 11 lidí se označilo za aktivní přispěvatele – doposud jsou v této sekci ale recenze jen od 7 lidí včetně mě a já jsem se samozřejmě průzkumu neúčastnil. Takže kde je těch 5 recenzentů, o kterých nikdo nevíme?

K vašim komentářům – znovu se objevuje, že dost z vás „má v plánu přispět“ nebo že nedokáže objektivně recenzovat album. Recenze je ale subjektivní žánr, tak se toho nebojte a zvesela pište… Několik lidí tuto sekci považuje za zbytečnou – buď hledají novou hudbu jinde nebo si myslí, že tipy od recenzentů nebudou sedět jeho vkusu či dokonce názory jiných v této oblasti nepovažují za relevantní. Pár uživatelů o této sekce zase vůbec nevědělo.


23. Sekci Underground
+
24. Váš komentář k předchozí odpovědi

Obrázek

Můj komentář:
Vcelku překvapení, že něco málo přes polovinu uživatelů UG nezajímá. A mám-li být upřímný, tak je to pro mě pozitivní překvapení. Velká část z vás UG považuje za místo pro odreagování, nicméně nemalá část respondentů by UG klidně zrušila.


25. Ocenili byste rozšíření Hudebního Fóra?
+
26. Jaké rozšíření byste ocenili?

Obrázek

Můj komentář:
To, že je 45 % uživatelů spokojeno se současným stavem a nevyžaduje další rozšíření je poměrně zajímavá informace. Nicméně informace z této otázky jsou pro mě dost důležité, protože vedle několika naprostých blbostí se tam objevilo i dost zajímavých nápadů, z nichž některé lze a jiné bohužel nelze realizovat.

Výsledky z této otázky ještě musím víc promyslet, padlo tam toho opravdu hodně. Až se vším podrobně proberu a zjistím aktuální možnosti, budu vás o případných nápadech a úmyslech informovat a debatovat o nich.

Pro představu několik nejčastějších nápadů: upgrade phpBB (aktuálně není zcela nutný, počká se na verzi 3.2), vylepšení vyhledávání (bohužel v podstatě neřešitelné), nalákání více zkušenějších uživatelů a hráčů na méně běžné nástroj (rád bych, ale není to tak jednoduché, těžko to nějak ovlivňovat), více článků / lekcí / videí jak o nástrojích, tak o hraní (skvělý nápad, ale tohle je hlavně o aktivitě uživatelů samotných), podrobnější dělení do sekcí (osobně to nepovažuji za vhodné a přehledné), RSS kanály, mobilní verze (na obou se snažím pracovat), zpřehlednění sekcí.


27. Ocenili byste na Hudebním Fóru větší socializaci?
+
28. Jaký typ socializace byste ocenili?

Obrázek

Můj komentář:
Jedno z největších překvapení průzkumu – pokud se téměř 2/3 lidí staví k myšlence většího zespolečenštění fóra negativně, je to poměrně silný signál.

Stejně jako v komentářích ohledně rozšíření se i zde objevovalo spoustu nápadů, které lze řadit do kategorií aplikovatelných, zajímavých, ale neaplikovatelných a nesmyslných. Několikrát se objevovalo volání po propojení s facebookem, zavedení karma / thank you módů, více informacích v profilu. Platí zde to samé, co jsem psal výše – bylo toho opravdu hodně, pořádně to projdu a pak zjistím, co jde a co ne. Další debata je samozřejmě otevřená.

Milé bylo, že se objevilo hodně volání po srazech, workshopech a jiných akcích – to samozřejmě budu rád podporovat, nicméně jde samozřejmě o věc, kterou si uživatelé musí tak trochu zařídit sami…


29. Toto je již poslední otázka. Pokud máte cokoli na srdci, zde máte možnost to sdělit...

Můj komentář:
Především chci poděkovat za všechny pochvalné komentáře, které se na tomto místě objevily. Opravdu si jich vážím.

I zde se objevovaly další nápady na rozšíření a vylepšení – platí to, co jsem psal výše. Asi nejsilnější zde bylo „hnutí“ za zpřehlednění fóra – promazání zbytečných a moc starých příspěvků a podobně, dost lidí stálo o omezení příspěvků od „blábolících“ nováčků a celkově oddělení zrna od plev, ať je tím myšleno cokoli. Osobně si nejsem jistý, jak se k této věci postavit a jak to řešit, byť to je dost důležité.
Touto poněkud rozsáhlejší formou vás tedy seznamuji s výsledky dotazníku. Na dost věcí odpověděl, okolo mnoha další naopak postavil otazníky. Mně osobně přišly výsledky dost zajímavé a celkově hodnotím celou tuto akci jako vydařenou a přínosnou. Teď jen toho využít a aplikovat to do praxe.

