Struník nezní při slabším úderu

Bicí soupravy, činely, hardware, ...
Odpovědět
Roprop
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 28.03.2017 11:55
Bandzone: http://bandzone.cz/_97499

Struník nezní při slabším úderu

Příspěvek od Roprop » 28.03.2017 12:05

Kdo mi poradí s neznějícím struníkem? Hraju málokdy, tak 5x do roka a mezitím jen na erárních bubnech ve zkušebně. Když jsem si po delší pauze vzal snare (uložen v suchu a panelákové atmosféře), zjistil jsem, že při standardním úderu (prostě, když do tohoto praštím čtvrtku jako při bigbítu) zní úplně v pohodě. Ale při lehkém (spíš lehounkém) mi nezní struník. Takže třeba lehký tažený úder na to zní příšerně. Samozřejmě jsem ho zkoušel povolovat a napínat ale nic to nepomohlo. S blánami si zatím moc hrát nechci, protože ladit bubny není jako ladit kytaru (když si to rozladím). Ale u tohohle bubínku (Gretsch Catalina Birch, dřevěný lub) zní snare dobře jen v malém rozsahu napětí horní blány, takže bych si hrál jedině s tou rezonanční. Ale chci se poradit dřív, než si to úplně rozhasím a poletím do nějaké speciálky těsně před vystoupením, ať mi s tím pomohou.

Díky moc za radu

Roman

P. S. Mechanicky ten bubínek rozhašený není.

Uživatelský avatar
Moleek
Příspěvky: 3581
Registrován: 8.03.2007 7:08
Bydliště: Prague / Bítovany

Re: Struník nezní při slabším úderu

Příspěvek od Moleek » 30.03.2017 7:49

Roprop píše:S blánami si zatím moc hrát nechci, protože ladit bubny není jako ladit kytaru (když si to rozladím). Ale u tohohle bubínku (Gretsch Catalina Birch, dřevěný lub) zní snare dobře jen v malém rozsahu napětí horní blány, takže bych si hrál jedině s tou rezonanční.
Spousta lidí hlásá, že spodní blánu utáhnout na krev pro nejvyšší citlivost struníku. A osobně mám zkušenost, že je potřeba ji průběžně dolaďovat (nejen, že se trochu povoluje při hraní, ale i díky konstantnímu napnutí se mechanicky malinko vytahá a je prostě potřeba ji čas od času dotáhnout. Takže tím bych začal.

Co se horní blány týče, tak minimálně srovnat všechny šrouby na úroveň toho nejutaženějšího (sám píšeš, že to moc neladíš, ale minimálně třeba šroub na pozici rim-shotu bývá potřeba dotahovat velmi pravidelně)
:Apollo LP junior::Molk telecaster::Dimavery Precision Bass::Cort AD810 NS::Bugera 6262::Molk custom box 412:
:Mapex Voyager(22",10",12",14",14")::Anatolian, Paiste, Zildjian a Amati činely::HW Mapex, Sonor::Vater 5A


http://bandzone.cz/fadetogrey
http://last.fm/user/Moleek

Roprop
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 28.03.2017 11:55
Bandzone: http://bandzone.cz/_97499

Re: Struník nezní při slabším úderu

Příspěvek od Roprop » 13.04.2017 9:04

Díky. Tu spodní jsem fakt našponoval a pomohlo to. Ale zase se zhoršil zvuk, ozývalo se tam takové vrnění, co bývá slyšet na nekvalitních nahrávkách (třeba ze živáků). Trochu se to podařilo vylepšit gelovým tlumítkem. A asi an to hodím tlumící lemování.

Odpovědět

Zpět na „Bicí nástroje“