kytara z aliexpressu

Strat, Les Paul, Tele, SG, semiakustické, ...
Odpovědět
Fořt

Re: kytara z aliexpressu

Příspěvek od Fořt »

torst píše: 24.05.2024 14:51 Fořte, díky za morální podporu !
Rádo se stalo. Tak jsem znovu mrknul na tu tvou minirecenzi. Nehraje tedy ten Chibson spíš jako tele? To bys byl pak blíž echt vintage 58-59 Gibsonům, aspoň to o nich někteří tvrdí. Keramiky Bach samozřejmě nemůžou být žádná výhra, od těch nečekej, že by to hrálo blíž originálu...
Jo, málem bych zapomněl. Je jasné, že na topu je dýha, ale jak je tlustý ten top pod ní?
fantomasxxx

Příspěvek od fantomasxxx »

Viděl jsem řezy napojení krku na tělo u Gibsonu, kde nastavením úhlu krku vznikaly dost velké mezery mezi kapsou a čepem krku. Celkem mě to zarazilo, očekával bych spasování na lepší úrovni.
fantomasxxx

Příspěvek od fantomasxxx »

Tipoval bych, že na mahagonu bude jen dýha bez masiv topu.
Fořt

Příspěvek od Fořt »

P1030429a.JPG
Tak třeba Harley Bentony top mají. Tenčí než Gibson, ale tlustší než Epi, kterou jsem měl (MIK, 1994).
A taky long tenon! To prasácký ublemcání lepidlem uvnitř šlo umýt, takže teď vypadá vnitřek celkem úhledně...
torst

Příspěvek od torst »

Fořt píše: 24.05.2024 15:31 Rádo se stalo. Tak jsem znovu mrknul na tu tvou minirecenzi. Nehraje tedy ten Chibson spíš jako tele? To bys byl pak blíž echt vintage 58-59 Gibsonům, aspoň to o nich někteří tvrdí. Keramiky Bach samozřejmě nemůžou být žádná výhra, od těch nečekej, že by to hrálo blíž originálu...
Jo, málem bych zapomněl. Je jasné, že na topu je dýha, ale jak je tlustý ten top pod ní?

No, jako Tele, prostě plechově, drátěně, chybí basy jako u mých ostatních LP (Diamant, Vintage, US Standard), dokonce i G SGJ je má slyšitelnější.
Celkově je to tělo tenčí (a lehčí). Tohle docela měřím, odpovídá to cca Epinám. US Std. má celkovou tloušťku (měřim horní oblouk u přepínače) 51.5 mm, čína jen 49.

"Tipoval bych, že na mahagonu bude jen dýha bez masiv topu."
Nedokážu posoudit. Ale oproti Vintage a Diamant, kde je ta kresba "opticky mrtvá", se na Chibsonu podle dopadu světla krásně přeměňuje, jako na origoši. Viz mrkající slečna na vroubkované pohlednici.
"Situace je nadmíru výtečná." (Igor Němec, 2002)
Fořt

Příspěvek od Fořt »

Ten top by mohl jít poznat zvnějšku na těle v oblasti cutaway-e. Buď je přímo pod lemovkou vidět, nebo je lemovka přetažená přes něj (je v tom místě širší).
Ty optické efekty udělá i dýha, ale ne photoflame.
torst

Příspěvek od torst »

jo, pravda, na to jsem zapomněl. Tam je to spojení dřev celkem průkazné.
P1120938.JPG
Fořt

Příspěvek od Fořt »

Tak to je určitě tlustší než na Epi, a nejspíš o něco tenčí než na Gibsonech. Asi jako u HB...
torst

Příspěvek od torst »

Ten zvuk Telecasteru. Pokud bych vzal z ukázky zvuk s krkovým HB, tak i ten bude mít víc hloubek než China G.

P.S.: došel jsem si na ní zahrát, abych neplácal. Nějaké basy a nižší středy samozřejmě také má, ale daleko méně, než na kolik jsem zvyklej u ostatních kytar.
Stanley73

Příspěvek od Stanley73 »

torst píše: 13.05.2024 14:55 Dopustím se malé recenze. Koupil jsem na Bazoši Chibsona LP Standard. Viz "Co jsme zrovna koupili". Tvarově bez výhrad, detaily slabší, ale v normě. Zvuk v porovnání s originálem nebe a dudy, nebo aspoň horizont a hvězdárna. Drnčící kobylu jsem vyměnil (nebyl to 1. případ). Nicméně zvuk je ostřejší, postrádá dřevěné nižší středy a basy. Mám origoš i kopii LP Std od Vintage a i ta je daleko věrnější, kulatější. Ne, není to snímačema, zvuk na sucho zní obdobně. Takže resume - škoda času a deviz. Je to samozřejmě krásný a hratelný nástroj, v domácím studiu před digimašinkama a preampama udělá skvělou službu, ale Gibson USA to není (a nebude?). Ale třeba jsem narazil na blbej kus. Ta Vintage je taky čajna !
Ahoj, mám LP od Harley Bentonu SC-550 a v tvojej minirecenzii som si všimol problém s drčíci kobylov. Ja mam ten istý problém (drnčia struny E a A), predpokladám, že by mi pomohla tiež výmena kobylky. Mohol by si mi poslať odkaz akú kobylku použiť, akú používaš?
Ďakujem
torst

