USB přepínač k VOX ToneLab EX - dotaz

Pedály, multiefekty, procesory, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 185
Registrován: 31.10.2011 13:01

USB přepínač k VOX ToneLab EX - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 3.04.2019 10:32

Poněkud obšírněji popíši co mám, a potom co bych potřeboval.
Mám:
Vlastnoručně z diskrétních IO navržený a postavený MIDI switch, kterým lze pomocí standardního 5 kolíkového midi konektoru a kabelu ovládat přepínání programů na většině zařízení , pokud mají konektor MIDI IN. Používám to již řadu let na přepínání prvních pěti (nebo deseti) programů multiefektu V-AMP 2. V přepínači používám obvody 74150 - vysílání slov MIDI, MH1KK1 - kód stisknutého spínače atd. běžné TTL obvody...

Potřebuji:
Pokud připojím VOX ToneLab EX pomocí usb kabelu k PC a spustím program ToneLab EX Sound Librarian (viz.obrázek), tak lze pohybem v přehledu nahoru-dolů přepínat uživatelské programy v bankách 0 až 99 na připojeném ToneLab EX.
Z toho plyne, že přepínaní programů by mělo jít udělat i tak, že by se do USB konektoru na ToneLabu EX z harwarového switche posílaly řídící kody (podobně jako u MIDI) pro přepnutí čísla programu... :)

Otázka, prosba: zabýval se tímhle někdo, nebo může někdo poradit, jak na to, případně odkazy na web, já jsem nic kloudného nenašel. Díky moc.

Obrázek spuštěného programu:
lab_panel.JPG

Pavel K
Příspěvky: 130
Registrován: 8.05.2013 20:49

Re: USB přepínač k VOX ToneLab EX - dotaz

Příspěvek od Pavel K » 4.04.2019 21:05

Našel jsem dekódovaný MIDI protokol pro Tonelab ST, měl by být podobný EX, snad tam najdeš něco použitelnýho.

https://github.com/robig/stlab/wiki/Protocol

Uživatelský avatar
JirkaT
Příspěvky: 185
Registrován: 31.10.2011 13:01

Re: USB přepínač k VOX ToneLab EX - dotaz

Příspěvek od JirkaT » 4.04.2019 22:24

Moc díky. Na stránkách VOX je ke stažení: https://www.voxamps.com/uploads/Support ... X_midi.txt Je to kompletní protokol pro EX, ale moc moudrý z toho nejsem. Ty komentáře v tvém odkazu mi hodně pomohly, zítra na to "vlítnu" pořádně. Uvidíme, jestli s tím něco půjde udělat... :)

EDIT: tohle je realizovatelné nějakým Arduinem nebo podobným jednočipem, k tomu jsem se zatím nedokopal. Ten přepínač midi pro V-Amp 2 jsem před lety raději realizoval klasikou TTL, kde je to relativně jednoduché, stačí sériově odvysílat 3 BYTE dat (včetně start-stop bitů), zadrátovaných v multiplexorech 74150 s přihlédnutím kódu zmáčknutého spínače z MH1KK1, po midi lince a bylo to... :) Na odvysílání po USB pro ToneLab EX by to ale vyšlo s TTL jako monstrum... :)

Odpovědět

Zpět na „Kytarové efekty“