Vox Mini5 Rhythm - diskuze

Diskuze k recenzím hudební výbavy
Odpovědět
filo01

Vox Mini5 Rhythm - diskuze

Příspěvek od filo01 »

Toto je diskuze k recenzi: recenze-vasi-vybavy/vox-mini5-rhythm-t4 ... ml#p675636

darwan23 píše:Kombíčko naopak pěkně hraje v poloze Line spolu s elektroakustikou - tady se širokopásmový repráček uplatní dobře a korekce zvuku dokážou ještě trochu pomoct.
Mám za to, že Mini5 se od Mini3 liší jen velikostí repra a bicím automatem a docela mě překvapuje to, co jsi napsal. Zkoušel jsem na piezo snímač vedle sebe Mini3 (poloha Line) a MobileCube (poloha Audio), ze kterého jsem použil jen jedno repro v externí bedně 23x23x19cm. Mini3 mělo daleko víc středů, míň "cinkalo" a celkově mi neznělo tak příjemně jako Roland.
Yamaha 311H, Parkwood H2, iLoud, NuX Mighty Plug Pro, t.Bone HD880, Audix A152, JBL LSR 305P MKII, RME Babyface Pro FS
darwan23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vox Mini5 Rhythm - diskuze

Příspěvek od darwan23 »

Sice pozdě s odpovědí, ale přece, nějak jsem si tvojí otázky nevšimnul, pardon... :|

Co se týká modelů Mini3 a Mini5, rozdíl tam je nejenom ve velikosti repra - Mini5 přišel na trh ve chvíli, kdy už rolovala druhá generace Mini3 (G2), která měla zas trochu upravené obvody a odezvu spodního pásma (Bassilator) - tu tedy do vínku dostala hned i první generace Mini5. Vedle sebe jsem oba nezkoušel, těžko tedy posoudit dojmy - do Mini5 jsem šel i kvůli přepínání výkonu, ne jen přirozeně kvůli většímu repru.

Co se týká středů, řeším toto případně už na kytaře, mám 4-pásmové EQ - dvě pásma na Mini5 je samozřejmě na ovlivnění výsledného zvuku málo.
You can hear them singing out their telegraph code, all the way down the telegraph road...
https://soundcloud.com/darwan23
marmou
Nový uživatel

Re: Vox Mini5 Rhythm

Příspěvek od marmou »

Děkuji za prima recenzi. :D
Hodlám pořídit pro občasnou potěchu shovívavých příbuzných.
Mohu se ale zeptat přeci jen na mikrofon ?
Dá se skloubit dobře hlasitost vstupu kytary a mikrofonu a platí efekty a profily zesilovačů také na mikrofon ? Nebo je zvuk z něj vždy jen čistý ?
jbiker

Re: Vox Mini5 Rhythm - diskuze

Příspěvek od jbiker »

“Microphone input with optional delay/reverb effect”

Delay/Reverb je společný s nástrojovým kanálem, úroveň efektu se přimíchává čudlem SEND. Ostatní efekty a modely jsou přiřazeny jen k nástrojovému vstupu. Volume mikrofonu je čudl TRIM.
Odpovědět

Zpět na „Recenze Vaší výbavy“