Každopádně děkuji všem za účast a podnětné připomínky. Doufám, že nám to tak bude šlapat i nadále :wink:

Sledujte Oznámení a sekci HudebníFórum.cz, nebojte se zapojit do diskuzí o vývoji fóra přednášet své nápady. Jak s oblibou říkám – fórum je přesně takové, jací jsou jeho uživatelé. Tak na to myslete :wink:
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - prosím o účast

Příspěvek od Wocass » 22.01.2011 23:11

Velice zajimavé výsledky a myslím, že celý dotazník dopadl dobře :wink:
Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Uživatelský avatar
...EDGE...
Příspěvky: 2858
Registrován: 4.08.2008 18:04
Bydliště: Praha Prahoucí

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - prosím o účast

Příspěvek od ...EDGE... » 22.01.2011 23:19

Z těch uživatelů, kteří považují FAQ články za nezajímavé, jsou 3/4 z těch, co se naopak „chodí ptát a hledat nové informace“. To mě dost překvapilo. Naopak z těch, co „spíše radí a odpovídají“, 2/3 články čtou a považují za zajímavé (jejich zbytek až na 3 zaškrtl „Nečtu).
Tak toto mi prijde jako celkem nestastne zjisteni.

Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - prosím o účast

Příspěvek od Wocass » 22.01.2011 23:25

Mě to nepříjde jako "zjištění", neboť to tu všichni dobře víme, že se nováčci raději zeptají než čtou :roll:
Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Uživatelský avatar
Sadam.S
Příspěvky: 1406
Registrován: 30.07.2008 23:43
Skype: a.patek
Bydliště: Rychnov n. Kn. / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Sadam.S » 23.01.2011 0:15

Nero píše:Graf je znovu neúprosný – a pro mě osobně dost překvapivý. Což o to, dominance kytaristů se dala čekat, ale že tak výrazná? Wow. Stejně tak mě velmi překvapilo až poslední místo sekce Baskytar.
To mě naopak nijak zvlášť nepřekvapuje... "Ostatní hudební nástroje a zpěv" jsou poměrně široká kategorie a ostatní "subfóra" jsou určena pro všechny hudebníky společně ;)
Nero píše:Překvapivě pozitivní výsledek, za který jsem velmi rád. Zajímavá byla analýza toho, kdo patří do skupiny „Nečtu“ nebo „Přijdou mi nezajímavé a bez podstatných informací“. Očekával jsem velký překryv se skupinou lidí, kteří sem chodí „spíše odpovídat a radit“, nicméně není tam žádná velká závislost. Z těch uživatelů, kteří považují FAQ články za nezajímavé, jsou 3/4 z těch, co se naopak „chodí ptát a hledat nové informace“. To mě dost překvapilo. Naopak z těch, co „spíše radí a odpovídají“, 2/3 články čtou a považují za zajímavé (jejich zbytek až na 3 zaškrtl „Nečtu).
Tohle je taky poměrně logické... ti uživatelé, kteří chodí "pomáhat a radit" museli své vědomosti někde získat... a mimo praktické zkoušení a ověřování teorií si pravděpodobně přečetli také spousty textu a každá novinka je zajímá a nejsou líní si něco přečíst... a zároveň pokud si někdo přečte všechna FAQ, bude se potřebovat ptát jen na opravdu specifické problémy. Naopak, ten, kdo se chodí ptát, je očividně líný si FAQ číst ;)
Nero píše:Vcelku překvapení, že něco málo přes polovinu uživatelů UG nezajímá. A mám-li být upřímný, tak je to pro mě pozitivní překvapení. Velká část z vás UG považuje za místo pro odreagování, nicméně nemalá část respondentů by UG klidně zrušila.
Tady může být výsledek možná způsoben tím, že někteří uživatelé ani nepostřehnou, co všechno je součástí UG a mají pocit, že ho nesledují :D (=sledují všechno, co se objeví v nových a zaujme je, nezajímá je sekce)
Ibanez GRX-70L (Rotosound Yellows R10) -> Vox Amplug Joe Satriani
Extralow-end pseudo-španěla AXL Lucida 5207(Martin 80/20 Bronze ExtraLight)

Uživatelský avatar
Red Bull
Globální moderátor
Příspěvky: 5673
Registrován: 27.04.2007 21:02
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Red Bull » 23.01.2011 1:23

Jsem rád, že v dotaznících padlo pár sprostých slov, přímo na mou adresu znamená to jediné - šlapu lidem, co si to zaslouží, na kuří oka, budu to dělat dále a stále se stejnou chutí :twisted:
"MOJO" kills modern music...

