Reproboxy na high gain metal

Lampy, tranzistory, technické problémy, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2423
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Fořt » 15.08.2018 7:01

A není to jedno? I kdyby jejich citlivost neseděla s udávanou hodnotou? Kdo pozná uchem rozdíl menší než 3 dB? U kytarových reprobeden je nižší citlivost často výhodou, když chci pořádně vytočit koncový stupeň zesíku a nezabít akustickým tlakem sebe, spoluhráče a publikum. JIstě, můžu mít na druhou stranu požadavek, aby mi 5 W kombíčko utáhlo hraní s kapelou. Od toho jsou pak modernější verze repráků s vyšší citlivostí. I když většinou to ani není třeba. Mám teď čerstvě 12 W tranzistorového Marshalla Bass 12, repro je desítka G10L-35. Měl by to být jeden z nejméně citlivých Celestionů, údajně 94 dB. Uhraje kapelu i s živými bicími, dokonce je možná až moc nahlas (musí se hrát vol i gain na 10, aby kreslil), ale to je samozřejmě individuální, podle razance a vybavení bubeníka. Jo, a pro porovnání jsem ho zkoušel s externím boxem s Classic Lead 80 (uzavřeným, kopie Mesa Thiele), který má 100 dB. Trošku hlasitěji to hraje, ale takový rozdíl to zase není.
Ale vraťme se k tématu, a to se týká reproboxů na hi gain metal. Že tady musí opakovaně nejmenovaná osoba trollit a cpát sem lamentace nad nízkou kvalitou repráků, které se pro tento účel používají, není důvod, aby ho v tom ostatní podporovali.

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2041
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od mmjuz » 15.08.2018 8:17

Fořt píše:
13.08.2018 22:45
Ale ale ... O tunění za miliony tady bájíš mmjuzi jenom ty. Z Bubucciho příspěvku jsem pochopil, že hraje jinak každá varianta, ne každý individuální reprák, jak tvrdíš ty.
Hele, nemáš rád Celestiony, je to tvá věc. Ale to, jak psali Hyenik a Qwer, že jejich zvuk vytvořil de facto jakýsi standard rockového zvuku, jim neodpářeš. Takovou držťkovou polívku taky půlka lidí zbožňuje, a druhá by se po ní poblila, už jen když si k ni čuchne ...
Mrkni třeba na tohle video:

Tak co? Jak by se ti líbil zvuk těch samotných JBL? Jasně, Celestion bez nich taky není ideální, ale oproti JBL je to aspoň snesitelné. Projdi si jiná Segebornova videa a možná ti docvakne, jaký zvuk hledají lidi, co hrají ten nejklasičtější hard rock, na aparáty á la Marshall plexi, co od repráku očekávají. Možná to není tvůj zvukový ideál, ale pro spoustu lidí jo, tak jim to neber.
Tohle je pro fórum typické. vždycky přijde nějaký chytrák a vše překroutí. Fořte, ukaž mi pasáž, kde se zmiňuji o tunění za miliony!
Reagoval jsem pouze na Qwerovi informace tohoto typu, které nepodkládá žádným hmatatelným důkazem. Např. tu:
qwer píše:
10.08.2018 17:12
Jinak do toho Nutune investovali miliony dolarů, takže to asi myslí snad i tak nějak vážně. Tenhle Nutube můžou nacpat kamkoli - synťáky, různé klávesové, basové a jiné aparatury, efektové pedály atd. Vždyť je to KORG...

