Stránka 2 z 3

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 15.02.2013 19:23
od necibici
Jo,je to heel-toe,hraju to už od svých punkových počátků.Doporučuju to všem se to naučit,lepší než ty skluzy,ty určitě nejsou tak silný..S hraním na dabl to zkoušim i levačkou,ale stále to není ono.Ve výsledku pak hrajete vlastně 32-tiny,asi to tak hraje většina deathmetalistů...(Omlouvám se za Off topic).
P.S.:Ty jo,to v 80-tých nebylo kde skouknout,jak na to,musel jsem si na to přijít sám..

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 15.02.2013 21:07
od Monikad
necibici píše:........ pedály mám ůplně vydřený,to je snad běžný opotřebení hliníku,ne?
Pokud máš pedály z hliníku tak asi ano. běžně to ale bývá spíše z nějakého pevnějšího kovu...spíš nějaké slitiny... něco jako kompozit.... nevím, neumím to posoudit :wink:

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 16.02.2013 11:20
od necibici
Hliníku je hodně druhů,ale to je jedno..
Jakej typ převodu máš na tý tvý šlapce intruder?
Koukám na ten direct drive a myslim,že to může dobře zrychlit hru..
Je to rozdíl skoro 3t.,ale asi to bude stát za to,pořád míň než 9t. za cobru. :)
Tak tady to je přesně ono,co chci..!
http://www.youtube.com/watch?v=nkxNSH_YHfk

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 16.02.2013 12:53
od Monikad
Mám na tom jednoduchý řetízek. přijde mi to ideální. od své první dvojšlapky někdy v začátku 90tých let mám takový převod:) Zkoušela jsem si sice různě na předváděčkách pevný převod i plastový pásek, ale vyhovuje mi nejlíp jednoduchý řetízek.
Potřebuji totiž trošku univerzálnější dvojšlapku. Tak nějak průběžně nehraju zdaleka jen svůj oblíbený "hard a heavy" ale i jiné žánry a tak je potřeba mít kompromis na dvojkopákové kobercové sypačky, tak i na jemnější a technické vyhrávky :wink:

Iron Cobru jsem jeden čas měla... byl to můj sen.... dala jsem to pryč a už bych se nevracela. mělo to zůstat jen ve fázi snu, prostě mi neseděla tak nějak subjektivně.... no a víc komfortu jsem nalezla právě u tý 9611ky u Gibraltaru. před časem jsem prubla u kajdy mapex Falcon (myslím) a ten bych asi zvolila te´d, nemít ten Gib. Přijde mi srovnatelně pohyblivý, robusní a nastavitelný pro jemné hraní...zároveň však dostatečně nezničitelný... a to celé v rámci té přiměřené ceny okolo 7-9 tisíc!

Ano, pevný převd je tak nějak subjektivně ostřejší a rychlejší....ten pocit mám taky. :wink:

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 16.02.2013 16:01
od Nindras
Myslím, že hodně dobrá a univerzální dvojšlapka bude rozhodně Eliminator od Pearlu - má to spousty možností, jak vlastně ten pedál nastavit (vyměnit řetízek za pásek atd.), pak ten vyměnitelný "cam system"... jednoduše za to, co komu vyhovuje - prostě paráda :)
Jen teda cena je taková ta klasika za lepší pedály - kolem nějakých těch 8,5 tisíc, ale myslím, že se vyplatí.

Já osobně dostal "kdysi" od Monči tady na fóru doporučení na zakoupení Gibraltaru, protože jsem neměl moc peněz (a ani teď nejsem zrovna multitisíconář :D ) a Gibraltar rozhodně nabízí solidní kvalitu za přijatelnou cenu.
Hrál jsem nějaký čas na tu střednější třídu ala 6611 Avenger, mam ten dojem, že se to jmenovalo... a spokojenost.
Ještě jí mám uloženou někde ve studiu pro případ, že by si někdo něco třeba zapomněl :D
Na takové to klasické cvičení a vlastně i slušné hraní to více než bohatě stačí (především pro začátečníky a mírně pokročilejší hráče), ale samozřejmě - jak člověk začíná být náročnější a technicky zdatenější, je lepší zaplouvat do těch dravějších vod (vyšších tříd) - a co si budem povídat... ty díry v pedálu mohou být možná problém pro někoho, kdo třeba cvičí naboso a tak, protože mi ten povrch přišel vcelku "ostrý" a hrubý - především na "slide".

