Talentovky na konzervatoř

Žestě, flétny, harmoniky, klarinety, akordeony, ...
Odpovědět
Sofia
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 24.07.2017 14:27

Talentovky na konzervatoř

Příspěvek od Sofia » 24.07.2017 15:01

Dobrý den,

stejně jako mnoho z místních uživatelů se chystám na talentové zkoušky na konzervatoř - konkrétně na Pražskou konzervatoř. Hraji totiž na příčnou flétnu a věřte nebo ne, hrozně moc mě to baví. Opravdu cítím, že je to to jediné, čemu bych se mohla věnovat celý život, z čehož vyplývá, že se chci stát profesionální flétnistkou (a pikolistkou).

Jenže je tady problém. Chci vystudovat HAMU a tam bych se bez konzervatoře zřejmě nedostala. A tak tuto překážku musím zdolat. Ale když já hraji teprve půl roku a teď po prázdninách nastupuji do tercie na osmiletém gymnáziu (a opravdu to není jen tak, že za rok ani nebudu vědět, že jsem si tohle někdy přála). Takže na přípravu mám pouhý rok a půl. Samozřejmě se bojím. Ale spíš než speciální se strachuji ze všeobecné části talentových zkoušek, protože mi moc nejde rozeznávat harmonicky zahrané intervaly a akordy - nevíte, jak se co nejlépe zdokonalit (v ostatních věcech nejsem tak marná)? Jestli si to třeba mám hrát na klavír a stále to poslouchat, až se mi to jednou do mozku nějak vštípí a bude to pro mě hračkou?

Moc Vás tedy prosím: nemohl byste mi sem někdo napsat, jak probíhají na Pražské konzervatoři talentové zkoušky - především všeobecná část? A jestli pro mě máte nějaké doporučení, jak se co nejvíc zdokonalit ve hraní? (Mnoho lidí říká, že je dobré si domluvit konzultace s nějakým profesorem konzervatoře, tak to také zkusím.)

Děkuji mnohokrát.

P. S. Na ZUŠ chodím, mám skvělou učitelku, která vystudovala hudební gymnázium, konzervatoř a momentálně je na HAMU. Hraje opravdu úžasně.

pluto06
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 16.05.2020 11:06

Re: Talentovky na konzervatoř

Příspěvek od pluto06 » 16.05.2020 11:12

Ahoj, přečetla jsem tvůj příspěvek a chci se zeptat, jestli jsi se nakonec na konzervatoř dostala, popřípadě šla. Pokud ano, můžeš prosím napsat nějakou recenzi, jak to tam třeba chodí, jaké byly přijímačky a jací jsou tam lidé? Já sama jsem teď v tercii na gymplu a nevím, jestli tam mám jít nebo ne. Jednalo by se o obor bicí, hraju 2 roky.
Díky👍

Odpovědět

Zpět na „Dechové nástroje“