Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Pozvi nás na koncert nebo festival!
Odpovědět
Gigscene.net
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2018 19:06

Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od Gigscene.net » 15.05.2018 19:19

Představujeme vám nový web Gigscene, kde můžete sehnat gig pro svojí kapelu, nebo jen pro sebe sólo - v klubech, kavárnách a barech. Je to samozřejmě zdarma a velmi jednoduché - stačí si vytvořit profil (nahrávky, video, něco málo o sobě), a pak se můžete hlásit na jednotlivá data možných koncertů, které najdete v naší nabídce. Teprve začínáme, ale klubů a míst bude víc a víc, tak se určitě zaregistrujte, ať jste u toho! Všechny hudební styly jsou vítány!
Budeme se moc těšit! :wink: https://www.gigscene.net/cs

Uživatelský avatar
rotten77
Moderátor
Příspěvky: 2549
Registrován: 8.03.2007 7:13
Skype: rotten77_cz
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od rotten77 » 5.06.2018 6:46

No, upřímně. Ten web by chtělo doladit. Napůl přeložené texty bych zkousl, ale moc nechápu, proč všude píšete "gig". Jo, je to asi cool, ale já bych byl radši za klasický "koncert". Najít gigy? :-)

Paříž, Praha, Brusel, Brno? Na spuštění by to asi chtělo trochu větší portfolio, nebo se zaměřit na jedno město a dotáhnout do do konce. Co nějaké hodnocení klubů? Nic není? Používá to vůbec někdo?

Přes registraci jsem se nedostal. Nejsem žádná IT lama, ale prostě jsme se zasekl někde v půlce a fakt jsme neměl náladu pokračovat.

Není možné si registrovat víc kapel, respektive je, ale je potřeba si pro každou udělat účet.

Kdo psal kategorie do to "typ vystoupení"? Jaký je rozdíl mezi "rock band" a "band / group"?
Mnohokrát mě kontaktovali mojí známí muzikanti s tím, že jedou do Paříže, jen tak, a že by si při té příležitosti hrozně chtěli někde zahrát, ale že neví kde, a neumí francouzsky, tak jestli bych jim něco nenašla.
--zdroj: http://frontman.cz/jak-sehnat-gig-bez-z ... vky-emailu
Chápu záměr, ale řekl bych, že je to dost nedoladěné nebo se při vytváření projektu moc nemyslelo "out of the box".


Ale i tak přeji štěstí a doufám, že projekt neskončí úplně v propadlišti dějin a bude mít nějaké výsledky.

Gigscene.net
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2018 19:06

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od Gigscene.net » 5.06.2018 16:43

Díky za feedback! Také doufáme, že projekt neskončí v propadlišti dějin, to by byla velká škoda a zklamání pro všechny, kteří v Gigscene věří a fandí mu :)

Vezmu to popořadě:
Web dolaďujeme – je vám asi jasné, že tohle je první verze, spuštěná před pár měsíci. Dolaďujeme postupně, právě podle zpětné vazby muzikantů.

Texty JSOU přeložené, ne pouze napůl, ale celkově - web je celý ve FR-EN-CZ.. (jestli narážíte na popis klubů v Paříži – tak to je zatím francouzsky, ale jakmile bude online nabídka gigů, samozřejmě přeložíme).

Slovo „gig“ se běžně mezi muzikanty používá. V souvislosti s „hledáním koncertních dat“ se více používá „sehnat gig“ než „sehnat koncert“, tak proto převažuje na našem webu gig.. navíc Gigscene má slovo „gig“ i ve svém názvu :) Ale jestli vás to pobaví : tak Francouzi to někdy vyslovují „žíg“, a to začíná štvát i mě. :)

Není pravda, že by to na začátek chtělo větší portfolio – naopak, rozhodli jsme se záměrně začít postupně, zvolna, s pár místy, která nabízí možnost koncertů (nebudu vás tedy provokovat slovem „gig“, když se vám nelíbí :)), abychom otestovali, jak to bude fungovat. Navíc bylo jasné, že se muzikanti budou registrovat postupně a kluby, co by nabízely data na Gigscene hned na začátku by tak neměly dostatek zájemců. Není jednoduché proniknout do již zaběhlého systému a přesvědčit kluby, aby se na Gigscene podílely.. převážné většině muzikantů je tohle jasné, vědí, že na tom pracujeme, a tak jsou trpěliví :)

Cílem není mít všechny kluby ve všech městech, ale vyzkoušet nový koncept. Začali jsme v Praze a Brně, a protože Gigscene sídlí v Paříži v nejbližší době přidáme nabídku i v Paříži, a později v Bruselu.. Kluby jsou domluvené, zbývá jen přidat konkrétní data. A alespoň takhle všichni naši registrovaní muzikanti vědí, která města jsou v plánu.