Příspěvek od torst »

Ahoj. Případný dotaz! Samozřejmě výměna je nejlepší, ale konkrétní tip nemám. Hlavně si ohlídej rozteč a průměr pivotů, bývají v tom i nepatrné rozdíly a pak to nepasuje. Líbí se mi kobylky s rollerama (válečky místo břitů), struny tolik nepraskaji. (včera na Chibsonu mi praskly 2 !!). Ale je úplně jednoduché řešení, které jsem právě na chibsonu aplikoval, protože kobyla drnčela běsně. Nacpeš do těch mezer mezi kameny a tělem kobyly kousky papírků a ještě obtočim kobylu na několika místech drátkem, aby nerezonovala ta přidržovací pružina šroubů (i když to je menší příčina). Funguje to 100%, musíš to důsledně vycpat.
HoSl

Příspěvek od HoSl »

torst píše: 30.05.2024 9:13 Ahoj. Případný dotaz! Samozřejmě výměna je nejlepší, ale konkrétní tip nemám. Hlavně si ohlídej rozteč a průměr pivotů, bývají v tom i nepatrné rozdíly a pak to nepasuje. Líbí se mi kobylky s rollerama (válečky místo břitů), struny tolik nepraskaji. (včera na Chibsonu mi praskly 2 !!). Ale je úplně jednoduché řešení, které jsem právě na chibsonu aplikoval, protože kobyla drnčela běsně. Nacpeš do těch mezer mezi kameny a tělem kobyly kousky papírků a ještě obtočim kobylu na několika místech drátkem, aby nerezonovala ta přidržovací pružina šroubů (i když to je menší příčina). Funguje to 100%, musíš to důsledně vycpat.
K tomu praskání...Ono to bude hlavně zpracováním a kvalitou kamenů v kobylce. Když jsem hrával na SGéčko od Vintage, dnes už je to cca 20 let stará kytara, praskaly mi struny ostošest, často jsem měl tenké struny do zásoby. Na originál SG(2018) to bylo výrazně lepší a na orig. LP(2008) opotřebuju struny až do nehratelnosti bez prasknutí.

P.s. k té Vintage jsem koupil levnou roller kobylku, ale ještě se nedokopal k výměně.
Fořt

Příspěvek od Fořt »

Já na HB dával tyto korejské Guyker z Ali:
https://www.aliexpress.com/item/1005003822113024.html
https://www.aliexpress.com/item/1005003658770368.html
Vše pasovalo bez problému do původních pouzder, závitem i roztečí.
Nedrnčí (nemají žádná pérka či drátky), navíc se zafixují na pivotech imbusovým červíkem, takže např. při výměně strun tailpiece nevypadne.
torst

Příspěvek od torst »

torst píše: 13.05.2024 14:55 Dopustím se malé recenze. Koupil jsem na Bazoši Chibsona LP Standard. Viz "Co jsme zrovna koupili". Tvarově bez výhrad, detaily slabší, ale v normě. Zvuk v porovnání s originálem nebe a dudy, nebo aspoň horizont a hvězdárna. Drnčící kobylu jsem vyměnil (nebyl to 1. případ). Nicméně zvuk je ostřejší, postrádá dřevěné nižší středy a basy. Mám origoš i kopii LP Std od Vintage a i ta je daleko věrnější, kulatější. Ne, není to snímačema, zvuk na sucho zní obdobně. Takže resume - škoda času a deviz. Je to samozřejmě krásný a hratelný nástroj, v domácím studiu před digimašinkama a preampama udělá skvělou službu, ale Gibson USA to není (a nebude?). Ale třeba jsem narazil na blbej kus. Ta Vintage je taky čajna !
Odvolávám co jsem slíbil, slibuji co jsem odvolal. No prostě korekce! Ta kytara na sucho opravdu hraje perkusivně, drátěně. Nevím proč (zatím). A když jí pak zapojíš do aparátu, tak při pokojové hlasitosti se ten akustický zvuk přimíchá a člověk si to neuvědomí a bere to jako součást amplifikace. Dnes jsem udělal další test, jednak jsem nahrál USA i Chinu do DAW a jednak jsem oboje (+ další) porovnával při vyšší hlasitosti. V obou případech se ta drátěnost ztratila, prostě ta Čína hraje totožně nebo srovnatelně s US ! Je tam rozdíl v levných snímačích, které nemají ty jiskrné výšky jako US. Bezesporu. Možnost výměny. Jinak samá pozitiva a sociální jistoty !
Fořt

Příspěvek od Fořt »

Ještě můžeš taky zkusit vyměnit kobylku, a hlavně zkontrolovat hodnotu kondíků, dávají tam 33 místo 22 nF. Případně dát i lepší poty. A zkusit přepájet na 50s wiring, to by mělo dát víc výšek.
affordano

