Nalezeno 1309 výsledků hledání

od vasekh
14.06.2026 9:14
Fórum: Akustické kytary
Téma: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
Odpovědi: 380
Zobrazení: 92446

Re: Barytonové kytary (i seriova vyroba)

Už chápu ten voser, kdy vyjde taková reklama a přitom na Spotify to ještě není k poslechu :(
od vasekh
12.06.2026 14:28
Fórum: Mikrofony a snímání
Téma: JZ Microphones
Odpovědi: 5
Zobrazení: 94

Re: JZ Microphones

Tenhle majk má jednu nevýhodu... potřebuješ dva :mrgreen:
od vasekh
11.06.2026 11:55
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Tak hlavně zesilovač za prdelí je technicky nesmysl ze všech myslitelných důvodů, a nemá jiný přínos než ten vizuální.
Podle mě to je prostě pozůstatek z dob, kdy se kytarový aparáty nesnímaly mikrofonem, takže musely mířit do lidí.
Jenže většina lidí chce vypadat jako jejich vzor, takže to tak ...
od vasekh
11.06.2026 7:32
Fórum: Aparatury
Téma: STAVBA REPROBOXU
Odpovědi: 182
Zobrazení: 66548

Re: STAVBA REPROBOXU

Možná kdyby ten wedge monitor měl 2x12, to by mohlo hrát pěkně... jenže to by byla celkem kráva. Nevím, jestli taková věc někdy spatřila světlo světa :)
Ale teoreticky by to mohlo být ultimátní řešení - zapojit k tomu modeler, k monitoru mikrofon.
od vasekh
10.06.2026 6:56
Fórum: Bicí nástroje
Téma: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
Odpovědi: 40
Zobrazení: 11902

Re: Elektronické bicí na doma pro začátečníka

WTW píše: 9.06.2026 21:25 Jen teď popravdě nevím, jestli to nastavení gainu zvuk tlumilo, nebo jestli jeho vytažení posloužilo jen jako další volume, resp. zesilovací element.
Obávám se, že to druhé. Podle manuálu GAIN je stupeň komprese, takže to sice zesiluje, ale velmi pravděpodobně má neblahý vliv na zvuk.
od vasekh
9.06.2026 10:55
Fórum: Studio a recording
Téma: Distribuce EP pro amatéry
Odpovědi: 25
Zobrazení: 9777

Re: Distribuce EP pro amatéry

Aha, tři týdny od úplného počátku, tak to jo.
Dle mých zkušeností, až se to zaběhá, přidávání nových songů už jde rychle.
od vasekh
9.06.2026 8:18
Fórum: Studio a recording
Téma: Distribuce EP pro amatéry
Odpovědi: 25
Zobrazení: 9777

Re: Distribuce EP pro amatéry

I ty tři týdny jsou nějak moc, ne?
Copak je to za projekt?
od vasekh
8.06.2026 14:16
Fórum: Bicí nástroje
Téma: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
Odpovědi: 40
Zobrazení: 11902

Re: Elektronické bicí na doma pro začátečníka

To určitě není normální. Chápu správně, že slabý signál leze jak ze sluchátkového výstupu, tak z output jacku?
Koukám, že to má jakýsi kompresor, tak bych se podíval, jestli tam není něco špatně nastavené. Jinak těžko říct.
od vasekh
4.06.2026 13:08
Fórum: Kytarové efekty
Téma: KYTAROVÉ MULTI-EFEKTY (ROZCESTNÍK)
Odpovědi: 181
Zobrazení: 107966

Re: KYTAROVÉ MULTI-EFEKTY (ROZCESTNÍK)

"O používání IR nebo NAM bych tedy pochyboval, to ani nebudu zkoušet."
Super recenze teda :wink:
od vasekh
2.06.2026 9:06
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3561

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster

Proč by PRS a další společnosti Fendera v USA žalovaly, jaká by měla být motivace?
od vasekh
29.05.2026 7:51
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3561

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster

Konečně to začíná trochu dávat smysl.
od vasekh
26.05.2026 9:45
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3561

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster

Odpověď samozřejmě neznám, nejsem takový odborník. Jenom jsem pracoval na technickém vývoji, takže jsem se o tom musel něco naučit.
Ono těch nástrojů na ochranu duševního vlastnictví je několik, některé jsou celosvětové, jiné ne... Něco je o registraci, něco platí inherentně...
Například jakýkoliv ...
od vasekh
26.05.2026 8:31
Fórum: Elektrické kytary
Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpovědi: 76
Zobrazení: 3561

Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster

Pár poznámek pro zlepšení kvality debaty.
Patent je ochrana technického řešení. Nikdy se netýká designu, takže to tady není relevantní.
Jinak patenty vyprší po 20 letech, takže cokoliv, co se týká třeba PC myši, tak už je volné.
Design se standadně chrání pomocí průmyslového vzoru, ale ten taky ...
od vasekh
18.05.2026 12:42
Fórum: Akustické kytary
Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
Odpovědi: 164
Zobrazení: 55565

Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů

Bezdrátová varianta je o řád dražší, ale v kostele můžeš být na drátu, předpokládám.
od vasekh
18.05.2026 11:40
Fórum: Akustické kytary
Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
Odpovědi: 164
Zobrazení: 55565

Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů

No jak myslíš, ale tahle situace si o to vyloženě říká.
Behringer P2 stojí šest kil, sluchátka máš, a můžeš zkoušet.
https://kytary.cz/behringer-p2/HN253419/
od vasekh
18.05.2026 10:26
Fórum: Akustické kytary
Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
Odpovědi: 164
Zobrazení: 55565

Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů

Pokud by se dal ten odposlech dostat do uší, tak potom se dá laborovat s mikrofonkem a docílit lepšího a většího zvuku. Myslím, že to je lepší cesta, než to sejmout "nějak" a pak honit zvuk efektama.
od vasekh
18.05.2026 9:37
Fórum: Akustické kytary
Téma: Furch vaše poznatky a názory
Odpovědi: 2206
Zobrazení: 436487

Re: Furch vaše poznatky a názory

Jo, lajk
od vasekh
20.04.2026 11:10
Fórum: Akustické kytary
Téma: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
Odpovědi: 380
Zobrazení: 92446

Re: Barytonové kytary (i seriova vyroba)

Přemýšlím nahlas... 11 struna naladěná výš nemusí automaticky znamenat větší tenze na kytaru než tlustší struna naladěná níž, ne? Čím tlustší struna, tím větší tenze je třeba, je tak?
od vasekh
1.04.2026 12:46
Fórum: Klávesové nástroje a syntezátory
Téma: Podklady a náklady
Odpovědi: 17
Zobrazení: 6066

Re: Podklady a náklady

Reaper je kvalita za dobrou cenu (případně zdarma), ale je to takový sofware od geeků pro geeky. Musíš vědět, co chceš a hledáš, protože ovládání je takový svojský. Asi bych ti ho nedoporučil.
Co bych doporučil, je Sonar, free verze je hodně mocná a obsahuje i nějaké základní VST instrumenty ...
od vasekh
31.03.2026 13:25
Fórum: Klávesové nástroje a syntezátory
Téma: Podklady a náklady
Odpovědi: 17
Zobrazení: 6066

Re: Podklady a náklady

Trochu jsem to nedávno zkoumal a free verze podle všeho není.

Přejít na rozšířené vyhledávání