SQUIER Deluxe Hot Rails Strat® (elektrická kytara)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
ASmith
Příspěvky: 233
Registrován: 2.01.2010 10:39

SQUIER Deluxe Hot Rails Strat® (elektrická kytara)

Příspěvek od ASmith » 25.09.2011 9:43

Diskuze k této recenzi - recenze-vasi-vybavy-f61/squier-deluxe-h ... 26983.html


_______

SQUIER Deluxe Hot Rails Strat®
(černá)

Pořízeno: Červenec 2011
Fotky: http://www.ulozto.cz/10099176/squier-hr-strat-rar

Základní parametry

• Tělo: lípa
• Krk: javor
• Hmatník: palisandr
• Počet pražců: 22 Medium Jumbo
• Šíře 0 pražce: 42mm
• Menzura: 648mm
• Ovládání: Volume, 2x Tone
• Přepínač: 5-ti polohový
• Snímače: 3xDuncan Designed™ HR-101 Hot Rails Pickups
• Kobylka: Twin-Pivot Tremolo
• Mechaniky: Die-Cast
• Pickguard: třívrstvý

Výběr

Po mé předchozí zkušenosti z kytarou CORT KX5 (superstrat), jsem zjistil že jsem nakloněn spíš klasickému Stratu. Co na tom že jeho tvar a konstrukce je stará půl století, pro mě je to prostě nejlepší kytara jakou kdy svět spatřil. Při výběru jsem měl jedoduchá kritéria. Cena do 8 tisíc a musel to být strat - a nejlepší kopie Fenderovského strata dělá přece Squier, takže ohledně zančky jsem měl hned jasno. A za druhé, potřeboval jsem ho osadit tvrdšími snímači. Proto když jsem viděl Hot Rails strata s jeho snímači už v základu, měl jsem jasno co chci. Vzhledem k tomu že nejvíce poslouchám Maideny a Dave Murray je mým velkým vzorem, tahle kytara pro mě byla za tuhle cenu ideální volba.

Zpracování

Je to prostě strat, takže nebudu rozepisovat rozměry těla a rozteč rohů. Každý snad někdy měl tenhle nástroj v ruce tak si asi umí představit jak se drží. Kytarou jsem si jel osobně vyzkoušet do Prahy. Byla dobře seřízená (oktávy, dohmat) a potažená strunami Fender 9-42. Krk je javorový s velkou 70's hlavou. Hmatík je tmavší a Medium Jumbo pražce pěkně usazené. Na pohmat je velmi příjemný a „Strato-filům“ krásně sedne do ruky. Jediné co mě překvapilo, bylo že hmatník byl cca o ½ nižší než u jiných kytar které jsem zatím držel v ruce. Těžko říct, jestli je to schválně, nebo vada tohohle kusu, ale při hře to nijak nebrání. Tělo je černé, s lesklým lakem navrch. Úchyty řemene jsem nezkoušel, protože ty jsem ihned vyměnil za zámky, takže nemohou posoudit jejich výdrž. Pickguard vypadá bíle, ale ve skutečnosti jde o jakousi mírně zažloutlou bílou barvu.

Zvuk, HW

Kytara je vybavená klasickými Die-cast mechanikami, které ale (zatím) fungují velice spolehlivě, jenom G-čková mechanika jde o něco více ztuha než ostatní. Na druhé straně drží struny napnuté Twin-Pivot Tremolo, usazené na dvou čepech. Dohmat se dá jednoduše seřídit a celá manipulace je velmi jednoduchá. Funkčnost tohoto tremola mě velice mile překvapila, protože při seřízení a promazání ploch (srážeče, nultý pražec, kameny), které jsou hlavní příčinou rozlazení při používání tremola, drží kytara ladění i při drsnějším používání páky. Bohužel jediné a asi nejslabší místo tohoto systému je samotná páka, která se mi již po několika dnech celkem dost „vyčvachtala“ ale problém nebyl nikterak velký – stačilo omotat závit páky bílou PTFE těsnící páskou a problém byl vyřešen.

Teď už ale ke zvuku. Kytara byla testována na kombech Crate FW65 a FW15. Musím uznat že kdo chce hrát jako Iron Maiden a za levné peníze, tomu můžu tuhle kytarou klidně doporučit. Snímače Duncan Designed HR-101 jsou něco mezi zvukem SC a full size humbuckerem. Jsou středovější než klasické HB, nemají tak hutné basy jako HB, ale mají skvělý drive. Čistý zvuk na krkovém snímači je vcelku pěkný a podle mě dost podobný SC. Pro kytaristy kteří často sólují na krkový snímač (po vzoru Davea Murrayho) je tahle kytara jako stvořená. Krémový a tekutý zvuk při sólovaní (na zkresleném kanále) je podle mě naprosto nádherný. Na středový snímač často sóluji blousevé kousky s nakřáplým zvukem. V kombinaci s komby Crate, které mají velice dobré zkreslení z této kytary dostanu bez problému klasický „maiden sound“.

Shrnutí

Za moje peníze ( cca 6800,-) jsem s kytarou naprosto spokojen a nevyměnil bych jí ani za skoro jednou tak dražší superstrat Ibanez série S, mého kolegy z kapely. Kytara je pohodlná a zvukové i funkčně mi naprosto ve všem vyhovuje. Pokud vás napadnou nějaké dotazy, klidně se ptejte, rád je zodpovím.

Koupil bych si kytaru znovu?

Určitě ano.
Squier classic Vibe 50's Stratocaster Olympic White HSH /Squier Affinity '04 Stratocaster 3TSB HH / Stagg S200 natural relic / Squier Affinity '99 Stratocaster AW / Cremona Luby / Line 6 Micro Spider / Superlux HD681B

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“