pickguard

Elektronika, mechaniky, struny, ladičky, ...
rehlo3

Příspěvek od rehlo3 » 17.03.2008 22:41

Joey píše:První co sem udělal s kytarou, když sem si ji přivezl domů, bylo že sem ji rozebral :D ale hned sem byl chytřejší :P.
Ja som na nu pre istotu ani nehral :d nieto este ju rozoberat,inac k tematu,neviem co tu spekuluje,ked bude mat aktivne snimace a bude chciet vybrat baterku tak tiez s tym nebude bezat za shwarzenegrom ze mu shori gitara.kludne to odsrobuj a ked to nepojde tak to zober po cirkularku :D
Thinking ...

torst

Re: pickguard

Příspěvek od torst » 12.12.2019 17:30

už jsem tady psal - poslední dobou bojuju se statickou elektřinou. Při zkreslení u mnoha mých kytar stačí dotyk, škrtnutí o plast a ozývá se blbý praskání. Chápu, že rockeži plasty demontují. Mám skoro všechny PG podlepené alobalem s uzemněním, ale často ani to nepomůže. Tak jsem piogooglil :
https://www.thegearpage.net/board/index ... d.1373899/
Leckdo radí jen antistatické utěrky a úspech zaručen! To by se mi líbilo, na druhou stranu, je to jen dočasné. Nápad? Zkušenost?
Cowley, Bodie, Doyle hledaj single coil. S kamarádem na mou věru schovává se v humbuckeru.

Trevor
Odborník

Příspěvek od Trevor » 12.12.2019 18:22

Napadlo by me ze mas triko kde je pouzite nejake umele vlakno a jak s ni soupes po pupku tak nabijis, hola ruka pak vybiji, takze pouzivat vhodny odev a modni doplnky z vhodnych materialu !
Provádím základní měření elektronek a drobné opravy a úpravy elektronkových aparátů a věcí kolem hraní. Vše je na domluvě - Severní Čechy
Dotazy prosím do SZ

qwer
Odborník

Příspěvek od qwer » 12.12.2019 20:25

Bakelit, chce to prostě bakelit a je klid...

torst

Příspěvek od torst » 13.12.2019 15:21

vy tohle fakt neznáte? Ale pravda je, že sem se s tím dřív taky nezabejval. až teď. Příliš tuku v podkožní tkáni nad žaludkem?
Cowley, Bodie, Doyle hledaj single coil. S kamarádem na mou věru schovává se v humbuckeru.

qwer
Odborník

Příspěvek od qwer » 13.12.2019 17:30

S tim bakelitakem jsem to ale myslel vazne. Vsechny moje telata s bakelitakem bylo ok, vsechny s klasickym plastakem zlobily a nepomahalo vubec nic (dlouhodobe - nejake ty antistaticke spreje zabraly, chvili byl klid).

torst

Příspěvek od torst » 3.01.2020 10:57

Tak včerejší příhoda. Nejvíc mi praskání statické el. vadilo na Gib. SGJ - můj nejreprezentativnější kousek. Inu koupil jsem za 50,- v Tetě spray Antistat. Ještě před aplikací jsem SG zapojil a prosóloval, abych si poslech praskání a měl srovnání před/potom. Bylo tam. Leč asi po minutě hraní zmizelo. Nechápal jsem. Zkusil jsem ho přivolat zpět, oblék svlék svetr, třel dlaněmi údy, ale už se nevrátilo. Je všechno jenom náhoda?
Pak mám LP Westone a tam totéž. Praskání nepříjemné, rušící. Aplikoval jsem tedy Antistat a rozetřel. Zlepšení nula. I pokryl jsem plast silnou vrstvou, nechal asi hodinu odležet a teprve potom jsem PG suchým klůckem rozleštil. A od té doby je LP bez praskání. Zafungovalo to. A SG je taky bez praskání. Asi účinek na dálku. Tak si to přeberte.