Možná teď zapluji lehce do mírného off-topic a omlouvám se za to, ale abych řekl pravdu - nakonec jsem se nějak do dvojšlapek a do dvou kopáků všeobecně nezamiloval, takže jsem se o Vánocích vrátil čistě k singlu a k novým bicím se přidal i Perfect Balance od Jojo Mayera.
Ukrutnej pedál a navíc jsem díky němu zjistil, že mi více vyhovuje páskový převod a čistě kruhovej "cam system" - každý má rád něco trošičku jinčího ;)... Jen je teda fakt, že to není žádná sranda a mám se co učit + poznávat i další "záležitosti" na tom pedálu samotném - nezvyk, ale zároveň paráda. I po 13-14 letech hraní toho vím rozhodně relativně málo a spousta věcí mě dokáže naprosto překvapit, učarovat... a tak dále, ale jsem za to rád :)

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 16.02.2013 21:33
od necibici
Jen pro úplnost tip pro úplný začátečníky na dabla a socky,co si prostě nemůžou nic lepšího dovolit(mám jí doteď a nic se mi na ní neulomilo,jen praskla pružina!):
http://kytary.cz/basix-dpd-800-v4/HN085899/

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 16.02.2013 23:53
od mimamo
nebýt toho, že jsem si asi dva měsíce zpátky neuváženě odložil kardan na střechu auta (WTF?!), tak bych jí měl taky doteď. jediná úprava byla oblepení páskou tisícihranný platformy nad pružinami, aby neprokluzovaly. je to sice lew-end, ale sloužil dobře.

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 22.03.2013 10:25
od necibici
Zdar,tak jsem Basixe prodal za 8 stováků a koupil na bazaru Tamu 300 TWB s kufrem za 3,5t.Je to jednoduchej řetízek,ale i to má své výhody,jak výše psala Monča.Takže budu mít vše od Tamy a není už co řešit 8) .

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 22.03.2013 13:52
od Criser
Nevím jestli můj komentář ještě někdo využije, ale kvalitní dvoušlapku kolem 5tis. bych doporučil Pearl Power Shifter P902. Mám ji už nějakou dobu a hraje se mi na ni výborně. Dobře se dá nastavit, skvěle vrací, atd... podle mě doubrý kauf za přiměřený peníz.

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 23.03.2013 9:51
od necibici
V podstatě stejná technika jako u tý Tamy 300 twb,akorát že má lineární kulatou vačku,což je pro někoho výhoda.Mně právě vyhovuje ta power skosená vačka na rychlý heel-toe prošlapy.Na Basixe bych to takhle rychle nezahrál,ale hlavně mi to už jde i levou nohou. :lol:

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 8.01.2014 20:42
od honza.vlceek

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 8.01.2014 21:21
od Monikad
Z těch odkazů znám dobře tu Gibraltarku a tak nějak zběžněji i Mapexku.... každopádně ale bych doporučila malinko přišetřit a jít do vyších modelů těch značek. osobní mnohaletá zkušenost s Gibraltar 9611kou 8)

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 8.01.2014 23:02
od Moleek
Mám tu Mapexku, komukoliv, kdo by si chtěl dojet do chrudimi ji nechám vyzkoušet, ale osobně už ji nedoporučuju, protože v levnější kategorii nedělá dobrotu to uchycení pravé mechaniky na jedné straně (a viděl jsem názory, že i u Falconu to není ono). Šlapka sice jako nová běhala fakt krásně, ale vysralo se to fakt dost rychle

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 9.01.2014 10:14
od necibici
Nemám jí ještě ani rok,ale dávám jí hodně zabrat a je v poho viz výše(je to jenom přejmenovaná 300twb).
http://www.drumcenter.cz/eshop/pedal-bd ... 68560.html

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 9.01.2014 11:03
od Pedro12
Tak mě včera mi přišel double pedál Gibraltar 6711, a musím říct že jsem s ním zatím spokojený. Zbytek ukáže čas. Není problém ho jakkoliv nastavit, hraje se mi na něj (po dlouhém nastavování) výborně a nikde nic nevrže. Uvidíme jak vydrží...poslední pedál od Gibraltaru jsem musel reklamovat (Single Avenger) tak jsem zvědavý.