Je to prostě vývoj aparátů jako Valvereactor, Valvetronix atd. atd.,
Posuzovat zvuk reproduktorů podle ukázek na You Tube, může jen úplný chudák, který prostě potřebuje k se svému životu věřit kecům politiků, reklamním sloganům supermarketů a podobné propagandě. Je to prostě mnohem snazší, než jakákoli jiná cesta poznání. Je to tvoje věc. Já, na rozdíl od tebe, tato repra znám důvěrně v různých verzích a vývojových stupňů, včetně všemožných kopií a licenčních klonů. Mám v tom jasno. Ovšem zrovna v této při o tohle vůbec nejde. To ty se zase snažíš překrucovat informace a napadáš mě z nenávisti. Buď se vyjadřuj k věci, nebo mlč. Celý spor se motá kolem legend o speciálních verzí V30 a o ničem jiném. Je mi fuk, na co hrají Tví kámoši a jiní zblblíci. Ať už konečně někdo napíše v čem se konstrukčně různé verze liší, jaký to má faktický dopad na TS parametry a jak se mění frek. charaka. K tomu chci vidět hodnověrná měření a pak se snad někam dál posunem. Dosud se na toto téma tady hromadí jen spousty úsměvných nesmyslů a teorií. To, že každý kus V30 hraje jinak, to je měřením prokázáno a už jsem to tu X krát zmiňoval a měření zveřejňoval. Tedy je to nezpochybnitelný fakt. Ovšem ty můžeš věřit dál čemukoli a klidně pro tvůj fetiš nepříjemné skutečnosti přehlížet. Je to tvoje věc a já ti to neberu! Ani nikomu jinému. Kurwa, ať si každý hraje na co chce, je mi to šumák. Štvou mě jen ty propagandistický kecy, nad kterými zůstává zdravý rozum stát. Ve chvíli, kdy se vede spor o vlastnostech určitého zařízení,
je dobré vysvětlit neznalým, jak toto zařízení funguje, jaké jsou / nejsou možnosti úprav, a debata by se měla vést na patřičné technické úrovni. Ovšem ne každý diskutující na to má a tak samozřejmě vystartuje s ukázkami na trubce, s překrucováním slov oponenta, urážením a lžemi. Fořte, tohle je pro mne ubohost a o tvém charakteru si nemyslím nic pěkného.
Tube Guru píše:
14.08.2018 21:15
Tak především si dovoluji poznamenat, že fa JBL si snad nikdy nekladla za cíl vyrábět speciální reproduktory pro kytarové aparáty. Jejími nosnými produkty byly a snad stále jsou ozvučovací systémy (PA). Jako speciální "kytarové" reproduktory byly vždy uváděny značky Fane, Celestion a Jensen. Když se podíváte na charakteristiky těch reproduktorů, je to z nich celkem snadno poznatelné. To, že charakteristika kytarových repráků nad 5kHz prudce padá, je spíš klad než zápor. Že by měly Celestiony nízkou citlivost? Citlivost 100dB (V30) nepovažuji za nízkou...
No, tos tomu zase dal korunu, dědo. Zkus ještě jednou projet ten gůgl od shora dolů, přečti si, co jsem tu psal o stránku dříve a zkus to znovu a lépe. Já už nemám sil tvé nesmysly a omyly pořád opravovat.
Jen uvedu perličku. Na přelomu 70. a 80. let konstruktéři v JBL vyvinuli na objednávku firmy Peavey řadu nástrojových reproduktorů s názvem Black Widow. Reproduktor se neustále vylepšoval a předělával a dělá se snad i v současnosti. Nejslavnější je beze sporu verze s pavučinou na magnetickém systému, kde byla použita absolutně novátorská konstrukce, o které se více nebudu rozepisovat, bylo by to na dlouho. Toto repro ve 12´´ verzi mělo Fs kolem 40Hz a bylo schopno v celkem uspokojivé tolerenci hrát od 50 Hz do 8 kHz. Jediný kus v původním stavu, který jsem získal, jsem nechal změřit a data výrobce se potvrdila. Se zatížením 200W měl citlivost 103 dB. Zajímavé je, že byl např. osazován do komb Peavey Nashville a krom elektrických kytar se to používalo úspěšně i na akustiky a nebo steel kytary. Jinak se časem ukázalo, že je výborný i na baskytary a na konci 80. let tehdejší heavy metalisti zjistili, že i pro ně je úplně ideální. No, na dnešní high gain by to asi už nebylo, ale to mu na vyjímečné univerzálnosti nijak neubírá.
Tak si tu svou poznámku, kterou sis dovolil, ještě pořádně promysli a pokud svůj absolutně neodborný příspěvek smažeš, tak slibuji, že to nikomu neřeknu.

