keyboard yamaha psr xs 600 a MIDI

Klavíry, keyboardy, digitální piana, syntezátory, ...
Odpovědět
george71
Nový uživatel

keyboard yamaha psr xs 600 a MIDI

Příspěvek od george71 »

Zdravím, poprosím nějakého z odborníků o info..
Mám keyboard yamaha psr xs 600, který jsem si koupil jako samouk a laik s malými základy hudby z mládí ze hry na akordeon.
Hraji a budu hrát jen pro svoji radost, prokousal jsem se manuálem, keyboard v rámci možností ovládám. Mám rozdělenu klávesnici, hraji levou rukou akordy, mám nastavenou multifinger, některé hraji 1,2 nebo 3 prsty a využívám tak možnosti keyboardu. Pravou rukou pak hraji melodii + multipady add.
Teď k mojí otázce. Koupil jsem si pár MIDI souborů, když je spustím na keyboardu podaří se mně vypnout v nastavení channel pouze stopa pro pravou ruku, resp. když do podkladu hraji, tak to pravou rukou jde a do základu dohrávám melodii, ale nedaří se mně vypnout stopy pro levou ruku, kdy do podkladu nejde dohrávat akordy vůbec. Tedy levá ruka je v podstatě k ničemu. Chtěl bych hrát levou akordy a pravou melodii a z podkladu MIDI třeba využít jen bicí nebo část. Podle mého by to mělo jít někde nastavit, ale za pomocí uživatelské příručky jsem nic nedohledal.
Omlouvám se za laický dotaz, děkuji předem za případné rady.
Petr13

Re: keyboard yamaha psr xs 600 a MIDI

Příspěvek od Petr13 »

Tedy, neznám PSR XS 600, ale obecně mají aranžery jen jeden přehravač, takže můžeš buď mít ACPM (automatické doprovody neboli styly) nebo můžeš přehrávat midi, ale ne obojí současně. Některé arranžery mají dva přehravače, přeba Korg Pa5X, kde na jednom můžeš mít midi a na druhém styly, ale je to spíš výjimečné a patří mezi dražší kousky. Takže v tvém případě ti doporučuji nahrát si ten midi jako zvuk a ten si pak pouštět jako podklad do audio vstupu a na keyboardu hrát styl a melodii.
Odpovědět

Zpět na „Klávesové nástroje a syntezátory“