Nalezeno 1309 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 14.06.2026 9:14
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
- Odpovědi: 380
- Zobrazení: 92446
Re: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
Už chápu ten voser, kdy vyjde taková reklama a přitom na Spotify to ještě není k poslechu 
- 12.06.2026 14:28
- Fórum: Mikrofony a snímání
- Téma: JZ Microphones
- Odpovědi: 5
- Zobrazení: 94
Re: JZ Microphones
Tenhle majk má jednu nevýhodu... potřebuješ dva 
- 11.06.2026 11:55
- Fórum: Aparatury
- Téma: STAVBA REPROBOXU
- Odpovědi: 182
- Zobrazení: 66548
Re: STAVBA REPROBOXU
Tak hlavně zesilovač za prdelí je technicky nesmysl ze všech myslitelných důvodů, a nemá jiný přínos než ten vizuální.
Podle mě to je prostě pozůstatek z dob, kdy se kytarový aparáty nesnímaly mikrofonem, takže musely mířit do lidí.
Jenže většina lidí chce vypadat jako jejich vzor, takže to tak ...
Podle mě to je prostě pozůstatek z dob, kdy se kytarový aparáty nesnímaly mikrofonem, takže musely mířit do lidí.
Jenže většina lidí chce vypadat jako jejich vzor, takže to tak ...
- 11.06.2026 7:32
- Fórum: Aparatury
- Téma: STAVBA REPROBOXU
- Odpovědi: 182
- Zobrazení: 66548
Re: STAVBA REPROBOXU
Možná kdyby ten wedge monitor měl 2x12, to by mohlo hrát pěkně... jenže to by byla celkem kráva. Nevím, jestli taková věc někdy spatřila světlo světa 
Ale teoreticky by to mohlo být ultimátní řešení - zapojit k tomu modeler, k monitoru mikrofon.
Ale teoreticky by to mohlo být ultimátní řešení - zapojit k tomu modeler, k monitoru mikrofon.
- 10.06.2026 6:56
- Fórum: Bicí nástroje
- Téma: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
- Odpovědi: 40
- Zobrazení: 11902
Re: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
Obávám se, že to druhé. Podle manuálu GAIN je stupeň komprese, takže to sice zesiluje, ale velmi pravděpodobně má neblahý vliv na zvuk.WTW píše: 9.06.2026 21:25 Jen teď popravdě nevím, jestli to nastavení gainu zvuk tlumilo, nebo jestli jeho vytažení posloužilo jen jako další volume, resp. zesilovací element.
- 9.06.2026 10:55
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Distribuce EP pro amatéry
- Odpovědi: 25
- Zobrazení: 9777
Re: Distribuce EP pro amatéry
Aha, tři týdny od úplného počátku, tak to jo.
Dle mých zkušeností, až se to zaběhá, přidávání nových songů už jde rychle.
Dle mých zkušeností, až se to zaběhá, přidávání nových songů už jde rychle.
- 9.06.2026 8:18
- Fórum: Studio a recording
- Téma: Distribuce EP pro amatéry
- Odpovědi: 25
- Zobrazení: 9777
Re: Distribuce EP pro amatéry
I ty tři týdny jsou nějak moc, ne?
Copak je to za projekt?
Copak je to za projekt?
- 8.06.2026 14:16
- Fórum: Bicí nástroje
- Téma: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
- Odpovědi: 40
- Zobrazení: 11902
Re: Elektronické bicí na doma pro začátečníka
To určitě není normální. Chápu správně, že slabý signál leze jak ze sluchátkového výstupu, tak z output jacku?
Koukám, že to má jakýsi kompresor, tak bych se podíval, jestli tam není něco špatně nastavené. Jinak těžko říct.
Koukám, že to má jakýsi kompresor, tak bych se podíval, jestli tam není něco špatně nastavené. Jinak těžko říct.
- 4.06.2026 13:08
- Fórum: Kytarové efekty
- Téma: KYTAROVÉ MULTI-EFEKTY (ROZCESTNÍK)
- Odpovědi: 181
- Zobrazení: 107966
Re: KYTAROVÉ MULTI-EFEKTY (ROZCESTNÍK)
"O používání IR nebo NAM bych tedy pochyboval, to ani nebudu zkoušet."