Uživatelský avatar
Fořt
Příspěvky: 2423
Registrován: 30.09.2009 12:31
Bydliště: Praha-západ

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Fořt » 15.08.2018 8:30

Milý Mmjuzi, nevím, jak jsi přišel na to, že tě nenávidím. Že jsi hulvát, to mi vadí, to jo ... A ty si naopak o mně mysli co chceš ...
Jen prosím neoznačuj mé kámoše za "zblblíky". Mimochodem, jeden z nich hraj na tvůj zesilovač, který jsem mu doporučil, když se objevil na Bazaru. Ale przní to určitě nějakou nevhodnou bednou ...
S tím "tuněním za milióny" jsi to špatně pochopil - ne, že to tvrdíš ty, ale vkládáš to do úst jiným. Netýkalo se to Nutube, ale verzí Celestionu V30, to jsem asi blbě pochopil pro změnu já, když je to v tématu o reprácích.
Naposledy upravil(a) Fořt dne 15.08.2018 9:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jurator
Příspěvky: 223
Registrován: 14.01.2016 13:29
Bydliště: CZ

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od jurator » 15.08.2018 9:48

mmjuz: Nevzpomeneš si prosím, který model Black Widow dávali Peavey do aparátů?

qwer
Odborník
Příspěvky: 3549
Registrován: 7.02.2007 0:18
Bydliště: Olomouc

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od qwer » 15.08.2018 9:55

mmjuz píše:
15.08.2018 8:17

Tohle je pro fórum typické. vždycky přijde nějaký chytrák a vše překroutí. Fořte, ukaž mi pasáž, kde se zmiňuji o tunění za miliony!
Reagoval jsem pouze na Qwerovi informace tohoto typu, které nepodkládá žádným hmatatelným důkazem. Např. tu:
qwer píše:
10.08.2018 17:12
Jinak do toho Nutune investovali miliony dolarů, takže to asi myslí snad i tak nějak vážně. Tenhle Nutube můžou nacpat kamkoli - synťáky, různé klávesové, basové a jiné aparatury, efektové pedály atd. Vždyť je to KORG...

Je to prostě vývoj aparátů jako Valvereactor, Valvetronix atd. atd.,
https://www.youtube.com/watch?v=j6LV40c4Vsk

Člověk od Korgu to zmiňuje, pokud lže, tak za to nemohu, pouze jsem si dovolil zmínit oficiální informaci od představitele firmy, která ten produkt prodává.

Už se tady tahají citace i z jiných vlákem, aby se někdo mohl zostudit, fórum myslím získalo nové dno. Čas dát téhle pseudozábavě opravdu navždy sbohem. Teď už ale opravdu :wink:

Uživatelský avatar
Tube Guru
Odborník
Příspěvky: 1885
Registrován: 13.11.2011 21:07
Bydliště: Havířov

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Tube Guru » 15.08.2018 16:42

(Ne)Milý mmjuzi, neoslovuj mě dědo, taky Ti neříkám cucáku :) . Vím, že vzhledem ke svému věku nemůžeš vědět všechno. Gůgl od shora dolů si projeď sám, aspoň se něco nového z historie dovíš když už Tě tak zajímá. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby sis nechal adminem založit svoje vlákno když neumíš věcně a slušně diskutovat a jakýkoliv odlišný názor nepřipouštíš. Taky v politice bys mohl najít se svými způsoby jednání svoji parketu :? K prosazení (obhájení) svého názoru nemusíš urážet oponenty; slušnosti Tě ale rodiče zřejmě zapomněli naučit...
Opravuji nástrojové především elektronkové zesilovače i když tranzistorák je někdy příjemné osvěžení... Neposílejte mi prosím SZ, v případě potřeby mě kontaktujte e-mailem: tubeguru1@seznam.cz Dík.

Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1009
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od innerself » 15.08.2018 17:11

Ještě možná přileju do kotle. Na netu jsem objevil ukázky, kde se od sebe liší i 8 ohm reprák od stejnýho typu kterej je 16ti ohmovej. Jednou jsem se už na to snad ptal a bylo mi řečeno, že ve zvuku rozdíl neni. Ale z ukázek a i z pocitů lidí z různejch zahraničních stránek jsem se dočet prakticky to, co bylo v těch ukázkách na YouTube. Mě osobně taky bedny co byly s 8 ohmovejma reprákama přišly takový temnější, ale tam to spíš vždycky bylo spíš tou konstrukcí.

EDIT: Třeba speciální verze 5,3 ohmů která byla osazovaná prej do boxů 3x12. Tu jsem ale kromě čísla z tabulky nenašel. Tohle je delší verze tý předchozí tabulky v30. Druhý označení je to samý jako u marshall oem akorát někdo jenom u toho prohodil čísla a ty dvě horní repra zase připsal do tý původní tabulky a aktivně to seřadil podle čísel 😀


T3896 Marshall G12 Vintage 8 ohm
T3897 Marshall G12 Vintage16 ohm
T3903 Standard 8 ohm
T3904 Standard 16 ohm
T3987 Marshall OEM 16 ohm
T4335 Mesa OEM 8 ohm
T4416 Mesa OEM 16 ohm
T4455 Standard 5.3 ohm
T5321 G12 Vintage MF
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Nux OD-3, Buxom boost (Trevor kopie), Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock (1995) (Seymour Duncan AHB-2 Metal)

Uživatelský avatar
hyenik
Rádce
Příspěvky: 3484
Registrován: 22.11.2010 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od hyenik » 16.08.2018 8:22

Tohle te opravdu zajima? Jestli tvuj oblíbený hyperhigain bude líp znít na 16 nebo 5,3 Ohmů? Anebo to prostě jenom chces vedet?
Tak v tomhle pripade ti nejlíp odpoví torst 8)

Uživatelský avatar
torst
Příspěvky: 3761
Registrován: 26.01.2010 14:19

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od torst » 16.08.2018 8:31

Tohle jsem fakt neřešil a přijde mi to jako ptákovina. Prostě odpovídající výstup hlavy vs. odpovídající impedance boxu by měla hrát +- stejně. Pak samozřejmě do hry vstupujou různé vlastnosti jednotlivých kusů, viz moje ukázka, ale nenavazoval bych to na ohmáž. Nemluvě o tom, že leckdo zapojí 8 Ohm out do 16Ohm box, aby snížil výkon. Nedoporučuju. Ale ten názor, že se zvuk liší podle ohmů jsem taky někde čet. Jen nevím, jestli psali, že lepší jsou 8 nebo 16.
hyenik: dnes odjíždím na 10 dní na dovolenou.- Snad to tu beze mne nějak vydržíš ...
"Tak daleko ještě nejsme, aby ulice rozhodovala o tom, zda president má nebo nemá přijmout demisi." (Edvard Beneš)

Uživatelský avatar
Trevor
Odborník
Příspěvky: 801
Registrován: 18.04.2011 16:32

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Trevor » 16.08.2018 8:52

Vezmu to za nej tedy...
Mozna ze vetsi impedance znamena delsi drat civky a tedy jinou indukcnost, ta by pak mohla zafungovat jako filtr, vsichni vime co to udela se zvukem kdyz prochází civkou ze.
Ale je to jen takova dopoledni teorie pro zamysleni, s realitou to nemusi mit nic spolecneho a zrikam se jakekoli odpovědnosti, jestli tuhle blbost bude nekdo dale sirit ; D
Provádím základní měření elektronek a drobné opravy a úpravy elektronkových aparátů a věcí kolem hraní. Vše je na domluvě - Severní Čechy
Dotazy prosím do SZ

Uživatelský avatar
José
Příspěvky: 1342
Registrován: 26.11.2010 17:00
Bydliště: Praha

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od José » 16.08.2018 9:00

Ono jestli to taky nebude různými odbočkami výstupáku..

