Randall RX120DHS (Tranzistorový zesilovač)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
dfleischer
Příspěvky: 397
Registrován: 23.11.2008 9:46

Randall RX120DHS (Tranzistorový zesilovač)

Příspěvek od dfleischer » 1.09.2011 19:44

Model: Randall RX120DHS

Foto:
Obrázek

Pořízeno: Srpenec 2011,nový

Testováno s:
 • Kytary: Cort X11 (EMG 81 + 85),superstrat osazen snímači Epiphone HOTHB,Gibson Les Paul Studio
 • Reprobox: Randall RX412
Základní Charakteristika:
Tranzistorový kytarový zesilovač
:arrow: Výkon 120W
:arrow: impedance 4Ω nebo 8Ω
:arrow: sériová efektová smyčka
:arrow: sluchátkový výstup
:arrow: výstup pro footswitch
:arrow: 2 Kanály,3-pásmový ekvalizér pro každý kanál,Master volume
:arrow: Digital EFX (viz níže)

Ovládání:
Na přední straně hlavy najdeme (zleva) potenciometry pro zkreslený kanál (Gain,Treble,Middle,Bass,Contour,Level) tlačítko pro přepínání mezi kanály, potenciometry pro čistý kanál (Level,Treble,Middle,Bass), Master level (celková hlasitost), Effects level (nastavuje jak výrazně se efekt projeví ve výsledném zvuku), tlačítko pro zapnutí/vypnutí efektového procesoru, potenciometr kterým vybíráte ze 16-ti efektů a nakonec tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Na zadní straně najdeme přepínač zemnění Ground/Lift a 2 výstupy pro reprobox. Pokud zapojíme box do 8Ω zesilovač bude hrát na 100W,pokud na 4Ω tak bude hrát na plný výkon 120W. Na první zkoušce byl pro mě docela problém během hraní něco udělat se zvukem (např. stáhnout basy,přidat výšky,...) protože popisky jsou pod potenciometrama, takže sem se musel pěkně sehnout,přečíst co ovládam a pak teprve štelovat (uprostřed písničky nic moc :lol: ). Budu si teda ještě muset zapamatovat kde co je (jsem zvyklí že na všech mích předchozích aparátech byly první basy,potom středy,výšky,gain a level). Každý kanál má svojí hlasitost,a celková hlasitost kterou nastavujete potenciometrem Master level je dostačujcí i na velká pódia (Hraju na 100W (8Ω) a na zkušebně s bubeníkem co do toho řeže jak hluchej do vrat + další kytarou mam master level na 4/10,přičemž hlasitost zkresleného kanálu mam na 5/10). K zesilovači doporučuji také zakoupit footswitch pro přepínání kanálů a efektů.

Digital EFX:
Oproti základnímu modelu RX120RH který má pouze pružinový reverb má RX120DHS navíc zabudovaný i efektový procesor s 16 efekty:
 • 3x Hall reverb
 • 2x Room reverb
 • 2x Plate reverb
 • Pružinový reverb
 • Tremolo
 • Chorus
 • Flanger
 • Delay
 • Delay+reverb
 • Flanger+reverb
 • Chorus+reverb
 • Vibratone
Zvuk:
 • Čistý kanál
  Prostě takový jaký uslyšíte z většiny tranzistorových komb a zesilovačů. Zní kulatě,chladně,a na můj vkus mu chybí dynamika na kterou jsem byl zvyklí na lampových aparátech. Na druhou stranu když ho přikrmíte trochou chorusu a reverbu (ať už ten tovární z hlavy nebo ze svých krabiček) je použitelný. Dá se na něm potom nakroutit čistý zvuk např. Metallici (ten který znáte z živáků nebo studiových alb). Zkrátka musíte mu přijít na chuť,a blues si na něm (bohužel) nezahrajete :?
 • Zkreslený kanál
  Tipické Randallovské zkreslení, použitelný na Rock/Punk/Metal apod. Někomu se může zdát ubzučený,ale chce si to trochu pohrát s EQ,zejména s ovladačem contour.Tím měníte celkový charakter zvuku. Pokud hrajete v kapele jedinou kytaru, můžete s countour i středama šetřit,ale u nás jsou kytary 2 a ke všemu má spoluhráč Marshalla který je znám pro svůj průrazný zvuk snad v jakém koliv nastavení EQ,takže contour jsem musel trochu povytáhnout. Zvuk za 1/2 rozsahu contour začne být plnější. Randall je na můj vkus poměrně přebasovaný (nikoli zahuhlaný) takže jsem se ovladačem bass nedostal ani za půlku rozsahu. Gain má pomalý nástup, za půlkou rozsahu už z repráků začíná lézt šťavnatý a průrazný zvuk. Přeně ten který jsem hledal. Mam jej nastavený kolem 3/4,jelikož je rozsah využitelný opravdu až do konce. I při maximálním zkreslení je zvuk velice dobře čitelný a nepostrádá dynamiku. Zesilovač byl součástí half stacku,kde je box Randall RX412 (Což je asi nejlevnější reprobox od Randallu)který je osazený čtyřmi 12‘ reprákama Randall 50W Jaguar...no musim říct žádný zázrak, ale neni tak hrozný jak jsem o něm řiká. I tak ale doporučuji poohlédnout se po nějakém lepším boxu a dostanete zvuk který se vyrovná mnohem dražším aparaturám.
Shrnutí:
Na tenhle aparát jsem si hrál už před léty v u nás hudebninách. Měl jsem ho za nepoužitelnej ubzučenej tranďák (obecně jsem byl odpůrcem tranzistorů). Nedávno jsem ho však zkusil u kamaráda v kapele a hned jsem změnil názor. Vynikajcí zkreslení samotné hlavy,navíc slušný poměr cena/výkon,a když mi kámoš co dělá v jedněch hudebninách "udělal" cenu neváhal sem. Jak už jsem psal,pokud trochu zainvestujete do reproboxu máte slušný aparát. Pokud jste hráč tvrdších stylů, určitě Vám ho můžu doporučit :wink:

Ukázky:
Musim se dokopat k nějaké vlastní ukázce protože na YT neni zrovna z čeho vybírat.Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“