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 9.01.2014 12:42
od Medák
necibici píše:V podstatě stejná technika jako u tý Tamy 300 twb,akorát že má lineární kulatou vačku,což je pro někoho výhoda.Mně právě vyhovuje ta power skosená vačka na rychlý heel-toe prošlapy.Na Basixe bych to takhle rychle nezahrál,ale hlavně mi to už jde i levou nohou. :lol:
Měl jsem asi rok Pearl Powershifter (jako druhou šlapku do zkušebny) a ještě mám Tamu Iron Cobra "Junior", která drží bez větších několik let, takže co se týče výdrže, můžu jen doporučit! Obě dvojšlapky jsou v parametrech docela podobný: plus mínus stejný možnosti nastavení, jednoduchý řetěz, pevné podlážky, nemají ložiska v patě, atd. - cena taky podobná. Největší rozdíl mezi těmito pedály je, jak píšeš, právě v tom tvaru vačky: Powershifter je takový plynulejší, Tama akceleruje - pocitově Tama dává větší pecky, ale třeba na skluzy je trochu neohrabaná - v tom je lepší Powershifter. Pearl má pohodlnější uchycení pedálu k bubnu - šroub na štelování je ze strany. Osobně už jsem zvyklý na tu Tamu a hraje se mi na ní líp.

Mimochodem, nedávno jsem zkoušel Falcona od Mapexu (s řetězovým převodem), který má úžasně lehký chod, ale vůbec jsem si na to nemohl zvyknout a to ani když jsem vyměnil beatry za těžší od Tamy - potřebuju ten pedál "cítit pod nohama". Špičkový pedál, ale vůbec mi nesedl - je to asi dost o zvyku.
Časem chci pořídit nový dvojpedál. Nepotřebuju nějaký ultralehký z leteckého hliníku (to mě po tom, co jsem zkoušel Trick nebo Axis ani neláká), chci klasický řetězový převod, excentrickou vačku, ložisko v patě a nějaké ty možnosti nastavení. Favorité jsou zatím Pearl Eliminátor, Iron Cobra a DW 5xxx. Ale tohle budu řešit, až to bude aktuální, zatím jsem spokojený s tím co mám 8)

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 9.01.2014 13:16
od pehve
Je to o stylu hry a ten si musíš určit sám, pokud chceš jen dupat vezmi nějaký těžší kalibr co je cítit pod nohou s akcelerační vačkou, pokud chceš nějaké ty skluzy apod je lepší hladký pedál a menší hmotnost aby ta noha tahala méně železa, na rychlé dvojkopy ( pata-špička) je dobrý neakcelerovaný převod...
těžko radit značku, spíše se zaměř na ty vlastnosti, ta kvalita je v týhle kategorii téměř shodná, ty kardánky jsou všechny stejně "hubený" :)
přidám svůj palec nahoru pro Raptora, nijak se nevymyká standardu a navíc jde během půl hodinky přehodit na levou stranu, mám direct drive převod, spokojenost.

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 18.01.2015 18:51
od necibici
Už jste zaregistrovali tuhle novinku?
Tama Speed Cobra pro chudý! :lol: Sice to není do 5,ale necelých 6 je taky dobrý! :wink:
http://www.3dmx.cz/tama-hp310lw-ean1259 ... A02_05.php

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 18.01.2015 20:27
od Monikad
Týjo... vypadá fakt dobře!!!!
Docela mě láká ji někde zkusit a osahat, musím přijít na to v čem ta sleva oproti klasické SpeedCobře spočívá ;)

Re: Solidní dvojšlapka do 5 tisíc?

Napsal: 18.01.2015 21:25
od necibici
No, já to mám do rajchu nejblíž a mají jí za 209E,což je v podstatě stejná cena, ale jde o to, že si jí tam můžu v pohodě probnout, ale nejdřív můžu za 2 tejdny, mají tam jenom v pátek a v sobotu.
http://www.s-drums.de/Hardware/Doppelfu ... Pedal.html

Já bych spíš položil otázku, co mají společného?
1.Délku pedálu - long board
2.Vačky
3.Podlážky
A všechno ostatní je jak tak koukám jiné, levnější..
Ale jde předse o ty long boardy.. :twisted: