Seymour Duncan Double Back Compressor SFX-09

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
cherreda
Rádce
Příspěvky: 2372
Registrován: 7.12.2011 11:53

Seymour Duncan Double Back Compressor SFX-09

Příspěvek od cherreda » 29.05.2014 11:27

http://www.seymourduncan.com/products/s ... double_ba/

Obrázek

Pořízený z druhé ruky za 1000 Kč ve stavu nového.
Vyzkoušen na akupádlo, el. pádlo i basu. Do velkých aparátů i referenčně ve stud. podmínkách - akupádlo > comp > mix > sluchátka.

Proti zpracování a designu nemám výhrady, poty pěkně ztuha chodí, velikostí je mírně širší, ale pořád ok. Puristovi příjemně pšoukne pod osrdím při zjištění, že fujswič je true bypass. Mně pšouklo, protože NEMÁ módní oslnivou modrou ledku, ale normální červenou, no hurá...

Je to VCA kompresor, umí být o malinko "dravější" než moje optické kompresory (Aphex PF, Cocacomp), ale není to žádná tvrdá prasečina ani při vyšší kompresi, naopak se chová příjemně muzikálně, možná až "muzikantsky" (rozuměj: dá to práci si zvuk úplně zkazit).

Zajímavá je názvoslovná funkce, kvůli které jsem ho ze zvědavosti pořídil, kdy je zkomprimovaný signál poslán ještě jednou na druhé zkomprimování, což lze regulovat potem DOUBLEBACK. Je totiž běžná studiová praxe použít raději 2 menší komprese za sebou, než jednu pašáckou, je to pak citlivější ke zvuku. K mé spokojenosti to na SD docela pěkně funguje, chválím. Prostě se pot SUSTAIN vytočí méně a nějak smysluplně se přinakroutí pot DOUBLEBACK, i nelogik si dříve či později všimne, že oba poty jsou v interakci. Zda použít či ne, to záleží na subjektivním libidu každého soudruha. Pohoda.

Další ne zcela běžná fíčura je přepínač FULL/MID/HIGH - což je asi jasné:
FULL komprimuje celé pásmo.
MID pracuje převážně se středy - podle mě vhodné pro el. pádlo třeba na sóla - je dost kompresorů, které toto mají jako primární ceněnou vlastnost a neumí nic jiného.
HIGH komprimuje ve výškách - dobré využití pro basáky při slapu - spodky zůstanou dynamické a srovná to střílečky o pražce.

Co se týká vlastního šumu, tak je SD na tom dobře, začíná ho generovat až za půlkou dráhy potu SUSTAIN.

SD Double Back je velmi unisex kompresor, chová se dobře a ve všech aplikacích dělá to, co od slušného kompresoru čekám.
Kdybych o něj přišel, za 1000 ho klidně koupím znovu (za litr je to kauf), ale jinak nemám důvod, protože mám i jiné kvalitní kompresory.
Pokud kvalitní kompresor sháníte a na tento narazíte, dejte za něj klidně až 2500 (dle stavu), stojí za to. Už se nevyrábí, nový stával nějak kolem 5000, což mi připadá jako trochu ústřel, ale je fakt, že dobré kompresory jsou vždycky drahé a krabky Seymour Duncan nikdy levné nebyly.

Doporučuju.

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“