Stránka 1 z 1

ROLAY - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Napsal: 4.09.2010 18:44
od dayslypper
p. Roman Štěrba - ROLAY
U Byniny 39
757 01 Valašské Meziříčí
http://www.rolay.cz

Mmjuz napsal: tam mám už poněkud horší zkušenost, nechci tu nikoho pomlouvat, ale tam už si nic opravit raději nenechám. Kontakt bude mít určitě na svých www stránkách.

LuKyss napsal: příklad ceny za úpravu reproduktoru ARO9408 pro použití v subbasových bednách:
cena za výměnu celého membran. systému u 1 ks ARO 9408 je 1500kč. Tato cena je včetně rekonstrukce magnetového obvodu - je nutné pro subbasové použití osoustružit díly obvodu tak aby byla zvětšena výchylka kmitacího systému. Repro se potom hodí jako subbas a je možné ho zatížit 400W. Výměna pouze kmit. cívky stojí 1000kč.


Namagnetování u ARN930 stojí 200Kč, závěs 150Kč a středička kmitačky 50Kč.

(zdroj)

Re: ROLAY - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Napsal: 22.12.2010 15:23
od Lopatka
Myslím si ,že si každý zákazník uděla sam obrazek o jednotlivých firmách já však mám zkušenosti takové. U Pana Cimbaly jsem nikdy nedostal zpět svůj reporoduktor, který jsem mu tam na opravu dal, tak že jsem s nim přestal spolupracovat a jezdil jsem k p. Husákovi, který mi sice můj reproduktor opravený dal, nemohl jsem se však spolehnout na termín opravy. Proto jsem zjistil, že ani tam cesta nevede, jelikož jsem potřeboval hrát, a né čekat. Utíkaly mi peníze a já hledal někoho, kdo bude v tomto spolehlivý. A to jsem našel u p. Štěrby-ROLAY který když řekl, že to do pátku bude, tak to bylo a nejel přes to vlak. Od té doby jsem mu vozil spoustu reproduktorů a spioluprácee funguje více jak 15 let. Hleavně si vážím toho, že u nich funguje kontrola po opravě při předání a reproduktoru stejné značky a typu pak hrají stejně a jsou tím pádem dělány s velkou pečlivostí. V tom případě u mně nehraje roli ani cena, což je pro někoho možná důležité, ale důležitější je spolejlivost a kvalita.Což jsem tady našel.

Re: ROLAY - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Napsal: 23.12.2010 9:40
od mmjuz
Naprosto souhlasím s tím, že u Husáků to s termínem odběru opraveného repra je někdy na provaz, ovšem repro opravené p. Husákem už drží navždy, pokud se k tomu člověk chová. Ne tak u Štěrby. Použivá dost mizerné díly, např středící membrány v rámci ušetření nákladů si lisuje snad z nějakých punčoch, nebo co a vydrží to tak rok, pak je třeba další oprava. Pokud Ti tohle vyhovuje, tak proč ne. Ovšem ještě horší jsou případy, kdy zákazníka přesvědčí o tom, že jeho reproduktor má špatnou štěrbinu v magnetu, že je třeba ji přefrézovat, použít jinou membránu, závěs z pestrobarevné gumy... Např. některým nešťastníkům předělával kytarový 50W ARM9308 na basák o 500W za lidové 2000,-Kč. Ovšem zapomněl zákazníka upozornit, že původních 100dB citlovosti se sníží tak sotva na 90dB. Potkal jem takto nevratně zničených reproduktorů několik a bylo mi skoro do breku. Barbarství a klamání spotřebitele nejhrubšího zrna.

Re: ROLAY - opravy reproduktorů (Valašské Meziříčí)

Napsal: 11.09.2012 9:15
od dalabo
Minuly tyden sem koupil bednu 410TX: 2 repra opraveny Rolay. Maji větši střed. Hrajou stejně jak orig. Jesli se bude možno necham je změřit. Cena byla 1400 za oba s poštou hotove za 10 dnu.