Příspěvek od affordano »

Torste, naše kytarově akviziční peripetie se zjevně občas protínají - momentálně používám m.j. taky dva Chibsony: vínového klona LP Custom (moje vysněná, až půjdu do důchodu, tak si ten originál koupím, slibuju) a rohatý klon LP Tak Matsumoko. Jak fotky dokladují, obě jsem vystínil, osadil novými elektrikami a snímači, obrousil krky, instaloval Grovery, atd., prostě jsem z nich udělal podle mě plnohodnotné kytary, se kterými normálně hraju akce. Nenadávejte mi - originál Gibsona mám taky, ale je hodně těžký a navíc mi nedávno po akci vykradli auto, tak už ho ven vozit nechci, origo Customa si zatím dovolit nemůžu a tu rohatou jsem pořídil z čistě praktických důvodů - má krk, na který jsem zvyklý, a zároveň je neskutečně lehká a hraje se na ní parádně ve vysokých polohách. Zvukově jsou oba číňani v pohodě, doublecut má skoro dvakrát tenčí tělo, zvuk je tedy logicky jasnější a nemá tak probarvené basy, ale zjistil jsem, že na pódiu mi to vlastně vyhovuje, máme v kapele tři kytary, zvuk se krásně prosazuje a gibsoňácký charakter tam je. Abych jen nechválil - ten doublecut měl podle prodejce mít palisandrový hmatník, ale je tam nějaká plastová richlite podivnost, kobylka a struník měly povrchovku z nevodivého materiálu, takže kytara nebyla uzemněná, původní snímače a ladící mechaniky byly úsměvné, atd., ale nic zásadního, trussrody fungují, krky jsou rovné, nic nedrnčí...
IMG_20240330_203825_443.jpg
IMG_20240330_203720_553.jpg
IMG_20240328_171228_398.jpg
Hero-929957846.jpg
HoSl

Příspěvek od HoSl »

Teda mně tam asi nejvíc vadí ten nápis Gibson. Pokud bych chtěl nějakou levnější kytaru na kšefty, šel bych do levnější řady originálu na bazaru(Faded, Tribute, Special) nebo třeba do nějaké Yamahy Revstar. Za stejné peníze, co stojí fake + upgrade, dostanu hotovou kytaru a originál.
torst

Příspěvek od torst »

HoSI : No pro mě je logo naopak nejduležitější. Abych se moh naparovat, že mám Gibsona a nebojim se ho opřít o zeď! :-X

Fořt: Dík, mám v plánu se ještě na střeva podívat. Ale myslím, že to bude v poho. Dal jsem na to laciné keramiky Bach, prostě nemají ty glamrock výšky, ale zase to bude lepší na zkreslení, rovnější, prosazující se zvuk. Už tuhle zkušenost mám. Asi dám na CHB krkový SD SH-1, nyní na LP Vintage.

affordano: Tak to jsem rád, že nejsem sám fejkovej delikvent. Moje důvody jsou podobné. Na koncerty se mi origoš tahat nechce, u té kopie nějaký šrám překousnu. A má tenčí tělo a je opravdu lehčí, to úplně cítíš, že ti tak nedrtí páteř jako USA. Ke tvým fotkám, tu 2 rohou asi neocením, to není můj šálek. Co se mi líbí, že mají Bridge HB blízko u kobyly jako originál. U mě je to dále jako u Epi. A vzdálenější struník je myslím na tvých tak jako na mojí. Trochu mě tahá za oči ten cutaway u Customa. Ten mi nepřijde úplně přesný. Tady zas vítězí můj Stand., kterej má ten obrys dost dokonalej. Ale zase má o fous výše switch ...:-P A u tvého i mého je rolna nad krkem výš než má být!
affordano

Příspěvek od affordano »

HoSI: ale ano, zvažoval jsem, že loga nějak zabarvím/odstraním, ale vypadalo by to blbě, a koneckonců už jsem v životě Gibsonu za tři originály zaplatil celkem dost, tak mi to snad bude odpuštěno... Kytara jako tenhle doublecut se hledá celkem blbě, SG mi to geometrií nesplňuje a Revstar se mi fakt nelíbí, i když jinak mám Yamahy rád a měl jsem jich celkem hafo...

Torst: supr postřehy, máš to nakoukané. Mě se ten doublecut taky nejdřív hrubě nelíbil, ale postupem času na něm ulítávám čím dál víc...
torst

Příspěvek od torst »

Nad těmi nepřesnostmi mi zůstává rozum stát. Oni jsou schopni vyrobit dokonalou kopii, binding, vykládání, perleť, logo, ser. č., lak ... , a pak to zabijou, že nevykroužeji pilou přesnej tvar a neosaději přesně struník, přepínač nebo rolnu. To snad vypadá, že si chtěji nenápadně budovat nějaký vlastní čínský copyright ...
Odpovědět

Zpět na „Elektrické kytary“