Tube Guru
Odborník

Příspěvek od Tube Guru » 4.01.2020 0:28

Zdar, přebráno :) . Jestliže je praskání opravdu zapříčiněno statickou elektřinou, závisí na atmosférické vlhkosti. V zimním období je vzduch většinou suchý a proto se "problém" praskání objevuje. Než pořizovat nějaké antistatické prostředky aplikované na kytaru (resp. pickguard) je výhodnější a mnohem účinnější zvlhčit vzduch v místnosti např. umístěním nádob s vodou. Hladina by měla mít co největší povrch, aby odpařování bylo účinné. Vhodné jsou třeba nízké mísy.
S opravami jsem skončil, žádné další zakázky už nepřijímám. Když budete mít jakýkoliv smysluplný technický dotaz týkající se elektronek, zesilovačů a "krabiček", klidně mě kontaktujte e-mailem: z.hronek@protonmail.com Když budu znát odpověď, budu mít čas a chuť, rád Vám odpovím. Děkuji.

torst

Příspěvek od torst » 4.01.2020 14:53

Guru: To je zajímavé a zdá se i logické. Dík za tip, určitě zkusím. Ale teď po "odrušení" obou kytar to bude tězší ověřit. U mě se to projevovalo celoročně. Ale že mám v komůrce suchý vzduch bude pravda, to ano.

himself

Příspěvek od himself » 4.01.2020 21:16

Tzn. ideální je cvičení v bazénu!

Trevor
Odborník

Příspěvek od Trevor » 4.01.2020 21:56

To mas u vsech aparatu nebo hrajes jen na jeden, nebo vzdy i do pc i do aparatu?
Provádím základní měření elektronek a drobné opravy a úpravy elektronkových aparátů a věcí kolem hraní. Vše je na domluvě - Severní Čechy
Dotazy prosím do SZ

torst

Příspěvek od torst » 4.01.2020 23:09

ne, zkoušim to jen doma v kutlouchu přes efekty na trandovýho Laneye. Jako že přes jinej apec jinde by to nepraskalo ???

Trevor
Odborník

Příspěvek od Trevor » 5.01.2020 0:00

To bych prave rad vedel, jestli to neni jen mistni problem komba nebo napajece efektu apod...
Dotazy prosím do SZ

torst

Příspěvek od torst » 5.01.2020 14:28

mám ještě druhej apec v koutě. klidně to na něj zkusim, bez krabiček (celolampa), ale pochybuju!

torst

Příspěvek od torst » 18.01.2020 21:52

tak u mého SGJ, tak jak praskání zmizelo, tak se zas vrátilo. Důvod neznám. Nicméně nanes jsem vrstvu Antistatu, nechal asi 2 hod. zaschnout, pak setřel zbytek. Praskání je pryč. Funguje to na 1+.

torst

Příspěvek od torst » 20.01.2023 21:37

torst píše:
3.01.2020 10:57
Tak včerejší příhoda. Nejvíc mi praskání statické el. vadilo na Gib. SGJ - můj nejreprezentativnější kousek. Inu koupil jsem za 50,- v Tetě spray Antistat. Ještě před aplikací jsem SG zapojil a prosóloval, abych si poslech praskání a měl srovnání před/potom. Bylo tam. Leč asi po minutě hraní zmizelo. Nechápal jsem. Zkusil jsem ho přivolat zpět, oblék svlék svetr, třel dlaněmi údy, ale už se nevrátilo. Je všechno jenom náhoda?
Pak mám LP Westone a tam totéž. Praskání nepříjemné, rušící. Aplikoval jsem tedy Antistat a rozetřel. Zlepšení nula. I pokryl jsem plast silnou vrstvou, nechal asi hodinu odležet a teprve potom jsem PG suchým klůckem rozleštil. A od té doby je LP bez praskání. Zafungovalo to. A SG je taky bez praskání. Asi účinek na dálku. Tak si to přeberte.
Objev, patent, zázrak !!: Pickguardy mi praskají, v Tetě Antistat nemají, su nashrané, tak jsem improvizoval. Indulona statické praskání neodstranila, druhé v pořadí bylo konopné mazání
https://www.medhelp-shop.cz/kremy-oleje ... ouby-100ml
Namazat, rozetřít, setřít ubrouskem a je to tam! Vlastně není! Zabralo to, nepraská to, doporučuju to!
Indulona neubyla, jdu péct topinky!!

Odpovědět

Zpět na „Snímače, hardware, příslušenství, údržba“