Je tu spousta otázek, které již byly zodpovězeny.
Fender Stratocaster photo flame MIJ [1994] -> Ibanez AW3000NT ]

http://www.7daysgallery.com

Uživatelský avatar
Wocass
Příspěvky: 1818
Registrován: 12.08.2008 8:27
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Wocass » 23.01.2011 10:07

Red Bull píše:Jsem rád, že v dotaznících padlo pár sprostých slov, přímo na mou adresu znamená to jediné - šlapu lidem, co si to zaslouží, na kuří oka, budu to dělat dále a stále se stejnou chutí :twisted:
Myslím, že kdyby jsi přestal, tak už by jsi to nebyl ty :mrgreen:
Tady může být výsledek možná způsoben tím, že někteří uživatelé ani nepostřehnou, co všechno je součástí UG a mají pocit, že ho nesledují :D (=sledují všechno, co se objeví v nových a zaujme je, nezajímá je sekce)
S tím naprosto souhlasím. Určitě bych UG nerušil, uživatelé se tam pořádně poznají a více se sblíží, ale určitě bych ho trochu zredukoval. Jsou tam sekce, které mi přijdou naprosto zbytečné např. co zrovna jíte a pijete :roll: :?: To mi přijde opravdu nesmyslné. Ale sekce o naštvání a potěšení si myslím, že jsou zase žádoucí, neboť člověk si potřebuje s někým promluvit o problémech i radostech :wink:

Nicméně vím, že redukování UG je hodně složité na posuzování, co je a není zbytečné.
Yethell
The Mirrors
Vojtaa
Změňme sebe změníme svět

Uživatelský avatar
mycountry
Příspěvky: 881
Registrován: 23.10.2007 18:13
Skype: jajajenja
Bydliště: Popůvky u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od mycountry » 23.01.2011 10:18

UG teď funguje dobře. Relativní svoboda, a přitom nezasahuje do "odborných" částí. Kdo nechce, nemusí.

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Nero » 23.01.2011 10:28

Sadam.S - to, co píšeš, je v podstatě silná dezinterpretace, které se dopouštíš, protože neznáš souvislosti mezi jednotlivými výsledky. :wink:

U těch to podle mě je docela podivný, protože vzhledem k počtu témat, co v té sekci jsou, se takový propadák nedal čekat. Je jasné, že basáků zde tolik není - ale že tak výrazně...

Tvůj rozbor souvislostí s FAQ článků je úplně mimo - protože většina lidí, co se označila za ti, co "radí a odpovídají" jsou lidé starší jak svým věkem, tak dobou působení na fóru, a své znalosti získali nehledě na nějaké FAQ články. Spíš jde o to, že zkušení dokážou kvalitu těch článků ocenit i přesto, že pro ně samotné zas tak přínosné nejsou - a na to jsem chtěl poukázat. A naopak narážíme na to, že někteří nezkušení prostě nemají ten "respekt", aby si nejdřív vše pročetli, že něco plácnou.

Součástí UG je jen UG - takže krom pár jedinců, co zde jsou opravdu jen krátkou dobu, to vypadalo, že všichni respondenti ví, o čem je řeč. Narozdíl od sekce Recenzí, kde s tím byl trochu problém.


Wocass - souhlasím s tebou, také jsem s výsledky a průběhem šetření velmi spokojen.

Red Bull - sprostá slova nepadala, jen se objevilo pár názvů zvířátek :mrgreen:
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
mtmccox
Příspěvky: 1338
Registrován: 18.11.2009 19:58
Bydliště: Прага
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - výsledky

Příspěvek od mtmccox » 23.01.2011 10:58

Nero píše:Takže kde je těch 5 recenzentů, o kterých nikdo nevíme?
Jeden z nich se hlásí, jsem hlava děravá, a chtěl jsem napsat recenzi ještě týž den, co jsem dotazník vyplňoval, ale nějakým záhadným způsobem jsem na to zapomněl. :shock:
Napravím to :)

//: Tak už napraveno
Naposledy upravil(a) mtmccox dne 23.01.2011 15:04, celkem upraveno 1 x.
:DDDDDD Si vytlemenec máš velkej hrtan víš kdo sem ale nepiš to sem :DDDDDD SI MRTĚ HUBENEJ JES JOGURTY

Uživatelský avatar
core88
Rádce
Příspěvky: 2884
Registrován: 31.12.2009 17:27
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od core88 » 23.01.2011 12:14

mě už delší dobou vrtá hlavou jestli by nebylo možný přidat nejaký nový schémata vzhledu ted mam subsilver2 ten se mi zdá ze všech nejlepší
ale chtělo by to asi nějakou změnu . vym že je to spíš jen doplněk než nějaká zásadní funkce ale... .
Dobří umělci kopírují ti nejlepší kradou. - Pablo Picasso
Obrázek

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Nero » 23.01.2011 12:27

Tak teď tu je nabídka 4 vzhledů - což je myslím docela dobré, prosilver SE je navíc podle mě docela podařený. Ono samotné rozšíření skinů by nebyl problém, kdybych to mohl sám provést, ale musím s tím chodit za VladouM, který má dost jiné práce.

