Tremolo picking

Tabulatury, noty, školy, kytarové techniky, cvičení ...
Odpovědět
heirak
Příspěvky: 14
Registrován: 28.07.2016 1:28

Tremolo picking

Příspěvek od heirak » 29.03.2017 8:32

Zdar, jsem začátečník, a chtěl bych se naučit tuhle techniku, jak mám cvičit, hraje zde roli také druh trsátka?

Uživatelský avatar
remisa
Příspěvky: 169
Registrován: 11.03.2014 8:39
Bydliště: Ivančice (Brno)

Re: Tremolo picking

Příspěvek od remisa » 30.03.2017 11:40

Ahoj, dívám se že hraješ na kytaru teprve pár měsíců a s trsátkem ještě méně.. no nevím jestli to není brzo na tuto techniku.
Ale k dotazu : na youtubu je dost lekcí, kde uvidíš jak mít ruku. Trsátko ideálně nějaké tvrdší (víc jak 1, ale to je každého věc, mě se tato technika dobře začínala s 1.14 jazz III ) a s nějakou špičatější špičkou :) Trsátko ne uplně soubežně se strunou, jde to lépe když jde lehce zešikma vůči ose struny. A cvičit od pomala ( zrovna tremolo picking že ?D - ideálně tedy umět plynule přejít z alternate pickingu do tremolo pickingu) aby ti to dobře znělo.
Mě se dobře začínalo cvičit na Parallel Universe od RHCP, s guitar pro zapnutou pouze basu a bicí, celou písničku pořád dokola, jednou struny pravou rukou tlumit, podruhé ne, jak jde ruka do křeče tak skončit a zase příště znovu.
Kytary : Epiphone Les Paul Standard '96 Korea, Squier Vibe 50s telecaster, Chapman Ghost fret
Apec : Mesa Mini Rectifier, Mesa Thiele V30
Krabky : Zoom G3X, Marshall Echohead, Nux OD-3, Boss GE-7. Homemade : Tube Screamer, ValveCaster, ProCo RAT, Distortus Maximus

Uživatelský avatar
Avida Dollars
Příspěvky: 34
Registrován: 11.03.2016 8:56
Bydliště: Havířov

Re: Tremolo picking

Příspěvek od Avida Dollars » 30.03.2017 18:58

Zdar,

co se týče pozice trsátku vůči strunám, já ho držím tak, aby špička směřovala kolmo na struny. Nevidím důvod mít špičate trátko, ale držet ho zešikma - příjde mi to kontroproduktivní, protože účelem trsátka se špičkou je eliminovat styčnou plochu se strunou (trsátko které je vůči struně zešikma styčnou plochu zvětšuje). Ale je to jen můj osobní pohled 8)

K cvičení ti navrhnu asi to největší a nejnudnější klišé :) → cvičit s metronomem nebo bicíma. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že neschopnost hrát tremolo picking nemusí být ani tak problém techniky, jako spíš neschopnosti hrát všechny údery stejně dlouhé, aby bylo dosaženo rytmické přesnosti.

Když jsem se teprve tremolo picking učil, tak právě rytmická nepřesnost mě rozhazovala a neumožňovala mi pořádně se tuto techniku naučit. Jinak hodně mi pomohlo, když jsem začal nahrávat zdvojené kytary - to člověku prozradí hodně o tom, kde má v rytmice problém. A nebylo taky z zahození při cvičení používat tremolo efekt sesynchronizovaný s clickem v režimu "gated" a hrát noty pouze tehdy, kdy je tremolo "otevřené"... to taky hodně prozradí, kdy člověk hraje nepřesně. Nutnost je však mít zvukovou kartu a nějaký DAW program.
Ibanez RG 1996/Schecter KM-7 (Evertune) → Audient iD4Reaper 5 Mercuriall Audio Software → Presonus Eris E5

Odpovědět

Zpět na „Hraní na kytaru, tabulatury“