Furch vaše poznatky a názory

Klasické, westernové, hybridní, elektroakustické, ...
Odpovědět
Otylie

Re: Furch vaše poznatky a názory

Příspěvek od Otylie »

Za mě nejzajímavější kombinace na Furchovi byla Sekvoj/Eben. Ale ta cena. 136kKč. Sice s Anthemem, ale i tak. A stejně byla za chvíli pryč. A pak že lidi nemají peníze. :-)
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

himself píše: 24.05.2023 7:41 Hrál jsem včera zase na hromadu Furchů. Myslel jsem, že moje zcela jasná volba na korpus je palisandr (je to prověřené, podle mého jasnější než mahagon, není to drahé jako superexotiky a i event. prodejnost bude slušná), ale včera mě příjemně překvapil padouk. Je to hezké, a zdálo se mi, že to zní trochu nasládleji, zpěvněji. Třeba se sešly ale i jiné parametry. Máte na to někdo nějaký názor?
Opět jde prakticky výhradně o OM. Měl jsem v ruce i géčka, s bevelem to padne krásně do ruky, Eadd9 ohromí sametovým basem, ale už se ty basy malinko slévají.
Padoucha jsem zkoušel, když byl v akci Yellow Plus D-SP... neuslintnul jsem si, ale krátké hnutí mysli jsem samozřejmě měl, ovšem ihned jsem si uvědomil, že to bylo více kvůli barvě dřeva než barvě zvuku... zůstávám u zebry a palisandru... ovšem teď nerozhodně již delší dobu přešlapuji mezi celomahagonovou a zůstatkem na účtu :)
himself

Příspěvek od himself »

Tak to můj zůstatek účtu hovoří zcela jasně :)
Otázka nebyla, zda je potřeba koupit novou padouk (padouch pobavil) kytaru, když ji ještě nemám, ale kdybych náhodou kupoval kytaru, jestli není padouch dobrá (lepší) volba.
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

tak to rozhoduji usi... tvoje
himself

Příspěvek od himself »

Tem do toho hodne kecaji oci :)
Otylie

Příspěvek od Otylie »

Otylie píše: 24.05.2023 11:39 Za mě nejzajímavější kombinace na Furchovi byla Sekvoj/Eben. Ale ta cena. 136kKč. Sice s Anthemem, ale i tak. A stejně byla za chvíli pryč. A pak že lidi nemají peníze. :-)
A hele, zase jednu mají. :-)
https://kytary.cz/furch-rainbow-gc-de/HN246017/
Vyzkoušejte. Dle mého kytary s přední deskou z redwoodu jsou to největší překvapení. Sám jsem jednu pořídil. I když né Furch.
himself

Příspěvek od himself »

Agente :)
Exhum

Příspěvek od Exhum »

Ahoj kolegové,

končím s elektrickou kytarou. Rád bych presedlal na akustiku a Furch je pro mě jasnou volbou. Po zkouknutí jejich Tour Factory a dalšího googlení jsem nadšen.

Nejdříve půjdu do Dčka časem možná GA. Uvidím jak půjdou prsty, jak trsátko.

A teď prosím rada. Je typ viz odkaz ok nebo do čeho slušného by jste na začátek šly? Hraji 20 let. Přijde my to jako slušná kytara za slušnou cenu. A co vše prosím u akustiky při koupi zkontrolovat.

https://hudebnibazar.cz/prodam-furch-bl ... /ID513295/

Děkuji, Ondřej.
-> IBANEZ RGA 121 Prestige, Ibanez RGAIX7U
-> KEMPER profiler rack, ENGL Powerball 2, Peavey 6505+
-> ENGL 4 x 12" PRO Slanted E412VSB (V30), HB 112 V30
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

nevim nevim... pokud koncis s elektrikou, tak 48 mm nulty prazec bych ti nedoporucil bez vyzkouseni... ono je to dost siroke... jinak s Furchem chybu neudelas.
... kontroluj prazce (jestli na okrajich hmatniku nerezou = vyschla kytara), jestli nejsou vytlacene, kontroluj, jestli neni vytlacenej hmatnik ( i kdyz u meho nejstarsiho furcha se nic takoveho nestalo zatim - nahrato cca 3000 hodin a hmatnik i prazce origos bez prebrusovani) U Furchu nic problematickeho v konstrukci neni. Jsou to dobre spocitane a sestavene kytary, bazarovek se bat nemusis. Co se tyka kombinace dreva, to si musis naposlouchat a rozhodnout sam.
Čavli

Příspěvek od Čavli »