Hodnocení klubů není potřeba - o to už se stará spoustu jiných webů. Navíc my bychom žádný "špatný" klub na Gigscene ani nedali. Ale hodnocení muzikantů/kapel na Gigscene je - po každém odehraném koncertu, vám klub může napsat hodnocení, které se pak zobrazí na vašem profilu.

"Používá to vůbec někdo?" Ano, používá :) Registrují se nám muzikanti z celého světa. Na to, že šel Gigscene online teprve nedávno, je to velmi příjemné překvapení.

To je škoda, že jste se nedostal přes registraci.. jsme kdykoliv na drátě pro ty, co potřebují poradit. Napište když tak na info@gigscene.net s čím je problém. Registrace je možná trochu delší – ale je právě ti, co si dají práci a poskytnou nejvíce informací a hudby, mají největší šanci, že seženou gig (pardon – datum koncertu :) ). Registrace funguje bez problému a zvládli to i muzikanti ze starší generace :) Možná pouze někdy muzikanty trochu zaskočí, že je potřeba SoundCloud – ale to zabere pár minut.

Ano, v první verzi Gigscene je to udělané tak, že na jeden email je možné založit pouze jeden profil. Ale kdo z nás nemá alespoň 3 různé emaily v dnešní době? A pokud o to bude velký zájem – samozřejmě upravíme/změníme/přidáme možnost.

Kategorie „Typ vystoupení“ slouží k definování vašeho seskupení. Je to užitečné např. případě, když vedoucí menší kavárny ví, že větší seskupení než duo se mu tam prostě nevejde, nebo naopak, když vedoucí rockového klubu ví, že chce pouze více-člennou kapelu - může tak rovnou přeskočit profil „solo“ muzikanta mezi přihlášenými. Pokud se vám nelíbí nic z nabídky, máte možnost dát "other" a napsat to podle vás :)

K „out of the box“ nevím úplně co napsat, protože podle nás je Gigscene projekt naprosto „out of the box“, který se snaží zmodernizovat aktuální způsob, jakým muzikanti shánějí koncerty.

A nakonec tedy – my také doufáme, že Gigscene bude mít výsledky, ale hlavně, že se nám podaří usnadnit trochu muzikantům a kapelám život a prosadit nový koncept :)

Budu se těšit na vaši odpověď a třeba také, že uvidíme některou z vašich kapel na Gigscene! Mějte se hezky

Uživatelský avatar
rotten77
Moderátor
Příspěvky: 2549
Registrován: 8.03.2007 7:13
Skype: rotten77_cz
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od rotten77 » 6.06.2018 6:31

Já nechci, aby to vyznělo, že nějak hejtuji, ale s tvorbou webů i pořádáním a sháněním koncertů mám více než desetileté zkušenosti a některé věci mi zde nesedí.

Není potřeba mi tady odpovídat na všechno, některé otázky byly spíš k zamyšlení pro vás.


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Ano, v první verzi Gigscene je to udělané tak, že na jeden email je možné založit pouze jeden profil. Ale kdo z nás nemá alespoň 3 různé emaily v dnešní době? A pokud o to bude velký zájem – samozřejmě upravíme/změníme/přidáme možnost.
Jistě, mám několik mailů, každá moje kapela má svůj vlastní mail, ale jde o UX - pořád se přehlašovat z profilu na profil, ...


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
K „out of the box“ nevím úplně co napsat, protože podle nás je Gigscene projekt naprosto „out of the box“, který se snaží zmodernizovat aktuální způsob, jakým muzikanti shánějí koncerty.
To, že mi to přijde nedomyšlené usuzuji z některých náznaků. Dělal někdo před projektem pořádnou analýzu? Byl to někdo s nadhledem? Mimo obor?

