Victory vx Kraken

Místo pro recenze Vaší výbavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
volfi
Příspěvky: 788
Registrován: 28.11.2014 23:58
Bydliště: Č. Budějovice

Victory vx Kraken

Příspěvek od volfi » 2.12.2021 22:01

victory-vx-the-kraken (1).jpg
Zakoupen jako nový lednu 2021. Cena cca. 30 000kč.

Parametry:
Výkon: 50/15/9/2 W.
Počet kanálů: 2.
Typ elektronek: 4x ECC83; 2x 6L6 (možnost výměny za EL34).
Hmotnost: 8,2 Kg.
Rozměry: 342x185x185 mm.
Efektová smyčka: Ano sériová.
Footswitch: 2x dvoutlačítkový (1. FS ovládá: FX loop a kanály + master; 2. FS ovládá: kanály a master).
Výstupy pro reprobox: 1x16 a 2x8 ohmu. Lze připojit jeden reprobox o 8 nebo 16 ohmech. Nebo dva reproboxy o 16 ohmech (v tom případě se využijí 8 ohmové výstupy na zesilovači).
Další prvky: Bass focus; single ended mód; možnost montáže do racku (5U).

Důvod koupě:
To je jednoduché, chtěl jsem mít kompaktní zesilovač. Výběr proběhl vylučovací metodou, při ceně do 30 000 není moc higainových adeptů. Vybíral jsem mezi PRS MT15, Fireball 25 a vx Krakenem. PRS se u některých modelů potýkalo s problémy ohledně brumu a nemá gain na prvním kanálu, navíc má pouze 15W a nestandartní 6L6 lampy. Fireball 25 jsem nechtěl, protože mám velkého Fireballa a neočekával jsem, že bych z toho byl překvapený. vx Kraken má při svých rozměrech 50w + montáž do racku a všeobecně solidní recenze.

Zvuk a vlastnosti:
Musím říct, že je to opravdu zajímavej zesilovač. Hodíte ho do brašny přes rameno a můžete jít pěšky na zkoušku. Na to jak ten zesilovač malej, tak trafa jsou dost velký. Jako velkou výhodu vidím to, že ho můžete umístit do racku pomocí originálních úchytů, které ale musíte dokoupit zvlášť. Moc zesilovačů to neumí. Zvukově to příjemně překvapí, ale může i nepříjemně zaskočit. Tento zesilovač vlastně "nemá" čistý kanál. Začnu druhým kanálem. To je poctivej Higain, dobře si rozumí s tube screamerem a s extrémním podladěním taky nemá problém. Dobře reaguje na dynamiku hry a je výrazně méně komprimovanej než třeba u Fireballu II. Gain mívám někde kolem 12h, víc už je zbytečné a trochu se ztrácí čitelnost. Ekvalizace je pro moje ucho dobrá, lehce ubírám basy a přidávám středy. Jako jedinou nevýhodu vidím to, že to nemá presence. Asi by to ještě rozšířilo možnosti, ale i tak jsem poměrně spokojenej. Bass focus nepoužívám, mělo by to ztenčit basy, to sice udělá, ale přijde mi že to je jen v určitém spektru basů a ty úplně nejnižší frekvence se právě zvýrazní.
První kanál mě překvapil nejvíc, protože jsem nečekal jak se bude chovat. Čekal jsem, že to bude prostě čistej kanál a to opravdu není. Pokud nastavíte gain na 1/3 a použijete singly, tak pěkný poměrně čistý zvuk budete mít. Celkovej rozsah gainu na prvním kanálu jde od skoro čistého po crunch až velice solidní higain. Higain nastavení na prvním kanálu se mi líbí snad ještě víc než na druhém kanálu, je to ještě více "oraganický" a dynamický. Daleko lépe prolejzá kapelou a je slyšet. Tím nechci pomluvit druhej kanál, ten se mi líbí též. Tomuhle zesilovači z mého pohledu chybí jeden kanál a to čistej. Dále úplně nevidím důvod používat dva footswitche, jelikož při přepnutí kanálu prostě chcete, aby se vám najednou přepnul kanál a master najednou, jelikož ty kanály prostě nemají pocitově stejnou hlasitost. Tohle měl Engl vymyšlený líp (lead volume pot) a druhej master se dal použít na zesílení hlasitosti na sólo. Ale řeším to pomocí Boosteru ve smyčce. Všeobecně si s tímto zesilovačem všechny druhy krabiček rozumí dobře. V domácích podmínkách se dá rozumně zkrotit i v 50w režimu a nemám sebemenší důvod ho přepínat na menší výkon. Single ended mód, ale vítám. Dokážu si představit, kdy mi odejde jedna koncová lampa a na tu druhou, bych to mohl být teoreticky schopen odehrát. Jo a poměrně nešťastné mi přijde zapínací tlačítko zezadu zesilovače, ale to je takový detail.


Spolehlivost:
K té se zatím nemohu vyjádřit, po roce vše OK.

Závěr:
Tento zesilovač má par much, kdyby to mělo navíc presence a 3. kanál, tak je to fakt dokonalej univerzální zesilovač za velice přijatelnou cenu. Pokud někdo od toho zesilovače chce čistej zvuk, tak prostě přijde o velice pěkný higain. Ale i tak koupě nelituji, při cenně 30K tento zesilovač nemá moc konkurenci v kompaktních modelech. Aktuálně je to pro mě hlavní zesilovač, který se snažím používat univerzálně. Abych nepřišel o higain na prvním kanálu, tak jsem šel cestou kompromisu, třeba to bude pro někoho inspirací: Pro čistý zvuk jsem si vyrobil krabičku, která obsahuje 100K pot + treble bleed. Čisté zvuky hraju s ní a jen na velice slabé krkové snímače.
Zvukově bych mu dal hodnocení 8/10, ale ovládacíma prvkama 7/10. Dohromady tedy 7,5/10.

Koupil bych si ho znovu?:
No upřímně nevím, asi možná ne. Kdybych tenkrát při výběru věděl, co vím teď, tak bych si asi připlatil a koupil velkého Krakena. Je tam sice rozdíl asi 20K, ale je tam ten bonus 3. kanálu, několika dalších funkcí a 100w. Rozhodně bych si velkého Krakena vyzkoušel, protože stále nemá presence a už to opravdu není levný zesilovač. Navíc je velkej Kraken fakt malej a lehkej cca. 12kg, takže ta kompaktnost je tam taky.
Koupě rozhodně nelituji, ale měnit ho za velkého už teď nebudu a šetřím na něco pro mě zajímavějšího.
A. RIG: Michnov no. 4 (EMG 81X + HAX), Gibson LP studio (EMG 85X + 66) --> Crybaby Clasic, Polytune, SMG Cockblocker, Maxon OD808, Boss CH1, TC Flashback mini, TC Spark mini, Pigtronix Gatekeeper --> Victory Vx Kraken + HDR 112 (creamback)
B. RIG: under construction

Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“