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2041
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od mmjuz » 16.08.2018 10:09

Qwere, věř, že Tě nechci a nikdy jsem nechtěl nijak zostudit. Jen se snažím Tě nějak dostrkat k tomu, abys svá, často důležitá tvrzení dokládal technickými daty, či aspoň odkazem na zdroj. To mi připadá jako regulérní požadavek. Pokud tu bude kde kdo plácat co ho zrovna napadne, tak přínosnost tohoto fóra bude úplně nulová. Podívej se na Tube Guru, ten klidně tvrdí, že Jensen vyráběl repra, coby jakési kytarové speciály a vůbec mu nevadí, že Jensen uvedl první reproduktor na trh někdo kolem roku 1920 a v té době ovládl trh s tímto zbožím, jeho obě společnosti - Jensen Radio Company a Magnavox přímo vzkvétaly tak někam zhruba do 50. let. Potom stárnul a snad v r. 1961 umírá. Sice se ještě nějakou dobu reproduktory pod názvem Jensen vyrábí, ale je to labutí píseň. První kytarové kombo, tedy kombo které bylo vyrobeno cíleně pro kytaru, byť to mělo být pro věrný čistý zvuk steel kytary, bylo vyrobeno Fenderem v r. 1948. Jak tedy mohl Jensen vyrábět kytarové speciály, když kytarový aparát byl vyroben až cca třicet let potom, co on vyvinul reproduktor? To už byl takový vizionář, že předběhl dobu o tři dekády a celou tu dobu si plnil sklady, aby jednou jeho reproduktory oblažily uši kytaristů? Nikoli, Fender do svých komb strkal repra Jensen, která byla původně určena do rádií, ke gramofonům a pod. Fungovalo to skvěle. Tzv. kytarový reproduktor přišel na svět až po Jensenově smrti. A autorovi podobných moudrostí vůbec nevadí, že tady věčně mele nesmysly a že to po něm i někdo čte.
Mně také vadí ta nepříjemná nálada, která se tady fórem často line. Holt internet nemá ruce, aby fackoval autory blbostí hned přes klávesnici. Tak co teď? Budeme se pořád dívat, jak se tu fórum plní hnojem, nebo s tím něco uděláme a námi podávané informace budeme doplňovat zdrojem, kde jsme je získali, případně technickým rozborem a pod. ? Jo, abych nezapomněl. Co jsem psal výše o P.L.Jensenovi, jsou všeobecně známá fakta. Vyšel o něm článek v Muzikusu snad kolem r. 2000, bohužel si nepamatuji přesné číslo, určitě lze informace ověřit na wiki. Pakliže jsem se někde o rok spletl, omlouvám se. Ovšem pokud se nějaká firma jmenuje Jensen Radio Company, tak logicky prvotně vyrábí komponenty pro rádia, nikoli pro kytarové aparáty. Repra do komb tvořila sotva pár jednotek procent jeho produkce. Stačí použít mozek - v 50. letech každý chtěl mít doma rádio, gramofon nebo i TV, ovšem jen malá skupina lidí nutně potřebovala ozvučit svou kytaru.
Juratore, veškerá repra Black Widow byla a jsou přímo určena pro Peavey. Stejně tak Scorpion. Nevím, kdo vymyslel ty konstrukce, ale know how je asi přímo v jejich majetku, tedy odhaduji tak. JBL jim to jen vyrábí. Vždyť ta repra mají na sobě přímo napsáno Peavey - Black Widow.
Tento příklad spolupráce výrobce reproduktorů a odběratele coby výrobce aparátů je krásným příkladem toho, jak to chodí. Oni mají svůj speciál, ten je jasně popsaný a výrobce ho nikomu jinému nesmí prodat. Takhle nějak by to asi bylo u Celestion, kdyby vyráběli přímo pro konkrétního zákazníka nějakou verzi třeba svého V30, abych se aspoň trošku vrátil k původní myšlence tohoto vlákna.
Hoši, Tube Guru, rozum do hrsti! Venku je pořád tak pěkně, u rybníka holky v plavkách, v kiosku studený pivo a tady zbytečně horko.