Super recenze teda
Super recenze teda
- 2.06.2026 9:06
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 76
- Zobrazení: 3561
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Proč by PRS a další společnosti Fendera v USA žalovaly, jaká by měla být motivace?
- 29.05.2026 7:51
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 76
- Zobrazení: 3561
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Konečně to začíná trochu dávat smysl.
- 26.05.2026 9:45
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 76
- Zobrazení: 3561
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Odpověď samozřejmě neznám, nejsem takový odborník. Jenom jsem pracoval na technickém vývoji, takže jsem se o tom musel něco naučit.
Ono těch nástrojů na ochranu duševního vlastnictví je několik, některé jsou celosvětové, jiné ne... Něco je o registraci, něco platí inherentně...
Například jakýkoliv ...
Ono těch nástrojů na ochranu duševního vlastnictví je několik, některé jsou celosvětové, jiné ne... Něco je o registraci, něco platí inherentně...
Například jakýkoliv ...
- 26.05.2026 8:31
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 76
- Zobrazení: 3561
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Pár poznámek pro zlepšení kvality debaty.
Patent je ochrana technického řešení. Nikdy se netýká designu, takže to tady není relevantní.
Jinak patenty vyprší po 20 letech, takže cokoliv, co se týká třeba PC myši, tak už je volné.
Design se standadně chrání pomocí průmyslového vzoru, ale ten taky ...
Patent je ochrana technického řešení. Nikdy se netýká designu, takže to tady není relevantní.
Jinak patenty vyprší po 20 letech, takže cokoliv, co se týká třeba PC myši, tak už je volné.
Design se standadně chrání pomocí průmyslového vzoru, ale ten taky ...
- 18.05.2026 12:42
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
- Odpovědi: 164
- Zobrazení: 55565
Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
Bezdrátová varianta je o řád dražší, ale v kostele můžeš být na drátu, předpokládám.
- 18.05.2026 11:40
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
- Odpovědi: 164
- Zobrazení: 55565
Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
No jak myslíš, ale tahle situace si o to vyloženě říká.
Behringer P2 stojí šest kil, sluchátka máš, a můžeš zkoušet.
https://kytary.cz/behringer-p2/HN253419/
Behringer P2 stojí šest kil, sluchátka máš, a můžeš zkoušet.
https://kytary.cz/behringer-p2/HN253419/
- 18.05.2026 10:26
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
- Odpovědi: 164
- Zobrazení: 55565
Re: Akustické předzesilovače na trhu - srovnání produktů
Pokud by se dal ten odposlech dostat do uší, tak potom se dá laborovat s mikrofonkem a docílit lepšího a většího zvuku. Myslím, že to je lepší cesta, než to sejmout "nějak" a pak honit zvuk efektama.
- 18.05.2026 9:37
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2206
- Zobrazení: 436487
Re: Furch vaše poznatky a názory
Jo, lajk
- 20.04.2026 11:10
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
- Odpovědi: 380
- Zobrazení: 92446
Re: Barytonové kytary (i seriova vyroba)
Přemýšlím nahlas... 11 struna naladěná výš nemusí automaticky znamenat větší tenze na kytaru než tlustší struna naladěná níž, ne? Čím tlustší struna, tím větší tenze je třeba, je tak?
- 1.04.2026 12:46
- Fórum: Klávesové nástroje a syntezátory
- Téma: Podklady a náklady
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 6066
Re: Podklady a náklady
Reaper je kvalita za dobrou cenu (případně zdarma), ale je to takový sofware od geeků pro geeky. Musíš vědět, co chceš a hledáš, protože ovládání je takový svojský. Asi bych ti ho nedoporučil.
Co bych doporučil, je Sonar, free verze je hodně mocná a obsahuje i nějaké základní VST instrumenty ...
Co bych doporučil, je Sonar, free verze je hodně mocná a obsahuje i nějaké základní VST instrumenty ...
- 31.03.2026 13:25
- Fórum: Klávesové nástroje a syntezátory
- Téma: Podklady a náklady
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 6066
Re: Podklady a náklady
Trochu jsem to nedávno zkoumal a free verze podle všeho není.