Jestli chceš bazar, tak v první řadě aby byl celomasivní. Dnešní produkce je celá, ale dříve to tak nebylo.
Šířku ořechu fakt zkusit. Pro hráče na elektriky většinou vyhovuje 43mm, jinak se dnes přechází standardně na 45mm. 48mm je extrém pro někoho kdo to chce nebo potřebuje a ví proč.
Potom zásadní vady - boule na hmatníku, křivý krk (ohnutý, zkroucený), prasklá deska, uvolněné žebro, zahýbat mechanikami. Hodně řekne trojice - reliéf krku (kontrolovat na obou stranách), dohmat a výška sedlového pražce. A aby při hraní nic nedrnčelo či nebzučelo.
Vylezlé konce pražců stačí zabrousit, ale u vyschlé kytary je riziko, že deska praskne dřív, než to stihneš pomalu zvlhčit. Někdy už jsou vidět trhance kolem středové spáry. Pokud by bylo podezření na suchou kytaru, kontroloval bych - nízký dohmat, propadlá deska, vysoké sedlo, boule za kobylkou.
A potom míra opotřebení, tedy pražce a hmatník. Přepražcování není úplně levná záležitost. Taky bych povolil struny, pootočil šroubem v krku na obě strany. Může být stržený závit, nebo šestihran inbusu.
╭╭(╭⊚‿⊚╮)╮╮
podfuk

Příspěvek od podfuk »

Jako stary elektrikar co na stary kolena objevil kouzlo akustiky, taky doporucuju neco s 43mm orechem. A jeste lip se stejnou menzurou na jakou jsi zvyklí ;)
hyenik
Rádce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyenik »

BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
Otylie

Příspěvek od Otylie »

https://www.frontman.cz/adrian-bellue-j ... ni-kung-fu
Hezký článek. Jediná připomínka. Já mám normální /přirozené nehty. :-)
hyenik
Rádce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyenik »

jsem si říkal jak sem se pak na fotku dival, ale myslim ze mi to v ramci zjednodusovani odpustis ;)
uz jsem to opravil

a nejake sedmistrunné info https://furchguitars.com/cs/modifikace/ ... provedeni/

BGD ≋ Baritone Guitar Dreams
≋Dreams Are Messages From The Deep≋
Otylie

Příspěvek od Otylie »

hyenik píše: 20.06.2023 19:21 jsem si říkal jak sem se pak na fotku dival, ale myslim ze mi to v ramci zjednodusovani odpustis ;)
To víš že jo. :D Selfie s Adrianem má kde kdo, ale selfie s Adrianovýma nehtama ... to nás má asi jenom pár. :wink:
Prskyn

Příspěvek od Prskyn »

Ani jedny nehty bych nechtěl... z toho fota jsem byl celej vyděšenej...
Adrian je hodně dobrej, to zase jo.
Fajn report...
smelina

Příspěvek od smelina »

Chtělo by to nějakou změnu. 7 strunka je pro mě o ničem a žádné jiné novinky jsem snad několik let nezaznamenal. Začíná to být trochu nuda, dokonce i Rainbow konfigurátor se spíš rozsahem zmenšuje než aby expandoval. Velký firmy maj každej rok něco NEW :-) Na mě třeba tohle funguje a aktuálně bych si u Furcha asi nevybral...
Marek Rejhon 000, Taylor GS Mini Mahogany, Donner HUSH-I
himself

Příspěvek od himself »

Kratkou menzuru nechtej, 12 fret s cutaway nechtej, bevel na OM nechtej.. :)
smelina

Příspěvek od smelina »

himself píše: 7.07.2023 12:57 Kratkou menzuru nechtej, 12 fret s cutaway nechtej, bevel na OM nechtej.. :)
Přesně :-) Ale taky např. není na výběr mahagon jako dřevo na boky/záda apod. Pak z nich nějak pokoutně vypadne, že to vlastně dělají, jen to na webu nemají.
Marek Rejhon 000, Taylor GS Mini Mahogany, Donner HUSH-I
Otylie

Příspěvek od Otylie »

Mi se líbí, že třeba Taylor má (2x? ročně?, určitě je Fall Limited a nevím jestli něco nedělají i na jaře) LTD série, kde dá dohromady nějaké zajímavé kombinace dřev plus netradiční (pro danou řadu) zdobení (inlay, rozeta). Jak prohlásili v Alamo Music, člověk za rozumné (?) peníze získá vlastně BTO řadu. Sám mám dvě jejich LTD kytary a paráda. Možná by to mohla být cesta i pro Furch, jak uspokojit rozmazlené místní hráče. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Akustické kytary“