Nalezeno 1312 výsledků hledání

od volfi
13.06.2026 20:12
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Jolana
Odpovědi: 414
Zobrazení: 83960

Re: Jolana

Po nějakých letech přišel čas i na starou Diamantku, kterou jsem koupil unavenou a “upravenou” (kopie emg u kobylky, moderní struník, 3way). Nechal jsem si u RM udělat snímače, které vzdáleně připomínají originál, jedná se o model F2N a F2B, které jsou oba keramické a řekl bych, že to byla dobrá ...
od volfi
12.06.2026 19:27
Fórum: Elektrické kytary
Téma: drahý epiphone, levný gibson
Odpovědi: 608
Zobrazení: 139156

Re: drahý epiphone, levný gibson

Měl jsem na upgrade elektroniky Epiphone LP Custom (Korea 2001). Hezká kytara, akorát těžká, nulák kost, kobylka asi Gotoh, parádně ladí. IMG_8404.jpeg

Snímače Tůma H1 custom 58’ A2, potenciometry CTS, Puretone jack, switchcraft 3way, split coil a 50’ zapojení. Dají se z toho dostat, jak stratish ...
od volfi
12.06.2026 12:19
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Upřímně mě tahle diskuze trochu nakopla k tomu vyzkoušet si takový zkosený 2x12. :mrgreen:
od volfi
11.06.2026 5:29
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Jen bych podotknul, že reprobox na stojanu, nebo takhle nakloněný jako Fender hraje jinak. Docela se uberou "chug" basy, které jsou právě u 1x12 celkem kritické. Když si koupíš jakýkoliv 1x12 reprobox z bazaru a otestuješ si v něm reproduktory, tak si uděláš nejlepší obrázek jak to zhruba hraje.
od volfi
10.06.2026 10:45
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Nikdy jsem zkosenou kytarovou 1x12 jako pódiový monitor neslyšel, ale nevidím důvod proč ne. Samozřejmě tím zkosením, ubíráš objem boxu a chtělo by ho to dohnat na ostatních rozměrech. Naopak uzavřené bedny, které mají blízko tvaru krychle nejsou žádoucí (vlastní výrobní zkušenost). Chce to kvádr a ...
od volfi
8.06.2026 6:06
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Určitě by to šlo, ale obecně je 1x12 pro tvrdší styly kompromis. Pár reproboxů jsem si vyráběl + jsem na pár standardních 1x12 hrál. Moje poznatky z toho všeho jsou:
1. chce to objem
2. tuhou konstrukci (lepenou)
3. bassreflex se mi zatím nepodařilo pro kytarový reproduktor naladit
4. reproduktor ...
od volfi
26.05.2026 10:50
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3563

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster

Dle mého názoru tady neplatí jednoznačná pravidla, která by se dala vztahovat jednotně na všechny firmy. Třeba takové Porsche 911 má ochranou známku na designové prvky a dokud si jí budou obnovovat, tak vše, co vzdáleně připomíná 911 musí být Porsche. Ale je tu automobilka RUF, která vyrábí auta ...
od volfi
26.05.2026 8:48
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3563

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster


Pár poznámek pro zlepšení kvality debaty.
Patent je ochrana technického řešení. Nikdy se netýká designu, takže to tady není relevantní.
Jinak patenty vyprší po 20 letech, takže cokoliv, co se týká třeba PC myši, tak už je volné.
Design se standadně chrání pomocí průmyslového vzoru, ale ten taky ...
od volfi
25.05.2026 9:41
Fórum: Komba, zesilovače, reproboxy
Téma: CELESTION
Odpovědi: 413
Zobrazení: 88833

Re: CELESTION

Ještě je asi brzo, ale nemáte někdo otestovaný nový Raven? Zajímá mě hlavně v situaci 1x12" + HighGain. V 1x12" jsem za poslední dobu zkoušel V-Type, CB75H, V30, RB150H, CL80 a G12-65, kde nakonec zůstal RB150H, který je takový neutrální a jeho 150w je dostatečná rezerva na cokoliv. Kdybych nechtěl ...
od volfi
20.05.2026 19:11
Fórum: Ostatní
Téma: DIY MIDI pedály/kontrolery (Arduino atp.)
Odpovědi: 2
Zobrazení: 8024

Re: DIY MIDI pedály/kontrolery (Arduino atp.)

