Nalezeno 1075 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 17.06.2026 19:57
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Částečně sis odpověděl sám. Konstrukčně se od sebe moc neliší, zvukem ale ano. Gold 6 jsou zvukově víc do středu, až takové „medové“, a řekl bych i tišší — což může být právě tím mahagonem. Gold 8 jsou hlasitější, modernější, s výraznějším basem, ale výšky je potřeba trochu krotit, aby to necinkalo ...
- 16.06.2026 22:50
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
to nejsi sám :D Od těch barevně nalakovanejch korpusů jsem to přestal sledovat, protože to začíná být... nepřehledné. A co se mi nelíbí, tak že přestali do sériovek dávat ten plátek s vypáleným logem Furch. Teď tam lepí ty papírový štítky a pro mě tímto detailem ztrácí Furchy jedinečnost. Je to ...
- 16.06.2026 18:39
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
Jasný, já jsem to sem dal proto, že to vlákno začíná mít "historickou hodnotu"Touareg píše: 16.06.2026 18:15 Jasně, myslel jsem běžné modely řady Yellow, že šlo zkrátka o imitaci želvoviny nebo prostý černý plast.
- 16.06.2026 17:22
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
Plus byla asi speciální, jinak od zavedení barevných řad v roce 2018 bylo podle mě na běžných modelech lemování umělé. Videa na youtube tomu odpovídají. Jinak to plastové lemování je zrovna jediná věc, co mi na Yellow úplně nevyhovuje, rozhodně bych neřekl, že to bude nějak odolnější vůči ...
- 16.06.2026 17:09
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
Ok, díky, pěkný nástroj :) Z jakého roku prosím je? Jste si jistí, že Yellow měly vždycky plastové lomování? Možná to dřevěné měly jen Yellow plus. Já bych se vsadil, že poslední Yellow, který jsem zkoušel, měl dřevěné, ale je možné, že to bylo právě toto plusko .
Nástroj je vyroben 10/2023 ...
- 15.06.2026 21:53
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
Všiml jsem si, že na nové řadě Yellow je plastové lemování a tím tedy podle mě zmizel hlavní rozdíl oproti bývalé řadě Green
Měl jsem za to, že Yellow měla vždycky lemování umělé? Respektive standard z umělé želvoviny a deluxe zkrátka černý plast.
Standardní Yellow želvovinový plast s ...
- 10.06.2026 19:32
- Fórum: E-shop Kytary.cz
- Téma: Zobrazení zboží
- Odpovědi: 13
- Zobrazení: 6406
Re: Zobrazení zboží
Jako leze mi to neskutečně na nervy. Ano, lze zaškrtat "skladem" a na prodejně, ale i tak - postrádám smysl takového zobrazení
- 9.06.2026 13:54
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
To je racionální rozhodnutí. Za nějaký dřevo za 10k bych to tolik neřešil, ale za 20k+ už by měl mít nástroj tyhle zcela základní věci v cajku. Dej vědět, jak jsi dopadl.
- 5.06.2026 19:16
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
- 5.06.2026 18:38
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Jestli ti drnci struny, vymen to. Budes s tim mit jen starosti
Pardon, ale toto je nesmysl. Nové kytaře je potřeba nastavit dohmat - nastavit průhyb krku, srazit sedlo a proříznout sloty v ořechu. Pokud je potřeba, samozřejmě - a ono to u fabrických kytar je potřeba téměř vždy. Například ...
- 5.06.2026 17:22
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
Jestli ti drnci struny, vymen to. Budes s tim mit jen starosti
- 5.06.2026 11:59
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Identifikace kytary
- Odpovědi: 184
- Zobrazení: 58643
Re: Identifikace kytary
O značce Rosa moc nevím, ale měli jsme jednu Rosu kdysi doma. Byla to první kytara, na kterou jsem jako kluk začínal. Táta si ji tenkrát koupil, když byl na vojně na Slovensku cca v roce 1980. Pak nám ji jeden z příbuzných rozsednul na oslavě narozenin:). Nedávno se s podobnou Rosou jeden muzikant ...
- 2.06.2026 13:00
- Fórum: Elektrické kytary
- Téma: Fender chce mít monopol na Stratocaster
- Odpovědi: 79
- Zobrazení: 3989
Re: Fender chce mít monopol na Stratocaster
Dovolil jsem si požádat AI o shrnutí celé situace, velmi stručně, aby bylo více jasné, o čem se tu debatuje.
1954 Leo Fender představuje model Stratocaster, jehož inovativní tvar a konstrukce se rychle stanou jedním z nejrozpoznatelnějších designů v hudebním průmyslu, přičemž v té době není design ...
1954 Leo Fender představuje model Stratocaster, jehož inovativní tvar a konstrukce se rychle stanou jedním z nejrozpoznatelnějších designů v hudebním průmyslu, přičemž v té době není design ...
- 1.06.2026 10:15
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Akustická / westernová kytara do 20.000
- Odpovědi: 95
- Zobrazení: 18511
Re: Akustická / westernová kytara do 20.000
ve slevě na kytarách, pokud chcete již dospělý nástroj s relativně "lepším" snímáním https://kytary.cz/cort-gold-a8-lb/HN203305/
- 30.05.2026 18:37
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
Re: Furch vaše poznatky a názory
Nedopadlo. Nedohodli jsme se na cene.
- 29.05.2026 16:50
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Pochlubte se s vasim nastrojem, tim akustickym :-)
- Odpovědi: 1026
- Zobrazení: 211442
Re: Pochlubte se s vasim nastrojem, tim akustickym :-)
Tak další hračka a vcelku zajímavá. Enya X3 Pro Mini. Taková roztomilá menší kytara, vlastně stejná velikost jako Taylor Mini. Ten carbon/plast má něco do sebe.
enyaX3Pro.jpg
Zajimave. Nejaky report by byl fajn. Pro me nulty prazec 41,3 mm bohuzel neni. Ale pro zajimavost treba jak funguje a je ...
- 28.05.2026 20:21
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: akustiky Ibanez
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 1205
Re: akustiky Ibanez
No, ještě je tu varianta, jak psal boo-beek, poslat zpět.
Je to krásný celomasiv za 22 tisíc. Piezzo hraje, microfon taky, nejde regulovat ale hlasitost ok. Dořešit elektroniku, třeba právě LR Baggs M80. Pořád to bude za slušnou cenu. Ale asi to samé jde udělat i s nástrojem z bazaru, anebo sehnat ...
- 25.05.2026 12:39
- Fórum: Recenze Vaší výbavy
- Téma: Furch Blue OM-CM 43mm CNR - diskuze
- Odpovědi: 0
- Zobrazení: 433
Furch Blue OM-CM 43mm CNR - diskuze
Toto je diskuze k recenzi:
https://hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=49439
-------------
Ale to je od tebe tuze hezké... a možná tě potěší, že svého nejoblíbenějšího FURCHa (Blue D-SA) jsem neseřizoval již 5 let... a stále drží.
https://hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=49439
-------------
Ale to je od tebe tuze hezké... a možná tě potěší, že svého nejoblíbenějšího FURCHa (Blue D-SA) jsem neseřizoval již 5 let... a stále drží.
- 23.05.2026 7:45
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: Furch vaše poznatky a názory
- Odpovědi: 2217
- Zobrazení: 439318
- 23.05.2026 7:42
- Fórum: Akustické kytary
- Téma: akustiky Ibanez
- Odpovědi: 17
- Zobrazení: 1205
Re: akustiky Ibanez
To je docela skoda, ze elektronika dokaze pokazit radost z jinak dobreho nastroje. Tak at ti anabaze dobre dopadne