Stránka 1 z 1

Sada bicích pro malého kluka

Napsal: 25.04.2021 10:17
od Pebro
Rád bych pořádal o tip, co koupit klukovy (9let), který našel zálibu v bicích a rád by na začal hrát doma.
Ovšem tomuto segmentu moc nerozumím (já hrál jen na kytaru) tak uvítám rady zkušenějších, jistě toto někdo již řešil a doporučí něco vyzkoušenýho. Děkuji :wink:

Re: Sada bicích pro malého kluka

Napsal: 25.04.2021 17:15
od pavlii
Pokud není problém s hlukem a sousedy, tak asi akustické bicí z bazaru. Pokud je třeba hluk řešit, tak elektronické, ale ideálně se síťkami (mesh), ale je to finančně náročnější (opět bych asi volil bazar).

Ale nejsem čistě bubeník, jen dávám tipy na základě osobních zkušeností 😎

P.

Re: Sada bicích pro malého kluka

Napsal: 26.04.2021 8:15
od cubeolah
Ahoj, o Vánocích jsem řešil stejnou věc, mám děti 7 a 10let a po konzultaci s kamarády hudebníky jsme koupili značkovej dospělej set, ale s malým 18" kopákem. Díky tomu nemusí být tomy moc vysoko a celá sestava se dá nastavit níž aniž by byl kompromis v kvalitě...a táta může hrát taky:). Když pak vyrostou a budou chtít pořádně dunět, dokoupí se jen větší kopák a jedou dál.

Řešil jsem jen akustické bicí, protože máme tu možnost a konkrétně nové Tama Imperialstar - přišlo mi to jako nejlepší poměr cena výkon vzhledem k tomu, že tam je úplně všechno a poměrně solidní bronzové začátečnické činely. Časem jsem jen vyměnil blány (s tím je v této cenové kategorii nutno počítat vždycky).

Zvažoval jsem tehdy ještě Parl Roadshow, Gretsch Catalina a cokoliv od PDP s 18" kopákem.
Každopádně bych se vyhnul čemukoliv, kde se píše dětské nebo junior...