Jo, Innerselfe, máš určitě pravdu, jak potvrdil Trevor. Stejně tak má pravdu i José. Ovšem, skutečně považuješ za nutné tyhle nuance srovnatelné pohnutím korektoru o jeden dílek nějak řešit? Pusť to z hlavy a raději si nabruš trsátko a hraj.

Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1009
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od innerself » 16.08.2018 11:09

hyenik píše:
16.08.2018 8:22
Tohle te opravdu zajima? Jestli tvuj oblíbený hyperhigain bude líp znít na 16 nebo 5,3 Ohmů? Anebo to prostě jenom chces vedet?
Tak v tomhle pripade ti nejlíp odpoví torst 8)
Už to píšu po několikátý, ale chápu, že většina se sem zapojila až pozdějš. Takže ještě jednou. Jsem spokojenej s tim, co mám, jen jsem se zmínil, že existuje víc verzí V30, který maj svuj speciální T kód a ještě se speciálně vyrábí na jinym místě než to, co je určeno běžný populaci. Strhla se tu akorát ostřejší diskuze, jestli je to pořád jeden a ten samej reprák, nebo se každej zvukově trochu liší. Názory tu padly všelijaký a názor na to má každej stejně svuj. Já jenom dohledal, že vlastně těch verzí bylo ještě víc, než jsem původně našel, ale neznamená to, že bych s tim chtěl experimentovat. Proto jsem zmínil i tu 5,3 V30, protože ta by od standardních V30 fakt odlišná byla, ale jak jsem psal, nic kromě tohohle příspěvku jsem o tom repráku nenašel. To přece ale hned neznamená, že bych to chtěl.

O ohmech jsem se zmínil proto, jak jsem psal vejš. Všechny boxy, na který jsem hrál a měly v sobě 8 ohmový repra, mi nezněly tak do vejšek, jako 16 ohmový. Jak jsem ale psal, tak to mohlo bejt spíš konstrukcí bedny a nebo i to, že aparát jsem měl nastavenej na oba případy stejně. Jen jsem chtěl znát názor, jak moc to opravdu může mít vliv. A vim, že tu hodně lidí testovalo ledacos. Hlavně by to i tak zase bylo subjektivní a někdo by preferoval to nebo ono. A určitě s tim taky nehodlám experimentovat, jenom mě zkrátka zajímalo, co je na těch videích pravdy.
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Nux OD-3, Buxom boost (Trevor kopie), Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock (1995) (Seymour Duncan AHB-2 Metal)

Uživatelský avatar
Moon
Příspěvky: 491
Registrován: 26.05.2010 16:19
Bydliště: Plzeň

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Moon » 16.08.2018 16:50

innerself píše:
16.08.2018 11:09
hyenik píše:
16.08.2018 8:22
Tohle te opravdu zajima? Jestli tvuj oblíbený hyperhigain bude líp znít na 16 nebo 5,3 Ohmů? Anebo to prostě jenom chces vedet?
Tak v tomhle pripade ti nejlíp odpoví torst 8)