Chtěl jsem úzkej osmi switchovej MIDI FS a zjistil jsem, že se nic moc nedělá. Tak jsem si koupil arduino a až bude někdy čas, tak to zkusím naprogramovat, což jsem nikdy nedělal. Arduino dorazilo a zrovna jsem letoval v práci nějaké drobnosti, tak jsem k tomu Arduinu rovnou naletoval kontakty. Když ...
od volfi
18.05.2026 11:42
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

S jemným diamantovým pilníkem jsi schopen kalené břity celkem slušně opravit. Ještě používám MOS2 vazelínu, kterou naberu na špičku párátka a na ty břity jí lehce nanesu, ale dávám opravdu tenoučký film.
od volfi
17.05.2026 16:29
Fórum: Komba, zesilovače, reproboxy
Téma: Kombo na doma i do zkušebny
Odpovědi: 204
Zobrazení: 43142

Re: Kombo na doma i do zkušebny

V pátek jsme hráli na akci a hrála tam s námi slušná rocková kapela a oba kytaristi měli Katany - 100W verze, ale generaci netuším. To bylo poprvé, co jsem to slyšel nahlas, nazvučené v rozumném prostoru a musím říct, že ten zvuk byl naprosto OK. Vlastně jsem byl překvapen jak to hrálo. Opět mě to ...
od volfi
17.05.2026 10:49
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

Mám pár kytar s FR různých kvalit a na každé mám dodány origo FR pružiny a všechny se mi vrací do původní polohy, pákuji oběma směry.
od volfi
16.05.2026 20:10
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem


volfi:
Ty vruty jsou až na nějaké zanedbatelné výrobní tolerance identické. Takže když jsou hlavičky v jedné rovině, tak to znamená i že "zářezy" jsou vůči břitům v jedné rovině. Za mě je to jeho video naprosto jasné. Asi nechápu, v čem je tedy ten problém?
Ani já to nechápu. Ale mám jen ...
od volfi
16.05.2026 16:25
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

Ty vruty jsou až na nějaké zanedbatelné výrobní tolerance identické. Takže když jsou hlavičky v jedné rovině, tak to znamená i že "zářezy" jsou vůči břitům v jedné rovině. Za mě je to jeho video naprosto jasné. Asi nechápu, v čem je tedy ten problém?

A u Floyd Rose je nepřípustné, aby posty byly ...
od volfi
16.05.2026 2:51
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

Však je to úplně jednoduché. Klasická strat kobylka má 6 obyčejných děr, kterýma prochází vruty, které jsou v místě pod hlavičkou hladké bez závitu - představme si to jako hladké tyčky. Tím pádem se tremolo opírá hladkou plochu a je úplně jedno jak moc je vrut vyšroubovaný nebo zašroubovaný.

PRS ...
od volfi
15.05.2026 11:02
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

Obecný problém všech 6 vrutých tremol je, že nemusí být díry vyvrtány v jedné ose, může se vůči sobě lišit i úhel vrtání a následně je důležitá geometrická přesnost všech vrutů a otvorů v tremolu. Ohledně videa nevidím jediný důvod proč by měly být 4 vnitřní vruty výrazně výše než dva krajní, když ...
od volfi
14.05.2026 19:00
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: PRS kobylka s tremolem
Odpovědi: 39
Zobrazení: 1802

Re: PRS kobylka s tremolem

Ano je nutné mít všechny šrouby v jedné výšce - jedná se o šest břitů. Seřídí ti to jakýkoliv kytarář. Celkově bych tohle seřizování dohmatů, tremol apod. zařadil do běžné údržby každého kytaristy.
od volfi
12.05.2026 13:43
Fórum: Komba, zesilovače, reproboxy
Téma: FRFR systém vs lampový aparát
Odpovědi: 119
Zobrazení: 32442

Re: FRFR systém vs lampový aparát

Otázka na zkušené..... Platí stále to, že je RCF 710ART ve své cenové kategorii král pro modeling?
od volfi
21.04.2026 8:57
Fórum: Snímače, hardware, příslušenství, údržba
Téma: fender stratocaster 54 graftet in japan
Odpovědi: 4
Zobrazení: 1587

Re: fender stratocaster 54 graftet in japan

Z 95% bude mít japonec M5 závit, některé squiery jsou i M6. Standard pro USA modely je 10-32UNF. Test M5 šroubem je ideální, pokud půjde zlehka, tak je to on.

Přejít na rozšířené vyhledávání