Většinou totiž "majitel firmy" má představy, které se liší od toho, jak danou věc používá cílová skupina, zákazníci.

Proto je potřeba někoho, kdo se na to podívá jinak, zjistí potřeby cílové skupin, navrhne scénáře (a ty před zahájením programování přímo otestuje na cílové skupině).

Mě ale přijde, že tady jde spíš o ten první případ.


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
To je škoda, že jste se nedostal přes registraci.. jsme kdykoliv na drátě pro ty, co potřebují poradit. Napište když tak na info@gigscene.net s čím je problém. Registrace je možná trochu delší – ale je právě ti, co si dají práci a poskytnou nejvíce informací a hudby, mají největší šanci, že seženou gig (pardon – datum koncertu :) ). Registrace funguje bez problému a zvládli to i muzikanti ze starší generace :)
To, že se mi nepodařilo dokončit registraci chápu jako zásadní chybu UX. Pokud píšete, že s tím většina lidí neměla problém, že se jim to nakonec podaří, když se snaží... Registrace by neměla nikoho odradit, pokud uživatelům házíte klacky pod nohy, není to dobře.

Máte ověřeno, že většina lidi registraci dokončí? Umíte změřit, kolik lidí (a na čem konkrétně odpadne)? Pokud ne, odporučuji to sledovat, možná se budete divit.


Já osobně s registrací poradit nepotřebuji, jen jsem to zkusil a na hned mě něco odradilo. Moje chuť to zkusit znovu tak klesá.
Jenom pro info, jsem webdesigner a také tester/analytik webových aplikací - proto je můj pohled tolik kritický, je to moje práce :-)

No, chtěl jsem tomu dát ještě šanci, ale tohle mě odradilo:

Obrázek

(svoje heslo jsem si při registraci nezapsal - proč taky, jenom jsem to zkoušel a pokud by mě služba zaujala, nechal bych si vygenerovat nové a bylo by to).


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Možná pouze někdy muzikanty trochu zaskočí, že je potřeba SoundCloud – ale to zabere pár minut.

Soundcloud je umírající služba, uživatelé ubyývají. Firma má i finanční problémy. Stavět na jejich službě nějakou vlastní, nebo ještě v horším případě registrační proces je jasná ukázka toho, že se při návrhu rozhodně nemyslelo "out of the box".
Jsou zde jiné služby, které muzikanti v současnosti využívají, například BandCamp nebo YouTube.

Proč je nutit používat něco, co už je pasé, i když "jim to zabere jen pár minut".


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Texty JSOU přeložené, ne pouze napůl, ale celkově - web je celý ve FR-EN-CZ..


Možná jsou přeložené texty stránek, ale pár věcí chybí a nepůsobí to dobře:

Obrázek Obrázek Obrázek

Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Slovo „gig“ se běžně mezi muzikanty používá. V souvislosti s „hledáním koncertních dat“ se více používá „sehnat gig“ než „sehnat koncert“.
Je toto tvrzení podloženo čísly? Udělala se např. analýza klíčových slov? Já jsem se zatím nesetkal s nikým, kdo by místo koncertu říkal "gig".
Google mi ve spojitosti s "hledám gig" najde víceméně pouze vaši stránku. Na bazarech také nic nevidím).

Ano, zahraniční kapely to takto používají - i já v komunikaci s nima píšu "gig" místo "concert". U česky (a slovensky) mluvících ale, podle mě, převažuje klasický "koncert". Ale analýzu jsem nedělal, takže reálná čísla nevím. Možná to používají kapely ve vašem okolí, nebo kapely v Praze. Možná jenom my tady na Moravě toto nepoužíváme. Možná, možná, možná, ...

