Schecter Damien Special (Elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Red Bull
Globální moderátor
Příspěvky: 5673
Registrován: 27.04.2007 21:02
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Schecter Damien Special (Elektrická kytara)

Příspěvek od Red Bull » 3.02.2011 21:12

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/schecter-damien ... 23692.html


_________

Jméno: Schecter Damien Special
Rok: 2008 - současnost
Vyrobeno: Jižní Korea – zkompletováno v Burbank USA
Obrázek
Pořízeno: Léto 2008 – nová (14 500,-)
Hráno na: Hocke 100W EL34 + L-amp (tříkanálový preamp), Mesa Boggie Studio 22+
Technické údaje:
- Elektrická kytara Diamond série
- Tělo mahagon + TOP z očkovaného javoru
- Krk javor
- Hmatník palisandr
- Mezura 25,5
- 24 pražců
- Šroubovaný krk
- Profil krku D
- Snímače EMG HZ-H4
- Ladící mechaniky Grover
- Kobylka TOM + struny skrz tělo nástroje
- 1x volume potenciometr a 1x tone potenciometr
- Třípolohový přepínač

Zpracování + pohodlnost hraní
První, co mě už v obchodě zaujalo, bylo krásné a precizní provedení kytary. Po technické stránce je velmi pečlivě vyrobena. Kytara byla přímo v obchodě dobře seřízena a výborně ladila. Díky průhlednému laku se můžete kochat kresbou dřeva. Vrchní TOP je ze dvou kusů. Když se podíváte na zadní stranu nástroje, tak vidíte, že je slepena ze dvou kusů mahagonu, a to ne uprostřed, jako top, ale „spodní křídlo“ je větší a spoj těchto dvou kusů je až nad uložením strun. Dělá se to tak kvůli stálosti a rovnoměrnosti zvuku všech strun. Tělo je klenuté.

Samotné ladění je velmi přesné a komfortní díky Grover mechanikám. Ladění drží, jediné co mu nesvědčí je změna teplot, ale za to nemohou mechaniky, ale to že dřevo „pracuje“.
Pohodlnost při hraní je na velmi vysoké úrovni , protože je na zadní straně výřez pro „pupek“ stejně, jak to má Fender Strat, tělo je klenuté a ruka tím perfektně padne na TOM kobylku, která je velmi pohodlná. Profil krku D padne výborně do ruky a hraje se na něj velmi komfortně ve všech polohách.
Označen je pouze dvanáctý pražec, ale označení na horní hraně krku je standardní. Orientace, je díky tomu velmi jednoduchá.

Zvuk
Upřímně jsem velmi náročný na šíření vibrací dřevem, pokud je kytara „dynamicky mrtvá“, tak už jí dále ani nezkouším. Tento Schecter mě po stránce šíření zvuku z těla do krku nástroje a zpět naprosto nadchnul. Ani jsem nevěřil, že krk je šroubovaný. Na sucho je velmi výrazná má dlouhý sustain a pěknou barvu, na kterém se IMHO projevuje javorový TOP. Sustain umocňují struny skrz tělo a TOM kobylka.
Elektrický zvuk pro mě upřímně nebyl zprvu takovou radostí, kvůli snímačům EMG HZ. Notnou chvíli mi trvalo z nich dostat zvuk a dynamiku, jakou chci. Tyto snímače nejsou špatné, dokáží zahrát konkrétně celkem cokoliv. Jsou tedy výborně univerzální, a to je vlastně jediný problém, který jsem s nimi měl, protože nemám rád univerzální věci. Chyběla mi tam osobitost, ale později jsem zjistil, že jejich osobitost je právě v tom, že dokáží zahrát mnoho stylů. S nástrojem hraji většinu času na lampový zesilovač. Dokážu si tuto kytaru představit jak pro doprovod, tak pro sólovou hru.

Spolehlivost
Nemám nástroji co vytknout. Obstála semnou při domácím hraní, zkoušení s kapelou a i při řadě koncertů.

Shrnutí
Nástroj jsem vybíral nový a říkám upřímně, že jsem vyzkoušel slušnou řadu kytar v ceně do 15tis. A tento konkrétní Schecter, byl to nejlepší, co jsem našel. Je až s podivem, že takto kvalitní nástroj se dá pořídit za tak malé peníze. Troufnul bych si ho srovnat i s nástroji dražšími.

Kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
Možná překvapím, ale nekoupil. Má to jednoduché opodstatnění, protože už nevyhledávám kytary, jako Schecter, proto je také aktuálně na prodej. Kdybych ovšem vybíral opět takovouhle kytaru, tak by tento konkrétní Schecter byl jasnou volbou, protože je velmi kvalitní i krásný.

Fotogalerie:
RB Schecter promo fotky
RB Shcecter velmi detailní fotky, všech částí
"MOJO" kills modern music...

Je tu spousta otázek, které již byly zodpovězeny.
Fender Stratocaster photo flame MIJ [1994] -> Ibanez AW3000NT ]

http://www.7daysgallery.com

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“