Reverend Guitars Buckshot (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
wikxzen
Rádce
Příspěvky: 3413
Registrován: 31.01.2007 8:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Reverend Guitars Buckshot (elektrická kytara)

Příspěvek od wikxzen » 6.07.2010 14:49

Firma: Reverend Guitars
Model: Buckshot (cream)
Obrázek
Pořízeno: srpen 2009, pořizovací cena 520 EUR, u distributora Taranaki-Guitars
Testováno na: Ampeg J-12T, VOX AC30, Laney LC30, Marshall Walvestate 100

Základní charakteristika (popis výrobce)
"Buckshot je perfektní pro hráče, kteří vyžadují, nebo mají rádi "T" (telecaster) zvuk, ale chtějí aby byl tučnější a více univerzálnější. Kobylkový singl snímač je vlastní custom Reverend snímač. Dravý, kousavý, ale pevný. Krkový Revtron mini-humbucker, uvážlivě přemístěn dál od krku pro lepší soulad ke kobylkovému snímači. Zvýšená perkusivita, plný, teplý tón, který však není tak tlustý jako u typického humbuckeru. Chcete-li klasický tradiční "T" zvuk, tak stačí stáhnout bass contour control a oba snímače se stanou jasnější. Dřevo korina garantuje lehký, živý a skvěle rezonující nástroj, který kytarového hráče osloví."

• Tělo: celomasivní africká limba (korina)
• Krk: javorový, šroubovaný (4x), lehký jantarově zabarvený nátěr
• Profil krku: je téměř identický s běžnými profily krků na Fender stratocasterech, výztuha (Dual Action Truss Rod) s volbou konfigurace na hlavě kytary
• Hmatník: javorový
• Menzura: 25 1/2"
• Snímače: Reverend T-style single snímač a Reverend Revtron mini-humbucker
• Elektronika: přepínač pro 3 polohy (kobylka / kobylka+krkový / krkový), potenciometry 1x custom volume a custom tone, 1x bass contour control (BCC)
• Pražce: 22 pražců, nultý grafitový pražec
• Ladící mechaniky: Reverend Pin-Lock
• Kobylka: typu Tune-O-Matic, stopbar
• Vyrobena v Jižní Korei, seřízení a vyladění kytary pro okamžité hraní po vybalení proběhly ve firmě Reverend Musical Instruments (Livonia, Michigan)

Zpracování
Jak jsem psal již v recenzi na model Jetstream 390, o zpracování kytar Reverend člověk nemusí pochybovat. Jejich výstupní kontrola v prostorách malé firmy v Michiganu je důsledná a tak člověku se vždy dostává do ruky nástroj, který svým zpracováním se jistě vyrovnává dražším kytarám na trhu. Ladící mechaniky působí pevně, spolehlivě a citlivě, pražce na hmatníku jsou výborně zbroušené, je radost prstama přejíždět a nic ostrého nezachytit. Nastavení výšky obou snímačů probíhá hladce. Přepínání snímačů je tiché. Regulování hlasitosti, clony a BCC je rovněž bez nežádoucích ruchů. Vůle potenciometrů je příjemná. Pickguard je k tělu pevně přišroubován.

Pohodlí při hraní
Tvar těla Buckshotu je příjemný a nenásilný kvůli pohodlí. Opět, vyborně se s touto kytarou hraje ve stoje i v sedě. Nástroj je dobře vyvážen, nepadá na hlavu nebo naopak. Pokud kytaru v sedě posadíte ke břichu, tak rovněž nedochází k přepadávání. Vzdálenost přepínače a potenciometrů jsou v dostatečném odstupu. Hra na hmatníku je velmi příjemná, kdo máte rádi fenderovské "C" krky, tak budete spokojeni. U všech Reverend kytar, které mají šroubované krky, platí, že profil krku je fenderovský. Vyjímkou můžou tvořit signature modely. Umístění bass contour ovladače nad krkovým snímačem považuji za ještě lepší volbu než u Jetstream 390, kde je BCC umístěn až za kobylkou. O pohotovější ovládání není tedy nouze.

Zvuk
Stejně jako u Jetstream 390, na sucho se model Buckshot chová velmi živě, hlasitě a plně. Rozhodně je příjemné na něj brnkat i pozdě v noci (a nejen) bez zesilovače. Snímače Buckshota - krkový je klasický AlNiCo s hodnotou 6K, T-Style single snímač 7K a je keramický. Psáno výše, singl snímač je dravý, agresivní. Dovede být až neurvalý, pokud se rozhodnete jej využít v nakresleném zvuku. S bežnými telecaster single snímači si nezadá. Oproti tomu krkový mini-humbucker, jehož vlastnosti jsou inspirované ze snímačů značky Gretsch, je velmi příjemný, možná až nečekaně subtilní snímač, který má medový, nevtíravý tón. O to více však vás může překvapit, jak krásně zazní při zkreslené hře. Osobně jsem lepší mini-humbucker dosud neslyšel a nedám na něj dopustit. S oběma snímači dosáhnete velmi hezkého twangu. Při zkreslené hře se opět nabízí velmi zajímavá barva a kombinace zvuku mezi jemným mini-humbucker a dravým single snímačem.
Bass contour potenciometr opět velmi výrazně ovlivňuje celkový zvuk. Podobně jako u Jetstreamu 390. To samé platí o vlastnostech potenciometrů hlasitosti a tónové clony. Viz recenze na Jetstream 390.
Můj dojem na celkový zvuk Buckshotu je výborný. Mám telecastery rád pro jejich zvuky, ale když chci od nich něco více, tak je Buckshot jednou z možných variant. Stylově se Buckshot hodí víceméně do jemnějších stylů. Ale rozhodně se neztrácí i v té agresivnější hudbě. Jeho velkou devízou je také velmi pohodová spolupráce s efekty. Vyznavači krabiček a různých zvukových experimentů si s Buckshotem mohou přijít na své!

Spolehlivost
Do dnešního dne nebyl s Buckshotem sebemenší problém. Kytara je to spolehlivá!

Shrnutí
Pokud máte rádi telecastery a nejste pouze jen telecasteroví fanatici, kteří neodpustí jiným firmám pokusy o poskytnutí alternativní volby, a vítáte menší rozdíly v charakteru snímačů a vlastně i celkového zvukového výsledku, tak jistě stojí za to si Buckshota od Reverend Guitars pořídit, popř. vyzkoušet. Uvidíte, že budete nadšeni.

Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Ano, zde na 100% tvrdím, že jinou kytaru bych si nepořídil a rozhodl se ji koupit znovu.G&L USA Comanche Custom 2015 • Ampeg J-12T JET II • Reprobox s Celestion G12-35XC LE

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“