O ohmech jsem se zmínil proto, jak jsem psal vejš. Všechny boxy, na který jsem hrál a měly v sobě 8 ohmový repra, mi nezněly tak do vejšek, jako 16 ohmový. .
No, ono na tom něco být může. Kupříkladu Eminence 12 má v 16 ohmech Xmax 2,37 a v 8 ohmech Xmax 4,4. Ale rozsah a citlivost uvádějí stejnou i podle grafů. Proč to tak je nevím. Delší cívka??? Snad nám to kolega mmjůz vlídně objasní.
GK MB 150 S, GK MB 800
J. Bass Hand Made / Lindy Fralin p.u.-------------- P. Bass Hand Made / SPB1 p.u.
J. Bass Hand Made / Bare Knuckle 60 PE p.u.------P. Bass Hand Made/ Bare Knuckle 58 p.u.

mmjuz
Odborník
Příspěvky: 2041
Registrován: 23.03.2009 11:17
Bydliště: Brněnsko

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od mmjuz » 16.08.2018 17:08

Moon píše:
16.08.2018 16:50
innerself píše:
16.08.2018 11:09
hyenik píše:
16.08.2018 8:22
Tohle te opravdu zajima? Jestli tvuj oblíbený hyperhigain bude líp znít na 16 nebo 5,3 Ohmů? Anebo to prostě jenom chces vedet?
Tak v tomhle pripade ti nejlíp odpoví torst 8)

O ohmech jsem se zmínil proto, jak jsem psal vejš. Všechny boxy, na který jsem hrál a měly v sobě 8 ohmový repra, mi nezněly tak do vejšek, jako 16 ohmový. .
No, ono na tom něco být může. Kupříkladu Eminence 12 má v 16 ohmech Xmax 2,37 a v 8 ohmech Xmax 4,4. Ale rozsah a citlivost uvádějí stejnou i podle grafů. Proč to tak je nevím. Delší cívka??? Snad nám to kolega mmjůz vlídně objasní.
Delší cívka by to mohla zapřičinit. Ovšem je divné, že by kytarové repro ( neznám tenhle typ ) mělo tak volný závěs a i středičku,
že by se o tolik zvýšil zdvih membrány. 2 mm je opravdu hodně, ale když to píšou, tak asi ano. Každopádně pokud vyletí cívka o 2 mm
výše než bylo původně počítáno, zákonitě se dostává na ty kratičké okamžiky mimo magnetické pole a tím klesá citlivost a pokud se zvýší zdvih membrány, posouvá se rozsah více do basů. Není možné, aby dvě repra s rozdílem 2 mm zdvihu hrála stejně.

Uživatelský avatar
Tube Guru
Odborník
Příspěvky: 1885
Registrován: 13.11.2011 21:07
Bydliště: Havířov

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Tube Guru » 16.08.2018 21:29

Zdar, mmjuzi nechápu čím jsem si vysloužil, že Ti až tak ležím v žaludku. Zatímco Ty mi vůbec nechybíš, jen málo Tvých příspěvků se obejde bez použití mého nicku. Že to je v negativní souvislosti je jasné. :) Za Tvá tvrzení by se nemuselo stydět jakékoliv dezinformační středisko. Když se Ti to hodí, najednou si hraješ na nechápavého: "Podívej se na Tube Guru, ten klidně tvrdí, že Jensen vyráběl repra, coby jakési kytarové speciály a vůbec mu nevadí, že Jensen uvedl první reproduktor na trh někdo kolem roku 1920 a v té době ovládl trh s tímto zbožím, jeho obě společnosti - Jensen Radio Company a Magnavox přímo vzkvétaly tak někam zhruba do 50. let"
Je mi úplně jedno kdy uvedl Jensen na trh první repro a že nebylo určeno pro reprodukci kytary. Historie, kterou nepamatuji, mě nezajímá. Že nyní stále vyrábí i kytarové reproduktory se dočteš např. tady:
https://www.jensentone.com/history-jensen-loudspeakers.
Mimochodem v Itálii vyráběli i wah pedály.
https://reverb.com/item/4244026-vintage ... e-in-italy
Kvákadla JEN byla docela rozšířena koncem 70. let i v Československu. Tvému tvrzení "Mně také vadí ta nepříjemná nálada, která se tady fórem často line" nevěřím, protože ji často sám vyvoláváš a podporuješ. Jestli máš skutečný zájem na pohodové náladě na tomto foru, začni například tím, že mě ve svých příspěvcích nebudeš vůbec jmenovat. Děkuji.
Opravuji nástrojové především elektronkové zesilovače i když tranzistorák je někdy příjemné osvěžení... Neposílejte mi prosím SZ, v případě potřeby mě kontaktujte e-mailem: tubeguru1@seznam.cz Dík.

