Seymour Duncan SFX-10 Deja Vu (delay)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jester
Rádce
Příspěvky: 2327
Registrován: 10.07.2008 8:10
Bydliště: Brno

Seymour Duncan SFX-10 Deja Vu (delay)

Příspěvek od Jester » 23.03.2010 8:36

Výrobce: Seymour Duncan
Model: SFX 10 Deja Vu Tap Delay w/BBD
Foto:
SD.jpg
Pořízeno: začátek února 2010 (ToneFactor)
Cena v ČR: 7880 Kč (MusicCenter)
Testováno na: American Standard Fender Stratocaster, Orange Rocker 30 + další krabičky

Základní charakteristika
Delay s tap tempem, modulací (kombinace chorusu a flangeru), možností připojení expression pedálu, vyvedení wet signálu, smyčkou pro wet signál, looperem. Hodnota delaye je nastavitelná potenciometrem od 3 ms do 2,6 s a delší časy (až 20 s) jsou nastavitelné přes tapovací footswitch.
Čím se tento pedál odlišuje od ostatních je přítomnost jak digitálního (24 bit codec), tak i analogového (NMOS Bucket Brigade Device) delaye, jejichž zvuk lze mezi sebou mixovat.
Co se týká bypassu, tak je na výběr mezi "true bypass", po vypnutí se dozvuky okamžitě ukončí, a "trailing repeats", kdy po vypnutí delaye dozvuky přirozeně doběhnou.
Tapovací footswitch buď nastavuje přímo čas delaye (delay time mode) nebo požadovanou notu (ratio mode) - na výběr je čtvrťová nota, tečkovaná osminka, osminka, triola a šesnáctinka.

Zvuk
Osobně nemám velkou zkušenost se zvukem různách typů delayů, ale já jsem se zvukem velmi spokojený (posuďte sami na ukázkách). Je velmi teplý a příjemný. Hlavní devizou je podle mě míchání mezi analogovým a digitálním zvukem delaye, kde si svůj zvuk najde asi opravdu každý - já jsem skončil u cca 60% digitálu a 40% analogu.
Rozsah delaye je opravdu obrovský (nechápu jak v režimu dlouhých časů pracuje analogový delay) a celkově je pedál velice univerzální. Můžete si vyvést samostatný wet signál, nebo zapojit jakýkoliv efekt do smyčky wet signálu (OD, wah, modulační efekty, ...) a tím docílit dalších a dalších barev zvuku.

Ještě bych se zastavil u looperu - k dispozici je cca 20 sekundový looper bez overdubbingu. Looper je samozřejmě také vyveden do smyčky, takže s jeho zvukem můžete opět čarovat po připojení dalších pedálů - a chvíli hrát smyčku na čistém zvuku, potom zase se zkreslením, atp.

Vrátím se k overdubbingu, při experimentování jsem přišel na to, jak overdubbing nasimulovat:
1. nastavíte bypass do polohy "trailing repeats" (doznívání efektu)
2. nastavíte vyváženou polohu mezi dry a wet signálem (oba stejně hlasitě)
3. nastavíte nekonečný počet opakování (feedback)
4. pomocí tapovacího footswitche pro dlouhý delay nahrajete úvodní frázi
5. přidáváte další vyhrávky - díky tomu, že máte zapnutý delay s nekonečným opakováním se jakoby přidávájí k pořízené smyčce
6. když už nechcete přidávat další vyhrávku, vypnete efekt - díky tomu, že máte nastavené doznívání efekt/smyčka pořád zní
7. no a k takto utvořenému podkladu můžete dále sólovat a hrát si

Jinak delay skvělě spolupracuje s dalšími efekty, osobně miluju zvuk s fuzzem.

Spolehlivost
Celokovové robustní šasi dává jakousi záruku na mechanickou spolehlivost. Celkovou spolehlivost bohužel nemůžu hodnotit, na to mám efekt poměrně krátce, ale vím minimálně o jednom uživateli, který tento delay měl déle než rok a fungoval bez problémů.

Shrnutí
Klady:
- zvuk
- variabilita
Zápory:
- cena v ČR
- smyčka u wet signálu je přes jeden TRS jack, více by mi vyhovovaly samostatně vyvedené dva monojacky (jeden jako výstup wet signálu, druhý jako vstup)
- někomu může chybět klasický overdubbing, presety a různé typy simulací zvuku delaye

Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
No to je otázka. S efektem jsem spokojený, dokonce od prvotní skepse jsem si ho postupně zamiloval. Kdyby mi ho ukradli, tak bych zkusil nějaký jiný, protože prostě rád experimentuju. A je ještě tolik delayů k vyzkoušení ... :D. Na rovinu můžu říct jen to, že za cenu 8000 Kč bych ho určitě nekoupil.

Zvukové ukázky
Původně jsem myslel, že něco nahraju, ale protože mám kombo a krabky v jednom pokoji a PC v druhém, nechce se mi to přenášet. Ale možná časem něco nahraju a pak případně zvukové ukázky doplním.

Kvůli kvalitě zvuku je lepší zavítat přímo na stránky PGS.Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“