* Google: https://www.google.cz/search?q=sehnat+gig
* Seznam: https://search.seznam.cz/?q=sehnat+gig
* MIDI.cz: https://www.midi.cz/vyhledavani/?search=gig
* Hudebnibazar.cz: https://hudebnibazar.cz/?f=gig

Koneckonců, i toto téma má název "Sháníte koncert pro svojí kapelu?" :-)Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Kategorie „Typ vystoupení“ slouží k definování vašeho seskupení. Je to užitečné např. případě, když vedoucí menší kavárny ví, že větší seskupení než duo se mu tam prostě nevejde, nebo naopak, když vedoucí rockového klubu ví, že chce pouze více-člennou kapelu - může tak rovnou přeskočit profil „solo“ muzikanta mezi přihlášenými. Pokud se vám nelíbí nic z nabídky, máte možnost dát "other" a napsat to podle vás :)
OK, to chápu, ale chápou účel tohoto pole lidé při registraci?


Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
Není pravda, že by to na začátek chtělo větší portfolio – naopak, rozhodli jsme se záměrně začít postupně, zvolna, s pár místy, která nabízí možnost koncertů
Nemyslel jsem to tak, že by hned přímo mělo být portfolio kompletní, ale vzít třeba Brno, domluvit (a spustit) třeba 20 klubů, sehnat 40 kapel, udělat nějaké koncerty, ohodnotit kapely, ... atp. aktuálně na webu nejsou žádna data, podle kterých by šlo posoudit, že má služba nějakou cenu.

Vím, že je to ve startu, ale to prvotní naplnění je důležité. Jako příklad uvedu třeba to, kdyby jste si spustila blog a měla tam první dva měsíce jeden článek "Ahoj, tohle je můj nový blog" - to taky moc nedává smysl.

Gigscene.net
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2018 19:06

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od Gigscene.net » 6.06.2018 10:09

Tééda, takové úsilí a čas který jste vynaložil k analýze našeho projektu – bychom vás rovnou mohli přijmout do našeho týmu! :) :D Záleží, jestli umíte s Laravelem?
Nebojte se, dělali jsme více než jen analýzu, a to v Česku i ve Francii (kde se fungování hudební scény taky trochu liší). Model, jak bude fungovat Gigscene jsme podle toho několikrát upravili, a tenhle je ten finální. Jestli jsem z oboru nebo mimo obor jste se jistě dočetl v článku na Frontman.cz, který jste předtím citoval.

Bylo mi hned jasné, že jste Iťák, protože muzikanti si cení toho, že se někdo pokouší pro ně vytvořit nový servis, který navíc můžou používat úplně zdarma (jen připomínám!) a nekomentují zbytečně to, že nové heslo dostanou emailem, nebo že je tam „march“ místo „březen“, a mockrát slovo „gig“ - protože přece přemýšlí trochu „out of the box“ :D (nebo tedy chcete-li „venku z krabice“ :lol: )
Kluby, které jsou na Gigscene jsou domluveny osobně (prosím, nechám vás si vyzkoušet, kolik odpovědí dostanete z 100 odeslaných emailů do různých klubů) a znovu opakuji, že hudební scéna má dost zaběhlá (a trochu zastaralá) pravidla, a je více než výzva se to pokoušet nějak změnit. Což také všichni „z oboru“ oceňují.
Jako Iťák určitě víte, že první verze webů mají vždycky nějaké malé mouchy, a jak jsem již říkala, upravujeme je postupně. Stejně tak vám musí být jasné, že některá rozhodnutí byla udělaná na základě našich finančních možností – a je samozřejmé, že jakmile to půjde, budeme Gigscene vylepšovat a budeme se těšit, že si pak i vy vytvoříte profil. :) Mějte se fajn

Uživatelský avatar
rotten77
Moderátor
Příspěvky: 2549
Registrován: 8.03.2007 7:13
Skype: rotten77_cz
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od rotten77 » 6.06.2018 11:34

Gigscene.net píše:
6.06.2018 10:09
Bylo mi hned jasné, že jste Iťák, protože muzikanti si cení toho, že se někdo pokouší pro ně vytvořit nový servis, který navíc můžou používat úplně zdarma (jen připomínám!) a nekomentují zbytečně to, že nové heslo dostanou emailem...
Já si toho cením, ale narazil jsme na službu, která má mouchy (a ne zrovna malé) a tak jsme na ně chtěl jen upozornit (v rámci zpětné vazby). Taky jsem už podobných pokusů pár viděl a tak jsem trochu skeptický, když vidím, v jakém stavu to je (i když je web spuštěný nedávno).

Jasně, na hudebním fóru by člověk čekal "hudební" reakci, ale když jsem se nedostal přes registraci a nemohl tak službu vyzkoušet...

Gigscene.net píše:
6.06.2018 10:09
...nebo že je tam „march“ místo „březen“...
Pouze jsme reagoval na:
Gigscene.net píše:
5.06.2018 16:43
web je celý ve FR-EN-CZ
Chtěl jsem vám jenom napsat zpětnou vazbu, to je vše.

Uživatelský avatar
Demilich
Příspěvky: 3248
Registrován: 17.03.2007 12:28
Bydliště: Praha

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od Demilich » 6.06.2018 20:38

Rovněž jsem se přes registraci nedostal.
Už jen fakt, že linky na nahrávky musí být ze Soundcloudu mě nutilo jej založit, tak jsem to udělal. Nicméně jsem se nedostal přes upload videa našeho živého vystoupení. To proto, že je povinné a také proto, že takové video nemáme. Nevím tedy kolik začínajcích kapel má reprezentováníhodné video svého živého vystoupení....

Tak snad v budoucnu. Pokud si na to teda vzpomenu poté co budeme mít video, což si spíše nevzpomenu...
Kytary: B.C. Rich Warlock Pro X, Schecter Damien 7 (EMG-707TW), Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster
Zesílení: Carlsbro CS 100 TC, Orange CR120H, SoundCity 4x12, Orange PPC 412


If the music's too loud, you're too old.

Uživatelský avatar
SUK
Příspěvky: 2428
Registrován: 17.03.2008 22:19
last.fm: last.fm/user/sukcz
Bandzone: http://bandzone.cz/fan/sukovec
Bydliště: Pr(aha|del|ase)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od SUK » 10.06.2018 16:59

Gigscene.net píše:
6.06.2018 10:09
protože muzikanti si cení toho, že se někdo pokouší pro ně vytvořit nový servis, který navíc můžou používat úplně zdarma (jen připomínám!) a nekomentují zbytečně to, že nové heslo dostanou emailem, nebo že je tam „march“ místo „březen“, a mockrát slovo „gig“ - protože přece přemýšlí trochu „out of the box“ :D
Premyslim, kolikrat jsem podobne vedenou argumentaci videl. Muzikanti si ceni nove sluzby. Oba dva zaregistrovani?

Predpokladam, ze skoncite jako vsecky ostatni podobne sluzby se stejnou argumentaci a za rok o nejakem gigscene nebude ani slyset. Muzikanti si cenili uz tolik webovych projektu a dneska uz ty webove projekty neexistuji. Na opravnenou kritiku tykajici se tech nejzakladnejsich veci se totiz nepise "no jo, ty si ajtak, my to vidime jinak, lamam to nevadi" ale "jasne, uz to maji kluci prirazene v BT s nejvyssi prioritou a do uterka to nasadime".
Hodně budem někde...

stepan.dusek
Příspěvky: 146
Registrován: 11.10.2016 21:37

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od stepan.dusek » 10.06.2018 17:42

1: Vsichni se zaregistrujte, je to super.
2,3,4: Nejde to a to co jde vypada jako z roku 2003.
1: Kdybyste radsi ocenili co tu pro vas delame!
PROFIT!

A abych jenom nepicoval, u registrace chybi oznaceni povinnych polozek.

Gigscene.net
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2018 19:06

Re: Sháníte koncert pro svojí kapelu? www.gigscene.net/cs

Příspěvek od Gigscene.net » 10.06.2018 19:25

=> Demilich : Odpovídali jsme vám přes Gigscene email po registraci :)
=> SUK : Ano, Rotten77 nám dal konstruktivní kritiku, ze které bylo poznat, že se vyzná ve tvorbě webů a jeho pertinentní připomínky samozřejmě bereme v potaz. Gigscene tu snad za rok stále bude, a my jsme momentálně velmi rádi, že stovky zaregistrovaných muzikantů jsou zatím shovívaví k mouchám, které první verze webu má. Pracujeme na tom a vychytáme to :)
=> stepan.dusek: Určitě - přidáme označení povinných položek do registrace!

Odpovědět

Zpět na „Kulturní akce“