Výměna snímače + poťáky, switch

Efekty, hardware, elektronika, struny, ...
Odpovědět
Namklov

Výměna snímače + poťáky, switch

Příspěvek od Namklov » 21.02.2018 11:56

Čao, za necelý měsíc mi přijde basa HB60WB
Vím, spousta lidi si řekne Harley Benton nestoji za nic, ale podle recenzí jsem zjistil, ze kytarovy korpus je parádní, kytara trpí debilni elektronikou. Mj dotaz je vi nekdo jakej snimac tam presne je? Za jakej prodavanej by se dal vymenit? Nebo a to bych byl nejradeji kdo by mi dokazal do ty Saše původních snímačů vymenit obsah? Diky moc
https://m.thomann.de/cz/harley_benton_h ... ef=msg_a_0

José

Re: Výměna snímače + poťáky, switch

Příspěvek od José » 21.02.2018 13:49

V prvé řadě bych zkusil Tůmu. tumapickups.com
G LPJ T DC B BS - L6 HXs - GK 400RB - SD NY 121 (B&C 12HPl64) (:

Tube Guru
Odborník

Příspěvek od Tube Guru » 21.02.2018 17:14

Zdar, kdybys neuspěl, další možnost je:
http://www.rmpickups.cz/bhb4b--bhb4n.html
S opravami jsem skončil, žádné další zakázky už nepřijímám. Když budete mít jakýkoliv smysluplný technický dotaz týkající se elektronek, zesilovačů a "krabiček", klidně mě kontaktujte e-mailem: z.hronek@protonmail.com Když budu znát odpověď, budu mít čas a chuť, rád Vám odpovím. Děkuji.

Moon

Příspěvek od Moon » 22.02.2018 21:28

Hmm... a co jako se Ti nezdá. Všeobecně, co jsem měl možnost poznat, kvalita HB mnohonásobně převyšuje cenu.
Snímače brumí, mají slabý signál, jsou nekonkrétní???? Typ snímačů který tam je samozřejmě nebude hrát jako P nebo J bass.
RM myslím takové snímače v nabídce nemá, a i kdyby měl, asi by sis moc nepomohl. (Vlastní vícenásobná zkušenost)
Určitě kontaktuj Tůmu a řekni mu, co od basy očekáváš. Já se tedy ve vodách českých snímačů už nepohybuji, ale Tůma je prý fakt dobrej.
Poznámka pod čarou - kytaru ještě nemáš a už víš, že snímače nestojí za nic ??????????????
GK MB 150 S, GK MB 800
J. Bass Hand Made / Lindy Fralin p.u.-------------- P. Bass Hand Made / SPB1 p.u.
J. Bass Hand Made / Bare Knuckle 60 PE p.u.------P. Bass Hand Made/ Bare Knuckle 58 p.u.

Namklov

Příspěvek od Namklov » 23.02.2018 0:21

Jo, uznavam, ze je brzo soudit. A dle recenzi a videí (uplne prisernejch) tezko clovek neco pozna, ale tak nejakej prvni obrazek to udela + kdyz si vezmes cenu (a to je to jeste pololubka) je pomerne jasny, ze kdyz je telo udelany krasne, kytara asi bude trpet elektronikou. Vim, ze takovyhle humbuckery pravdepodobne budou delat trochu veci bordel nez singl (coz nemusi bejt pravda) ale .. myslim, ze muze bejt velkej rozdil, co tam clovek da. A kdybych si u nekoho mohl alespon trochu navolit parametry jaky ma snimac mit, budu spoko

Moon

Příspěvek od Moon » 23.02.2018 9:06

Hmm... jestli ode mne skousneš ještě jednu radu, až basa dorazí, začni na ni intenzivně hrát. Doma a hlavně na zkouškách a tak. Vlastnosti snímačů se projeví nejlépe v kapele. Za několik týdnů budeš mít jasno a nebo zjistíš, že Ti basa jako tento konkrétní nástroj nevyhovuje. Málo pravděpodobná je verze, že se projeví nějaká vada v konstrukci. Až tohle vše absolvuješ, zavolej Tůmovi s konkrétním požadavkem. Postaví a navine nový vnitřek do stávajícího krytu. Oni totiž tyhle snímače typu FILTERTRON nejsou běžné. V Evropě je mají asi nejblíže v Holandsku - Haarguitars, snímače TV Jones. Bohužel tam neuvádí cenu, ale cca 250 éček za sadu bys asi dal. Tak toliko za mě, ať se dílo daří :D
GK MB 150 S, GK MB 800
J. Bass Hand Made / Lindy Fralin p.u.-------------- P. Bass Hand Made / SPB1 p.u.
J. Bass Hand Made / Bare Knuckle 60 PE p.u.------P. Bass Hand Made/ Bare Knuckle 58 p.u.

volfi

Příspěvek od volfi » 18.12.2022 23:05

Pánové dostala se mi na drobný servis bass kytara Squier Standart Jazz bass 2004. V base chybí uzemňovací vodič a potenciometry jsou skoro po smrti. Dle schémat mají většinou Jazz Bassy 3 x 250K a 0,047 uF kondík. Tento Squier má 3 x 500K a 0,068 uF. Jelikož tam chybí vodič, tak nevím zda to není nějaký bastl, nebo jen je to výrobní vada. Mám zachovat původní hodnoty, nebo dát 3x250K a 0,047uF?
A. RIG: Michnov no. 4 (EMG 81X + HAX), Gibson LP studio (EMG 85X + 66) --> Crybaby Classic, Polytune, SMG Cockblocker, Ibanez TS mini, home made FS v.2 Boss CH1, TC Flashback mini, TC Spark mini, Pigtronix Gatekeeper --> Victory Vx Kraken + HDR 112 (creamback)
B. RIG: Boss NS-2, LS-2, Two Notes Le Lead, Maxon OD 808, still under construction

Moon

Příspěvek od Moon » 19.12.2022 5:09

Můžeš použít obojí, 250K je ale klasika. Kobylka není uzeměná?
GK MB 150 S, GK MB 800

volfi

Příspěvek od volfi » 19.12.2022 6:36

no vlastně není :D propojovací vodič mezi potenciometrama a jackem úplně chybí.
A. RIG: Michnov no. 4 (EMG 81X + HAX), Gibson LP studio (EMG 85X + 66) --> Crybaby Classic, Polytune, SMG Cockblocker, Ibanez TS mini, home made FS v.2 Boss CH1, TC Flashback mini, TC Spark mini, Pigtronix Gatekeeper --> Victory Vx Kraken + HDR 112 (creamback)
B. RIG: Boss NS-2, LS-2, Two Notes Le Lead, Maxon OD 808, still under construction

Moon

Příspěvek od Moon » 19.12.2022 13:37

volfi píše:
19.12.2022 6:36
no vlastně není :D propojovací vodič mezi potenciometrama a jackem úplně chybí.
Jo tohle!!! Oni využívají kontrolplejt jako vodič uzemnění. Měl jsem to i na origo F. Ale je lepší to vodičem propojit. Stačí nepatrně povolená zdířka jack a je zaděláno na problém. Chrastění, výpadky atd.
Jo, a letuj s vyndanými poty i zdířkou, nebo Ti kontrolplejt bude fungovat při pájení jako chladič :)
GK MB 150 S, GK MB 800

volfi

Příspěvek od volfi » 19.12.2022 18:42

No to mě sice napadlo, ale nechtělo se mi tomu věřit :D

Odpovědět

Zpět na „Baskytarový hardware, příslušenství, údržba“