Sick Of It All - Based On A True Story (2010)

Místo pro recenze CD, DVD ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
shmootik
Příspěvky: 351
Registrován: 25.07.2009 11:48

Sick Of It All - Based On A True Story (2010)

Příspěvek od shmootik » 9.10.2010 23:03

SICK OF IT ALL
Based on a true story
Obrázek
Century Media 2010

Skladby:
01. Death or Jail (2:50)
02. The Divide (2:50)
03. Dominated (2:09)
04. A Month of Sundays (2:34)
05. Braveheart (0:45)
06. Bent Outta Shape (1:53)
07. Lowest Common Denominator (2:15)
08. Good Cop (2:26)
09. Lifeline (2:31)
10. Watch It Burn (2:32)
11. Waiting for the Day (2:24)
12. Long as She's Standing (2:32)
13. Nobody Rules (2:38)
14. Dirty Money (2:57)

Sestava:
Arman Majidi : Bicí
Pete Koller : Kytara
Craig Setari : Basa
Lou Koller : Zpěv

Deváté řadové album legendy newyorského hardcoru, která počítá svou existenci od roku 1986, na jednu stranu asi nijak zásadně nepřekvapí na druhou stranu nenese známky nějaké rutinnosti či vyčpělosti. Kapela za celá ty léta prošla jedinou změnou sestavy a to sice na pozici basy v roce 93. Inu podívejme se na jejich aktuální počin blížeji.

Death or Jail : Několik úderů bubeníka na ride a už tu máme vysokoenergetický otvírák alba, přesně jak se na řadovku S.O.I.A. sluší a patří.
The Divide: nene tady se odpočívat nebude. Druhý song v přibližně stejném tempu jako ten před ním pět s energií menšího jaderného výbuchu.
Dominated: Zasekávanější více skákající a možná i ještě o něco málo vzteklejší.
A Month of Sundays: První z melodičtějších trošku veselejších písní, vzpomínka na kultovní klub CBGB.
Braveheart: trocha oddechu a gradace napětí na živo používaná jako intro k "scratch the surface" a též jako pokyn fanouškům že je čas udělat to čemu sama kapela říká brave heart nicméně spousta jiných to nazývá wall of death.
Bent Outta Shape: nezastavující se jízda bez přestávky, naopak se zrychlením v druhé části
Lowest Common Denominator: začneme v trošku pomalejších o to hutnějších vodách, na chvíli se z nich vynoříme ve smršti v půlce songu a zase se do nich vrátíme.
Good Cop: jeden z kousků s optimističtější atmosférou, ač pojednávající o politické situaci v USA.
Lifeline: též jedna z malinko odlehčenějších, tentokrát spíše ve skákacím tempu
Watch It Burn: a už to do nás zase klepou co se do nás vejde, možná ne zas tolik co to hudby, ale text je o vlastní nepoučitelnosti a Louova zpěvová linka je zde opravdu nádherně vzteklá a malinko zoufalá.
Waiting for the Day: poslední z těch veseleji naladěných zde, živě před sebou vidim jak si refrén budou zpívat všichni s kapelou.
Long as She's Standing: podstivý oldschool hardcore s opravdu vyvedeným sborem v refrénu
Nobody Rules: pomalejší ale šíleně pumpující možná trochu pochodové téma téma v úvodu, jedna z asi nejtvrdších věcí na tomhle albu.
Dirty Money: poslední píseň alba ve velmi klasickém střihu mladší tvorby kapely (trochu protimluv, ale nevím jak bych to lépe popsal).

Zvukově se deska podařila, není tak tak natlačená do stropu limiteru jako její předchůdce "Death to Tyrans" i když i ten byl ještě v rozumné oblasti proti deskám z přibližně stejné doby nejmenovaných metalových legend. Co do lyrické stránky díla, je to běžný mix témat S.O.I.A. od mezilidských vztahů, společenských jevů až po politiku, která byla záměrně trochu potlačena aby nastal trochu kontrast proti předešlému albu kde byla naopak politika dominantní.

Pánové ze Sickovek rozhodně s věkem nepolevili a Based on a true story je to hezký důkaz, zrovna tak si nezačali lhát do kapsy nějakou nucenou modernizací svojí tvorby. Prostě z celé desky je cítit s radostí dobře odvedená práce, upřímnost a zralost kapely. Všechno co si od desky SOIA můžete slibovat ta nejaktuálnější rozhodně má. Pro hardcoristy naprostá povinnost, pro hledače propracovaných technicky náročných sól zbytečnost.


Po prokliknutí na tytrubku možno najít v pravém sloupci i rozhovory k Based on a true story.

Odpovědět

Zpět na „Recenze alb“