SQUIER BY FENDER Bullet® Strat (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
termyx
Příspěvky: 805
Registrován: 10.05.2007 22:35
Bydliště: praha

SQUIER BY FENDER Bullet® Strat (elektrická kytara)

Příspěvek od termyx » 16.12.2009 4:50

model:
SQUIER BY FENDER Bullet® Strat fiesta červená
foto:
Obrázek

pořízeno:
červenec(+-) 2003, nová, bez zkoušky objednaná z eshopu, cena cca 2700kč
testováno na:
marshall mg30dfx a mg10cd, fender twin reverb, vox ad60vt, crate v18..

základní charakteristika:
Levnější kytara, kterou člověk neplánuje dát jen na zeď už asi koupit nejde. Kopie stratocasteru od dceřiné společnosti Fenderu Squier.
• Tělo: hardwood (není to překližka ani žádný "sajrajt", ale opravdové dřevo.. víc v této cenové skupině chtít asi nemůžeme)
• Hmatník: palisandr
• Krk: šroubovaný, druh dřeva mně neznámý
• Mechanika: chromovaná, obyč. neolejová
• Počet pražců: 21 Medium jumbo
• Snímače: 3x single
• Potenciometry: 1 x volume, 2 x tónová clona
• Přepínač: 5ti polohový
• Kobylka: klasické jednozvratné tremolo

zpracování, pohodlnost:
Kytaru jsem si objednal v časech, kdy jsem nevěděl o kytarách lautr nic a chtěl se jen vyblbnout na takový "na kterou hrál kurt v nirvaně". Nástroj nebyl osobně vybírán, jen objednán z eshopu a převzat od zásilkové služby, netušíc, co mě vlastně čeká. 6let staré detaily něčeho, čemu jsem vlastně absolutně nerozuměl v paměti nemám, ale co mohu říct je:

za celých 6let jsem s kytarou neměl téměř žádný problém, stav, ve kterém přišla, nepotřeboval žádné seřízení(celkem pochybuji, že byla seřízena někým v krámu před odesláním), krk je celou dobu rovný, jak má být, i s minimální výškou dohmatu není problém s drnčením nebo dokonce přeskakováním tónů.
všechny pražce byly v naprostém pořádku, dobře usazené, žádné ostré hrany a vady jak hmatníku, krku, tak celkově celé kytary nebyly a po šesti letech stále nejsou.
kytara ladí po celém hmatníku a nemá žádná "hluchá" místa.
při přestavbě jsem v loži krku, kromě razítka, nenašel nic nepatřičného a ani ho nevybrušoval.
ladění drží, i při mohutném bendingu, celkem obstojně, mechaniky jsou pocitově "levné" a po letech začala H-čková mechanika zlobit (G zlobí lehce od začátku, ), nicméně to není nijak hrozné, když ještě nebylo potřeba výměny....vlastně kromě snímačů a strun jsem na kytaře neměnil za ta léta vůbec nic(poťáky i přepínač nechrastí a bez problémů fungují).
podotýkám, že s kytarou bylo zacházeno vždy slušně a jemně(až na 2-3pády z výšky jednoho metru na dlaždice :lol: )

bulletstrat je menší i lehčí než jeho slavná předloha od fenderu, krk padne skvěle do ruky a při hraní téměř není cítit váha kytary.
obecně je kytara pohodlná a příjemně se na ní hraje.

zvuk:
kombinaci použitého dřeva a stock snímačů jsem, bohužel(?), stihl vyzkoušet jen na kombu marshall mg30dfx, takže k původnímu továrnímu zvuku toho nemohu moc říct.
na sucho kytara nezní nijak tupě, rezonuje a neurazí vás, což je asi to hlavní, co člověk u kytary, v ceně necelých dvou plných nádrží benzínu, hledá.

při přestavbě bullet dostal místo krkového a středového stock snímače zlaté fender lace(nejslabší ze série, vintage) a ke kobylce lace červený(nejsilnější, výstup srovnatelný s humbuckerem), což vyneslo zvuk do úplně jiného levelu i přes "nestratoidní" dřevo.
twangu se moc čekat nedá, ale medové sólo, kolem 12. pražce a výš, zahrané na krkový snímač a lehce nakoplý zesík vás velmi příjemně potěší.

spolehlivost:
i po šesti letech kytara funguje, jak by měla. ladění trochu divočiny vydrží, nepoužívané tremolo problémy nedělá, poťáky a přepínač fungují bez problémů, jen výstupní jack je třeba čas od času dotáhnout.
ještě si vzpomínám, že jsem lehce zabrušoval kameny kobylky(z měkké slitiny), aby mi v nich nepraskaly struny na vyrytých drážkách

shrnutí:
po pečlivém nebo šťastném výběru ideální kytara do začátků, kdy za opravdu minimální náklady můžete dostat především herní pohodlí s lowend zvukem, který se dá velmi vylepšit změnou snímačů. kvůli použitému dřevu ovšem zvuku typického stratu nedosáhnete.
v současné konfiguraci se za kytaru nestydím a před nikým stydět nebudu :)

nicméně je lepší dát přednost vyššímu modelu affinity, který není o moc dražší a má olejové ladící mechaniky a "stratoidní" dřevo..

kdyby mi nástroj ukradli, koupil bych si ho znovu?
oplakal bych svoji první lásku a koupil si olšový originál s javorovým krkem :lol:
mezi kytarami pod tři tisíce by to byla jasná volba

Obrázek
to a to a za chvíli zas tohle

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“