T-Rex Engineering Reptile (digitální delay)

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
wikxzen
Rádce
Příspěvky: 3414
Registrován: 31.01.2007 8:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

T-Rex Engineering Reptile (digitální delay)

Příspěvek od wikxzen » 21.07.2010 10:20

Firma: T-Rex Engineering

Model: Reptile
Obrázek

Pořízeno: červen 2010, cena 4000,- Kč (bazar, i se stabilizovaným adaptérem od GESu)

Testováno na zesilovači Ampeg J-12T, s kytarami Reverend Buckshot a Reverend Jetstream 390

Základní charakteristika
Digitální modulační efekt typu delay. Charakterem Reptile vychází z klasických páskových delay efektů (simulace). Disponuje 4 velkými černými potenciometry Echo, Repeat, Level, Time. Modulační část (Flutter) efektu Reptile obsahuje dva malé průhledné potenciometry Depth a Speed. Jsou zde dva spínače: vlevo On/Off a vpravo Modulation. Na boční straně se nachází potenciometr Input Level, kterým se dá regulovat úroveň kytarového signálu, jenž do Reptile je veden. Díky teto funkci nedojde k přebuzení efektu. Na čelní straně Reptile se nachází vstup pro 9V DC adaptér (max. 12,5V) a vstup i výstup pro kytarový kabel či propojky. Na spodku je plastový kryt pro běžnou 9V baterii. Vzhledem k tomu, že Reptile má vysokou spotřebu (124 mA), tak se velice doporučuje upřednostnit stabilizovaný adaptér. Běžná baterie v Reptile vydrží cca jen 2 hodiny za stálého provozu efektu. V tomto ohledu plní baterie pouze funkci rychlé a dočasné náhrady, kdyby adaptér přestal fungovat.

Zpracování
Typická hranatá "T-Rex" kovová krabička v přijatelných rozměrech 12 x 10 x 5 cm, která i s baterií váží téměř půl kilogramů. Velké potenciometry, dělané z tvrdého plastu, mají pěknou vůli. To samé se dá říci o malých průhledných ovladačích pro modulační část efektu. Na můj vkus jsou však až moc malé a pro tlusté prsty to nemusí být ideální. Plusem snad budiž to, že při aktivaci modulační části efektu se ovladače rozsvítí oranžovým světlem - v šeru se to dá ocenit. Oba kovové spínače nejsou true bypass, jsou však tiché a v reproduktoru jsem nezaznamenal rušivé zvuky. Rovněž jsem nezaznamenal ztrátu kvality kytarového signálu procházející přes vypnutý Reptile. Boční ovladač pro regulaci celkové úrovně kytarového signálu, jenž do efektu Reptile přichází, je vysouvací, takže stačí když si jej nastavíte natrvalo a zpět zasunete do boku krabičky. Je to praktické, ať už z hlediska neopatrného zásahu nohou, tak i z hlediska umístění v pedalboardu mezi ostatními efekty.

Zvuk
Průběh efektu Reptile, ať už s modulací nebo bez, je velmi přirozený, organický a teplý. I přes digitální základ je Reptile velice vydařený z hlediska nasimulování klasického analogového páskového echa. Průběh efektu je velmi tichý. Úroveň šumu je velice nízká i při extrémních nastaveních delay průběhu, i s modulací. Potenciometr Time má rozsah od 10 do 1000 ms. Ať už jste příznivci krátkých nebo dlouhých časů, tak si můžete být jisti v tom, že budete s kvalitou průběhu efektu Reptile opravdu spokojeni. Modulační část Reptile je vydařená, dodává zajímavou podobu zpožděnému zvuku. Kultivovaně jej rozvlní (chorus/vibrato) a více rožšíří do prostoru. Výtečná modulace pro ty, kteří mají rádi atmosférické zvuky alá Pink Floyd! Jediné, co bych tak mohl Reptile vytknout, že nelze využít samotnou modulační část efektu, aniž byste měli aktivovaný delay. Pro dosažení co možno nejméně zpožděného zvuku, avšak s velmi výraznou modulací, je nutné si s tím trochu pohrát, ale pak už to budete bez problémů vědět a můžete se "kochat"! Reptile velice dobře spolupracuje i s dalšími efekty. Fuzz, overdrive, distortion a jiné druhy efektů, včetně modulačních, jsou společně s Reptile v pohodlné spolupráci. Můžete být v tomto ohledu bez obav!

Spolehlivost
Mám jej krátce a doposud Reptile pracuje na 100%. Vše je nadále funkční a myslím si, že v tomto mohu dánské firmě nadále věřit!

Shrnutí
Kvalitní produkt dánské firmy T-Rex. Zvukem, barvou, charakterem je to bezesporu vydařený efekt, ale za kvalitu se musí také i platit. Není-li pro vás cena primární a chcete především kvalitní delay s modulací, který zdařile napodobuje zvuky starých klasických páskových delayů, tak jej berte všemi deseti! Nebo mu dejte alespoň šanci, uvidíte, že budete nadšeni a Reptile Vás dokonale pohltí!

Kdyby mi efekt ukradli, koupil bych si ho znovu?
Za takovou cenu bych jej koupil určitě znovu, ale přiznám se, že bych po delší úvaze šel i do nového Reptile s plnou cenou v obchodě.G&L USA Comanche Custom 2015 • Ampeg J-12T JET II • Reprobox s Celestion G12-35XC LE

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“