Uživatelský avatar
innerself
Příspěvky: 1009
Registrován: 20.04.2013 19:13

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od innerself » 17.08.2018 7:18

Jinak. Nevšimnul si někdo další, že harley benton jede nějakou novou sérii svejch boxů s V30? Podle toho co jsem viděl na thomannovi má teď box 4x12 jiný rozměry a dokonce i 16 ti ohmový repráky zapojený ala marshall style. Pro srovnání:
Stará verze - https://medias.audiofanzine.com/images/ ... 641354.jpg
A novou verzi najdete na thomannovi 😀
Apce: Peavey 6505, Peavey JSX
Reprobox: Mesa Recto Traditional 4x12
Krabičky: Nux OD-3, Buxom boost (Trevor kopie), Boss Ns-2
Kejtra: B.C. Rich Warlock (1995) (Seymour Duncan AHB-2 Metal)

Uživatelský avatar
Mahonny
Příspěvky: 63
Registrován: 16.08.2017 12:50
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Mahonny » 25.09.2018 20:37

Box BLACKSTAR Series One 412 A (4 x V30)
Line6 (4 x V30 )
Mate s tím někdo přímou zkušenost ?
Pomalu pokukuji po boxu k mé 6505+, tak ze než se vypravim něco vyzkouset chci si v tom udělat trosku jasno...
Peavey 6505+ (dříve : Engl Fireball, Marshall JCM900/4100, Peavey Classic 100/212)
Line6 box 4x12 V30
Dean Guitars Thoroughbred series (dříve
: Kramer Neptun)
Maxon OD808
Boss NS-2
TC Electronic PolyTune2

Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2071
Registrován: 7.12.2011 11:53

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od cherreda » 26.09.2018 9:21

Line6 s V30 pro mě kdysi byla příjemné překvapení poměrem cena/zvuk. Jestli je za slušnou cenu, nebál bych se jí. Např. Framus byla výrazně horší a přitom cenou cca stejná. Blackstar neznám.
Kdysi jsem si vybíral adidas bednu na nahrávání, docela jsem to řešil a nějaké jsem si tehdy porovnal (přičemž tak nějak z těch poznatků "žiju" dodnes, i když mě už zajímá spíš IR :) ). Tadyhle jsem to někomu sepsal: reproboxy-na-high-gain-metal-43700?view ... 40#p735240
No každopádně pro účely nahrávání nedám na 4x12" dopustit, ale nedávno si u mě známý nahrával Mesu 2x12" a znělo to taky super. :)

Uživatelský avatar
Bestial
Příspěvky: 79
Registrován: 23.12.2015 11:03

Re: Reproboxy na high gain metal

Příspěvek od Bestial » 26.09.2018 10:00

Drobná zkušenost s Line6 - ukřičená ve výškách jako většina levnějších a ne hodně zajetých boxů s V30.

S tím co psal Cherreda na 95% souhlasím :) Sám jsem psal nějaké porovnání z vlastní zkušnosti pár stránek zpátky.

Odpovědět

Zpět na „Komba, zesilovače, reproboxy“