Navíc zavedení více skinů může komplikovat zavedení různých modů a dalších vylepšení.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
core88
Rádce
Příspěvky: 2884
Registrován: 31.12.2009 17:27
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od core88 » 23.01.2011 12:48

no ten prosilver SE nevypadá zle ale když máš monitor 16:9 tak to je jen taková nudlička uprosřed :) mě se třeba líbí to schéma jak je na Warforum.cz (toto neni reklama) tam maj nejakej co se menuje FI Black 3D . ale jak řikam neni to nic bez ceho by se nedalo žít :D
Dobří umělci kopírují ti nejlepší kradou. - Pablo Picasso
Obrázek

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Nero » 23.01.2011 13:03

Tak osobně třeba považuju design, kde je tmavý podklad a světlý text, za dávno překonaný :wink: Navíc aspoň trochu musí ten skin odpovídat tomu, jaké je fórum, a přece jen warez fóra jsou o něčem jiném než fórum o hudbě.

Ty skiny se zde několikrát řešily, v současnosti používá alternativní vzhledy jen asi 60 lidí, což je ani ne procento všech uživatelů. Bohužel, když VladaM nabídl možnost rozšíření skinů, moc lidí se té diskuze neúčastnilo.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Uživatelský avatar
core88
Rádce
Příspěvky: 2884
Registrován: 31.12.2009 17:27
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od core88 » 23.01.2011 13:20

je to jen o tom co se komu líbí , je pravda že to schéma z warfora by sem nesedlo . No 60 lidí to je teda dost málo , zas né každej si potrpí na na jiný vzhledy . třeba já si v tom zas dost libuju .
Dobří umělci kopírují ti nejlepší kradou. - Pablo Picasso
Obrázek

Uživatelský avatar
pigdestroyer
Příspěvky: 1903
Registrován: 2.09.2007 13:37
last.fm: tlumok
Bandzone: pigdestroyer
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od pigdestroyer » 23.01.2011 13:57

sprosta slova nepadla? to se divim, mam za to, ze se pri vzpomince na RB bez nezbytnych vulgarismu neobejdu.. :-D asi jsem mel nejaky dobry den.
EDIT: hehe, diky za informaci o moznosti zmenit si vzhled, ani jsem to nepredpokladal, ale uz jsem to zmenil. parada!

Uživatelský avatar
Sadam.S
Příspěvky: 1406
Registrován: 30.07.2008 23:43
Skype: a.patek
Bydliště: Rychnov n. Kn. / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Sadam.S » 23.01.2011 15:11

Nero píše:Tvůj rozbor souvislostí s FAQ článků je úplně mimo - protože většina lidí, co se označila za ti, co "radí a odpovídají" jsou lidé starší jak svým věkem, tak dobou působení na fóru, a své znalosti získali nehledě na nějaké FAQ články. Spíš jde o to, že zkušení dokážou kvalitu těch článků ocenit i přesto, že pro ně samotné zas tak přínosné nejsou - a na to jsem chtěl poukázat. A naopak narážíme na to, že někteří nezkušení prostě nemají ten "respekt", aby si nejdřív vše pročetli, že něco plácnou.
A tady se dezinterpretace dopouštíš ty :-P
Já to nemyslel tak, že svoje zkušenosti získali z FAQ článků, ale že jsou to lidé, kteří nejsou líní si je přečíst a rádi třeba zjistí nějakou novinku, se kterou se ještě nesetkali...

V ostatním se asi bránit nebudu, nezkoumal jsem to blíž O:-)
Naposledy upravil(a) Sadam.S dne 23.01.2011 15:33, celkem upraveno 1 x.
Ibanez GRX-70L (Rotosound Yellows R10) -> Vox Amplug Joe Satriani
Extralow-end pseudo-španěla AXL Lucida 5207(Martin 80/20 Bronze ExtraLight)

Uživatelský avatar
Nero
Rádce
Příspěvky: 29517
Registrován: 15.07.2007 13:21
last.fm: http://www.last.fm/user/Nero1
Bydliště: Brno

Re: Průzkum mezi uživateli fóra - Výsledky

Příspěvek od Nero » 23.01.2011 15:30

Asi takto - jak praví Churchillovi podvržený citát: "Věřím jen té statistice, kterou si sám zfalšuji" :mrgreen:

Tady jde o souvislosti s dalšími odpověďmi a komentáři. Každopádně mi nepřijde jako samozřejmé a logické, že zkušení FAQ čtou a noobové ne. Respektive - nemělo by to tak být.
"Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda."

PetrPeter 1975 - 2008

Odpovědět

Zpět na „HudebníFórum.cz“