Stránka 109 z 111

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 7:56
od Čárls
Jak kdy a Jak co :D :lol:

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 12:04
od HoSl
Prskyn píše: 5.05.2026 7:49 Limitka od Furchů ke 45. "narozeninám". Uvádí se, že bude vyrobeno jen 90 ks. Líbí se mi, že hlava má barvu mahagonu. V kontrastu s tmavým ebenovým hmatníkem je to docela fajn barevná kombinace... No a cena je vskutku lidová. Na druhou stranu, protože jsem co se týká kytar dost monokulturní (rozumněj mám doma už jen Furch kytary), tak vím, že zničit Furcha při běžném používání je téměř nemožné. Takže ta cena zas až takový úlet není. A má Anthem ! https://furchguitars.com/cs/nastroje/li ... -a-anthem/

PS: tak ne eben, ale jakýsi Brankowood®. Hmatník i kobylka.
PS2: co na Brankowood říká AI
Brankowood® je speciálně upravené dřevo, které bylo vyvinuto jako ekologická náhrada vzácných tropických dřev. Vyrábí se z rychle rostoucí plantážní borovice, ale díky technologickému zpracování má vlastnosti podobné tvrdým exotickým dřevům.
Během výroby se dřevo vysuší, napustí pryskyřicemi a pigmenty a pak se za tepla stlačí. Tím se stane hustším, tvrdším a mnohem stabilnějším než běžné dřevo. Nepracuje tolik s vlhkostí, méně se kroutí a praská a dobře snáší změny teploty.
Používá se hlavně na hudební nástroje (například kytary) místo ebenu, palisandru nebo mahagonu. Výrobci ho mají rádi, protože je vzhledově jednotné, má dobré akustické vlastnosti a hlavně nezatěžuje přírodu těžbou ohrožených stromů.
Jednoduše řečeno: Brankowood® je „vylepšené“ dřevo z obyčejného stromu, které se chová jako drahé exotické dřevo, ale je šetrnější k životnímu prostředí.
A to je mi pěkné!
Než jsem se podíval na detail, říkal jsem si, co to je za díry v ementálu na té hlavě. :-D Jak říkáš, za limitku cena přijatelná, ten Anthem taky není zadarmo. :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 14:26
od Prskyn
no... ta eFka všude možně jsou tam možná proto, že Furch přece vyjadřuje pocity hráče... takže když něco pose..š, tak to Furch vyjádří za tebe... f*ck, f*ck, f*ck... a nemusíš si kazit karmu...

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 14:33
od HoSl
Prskyn píše: 5.05.2026 14:26 no... ta eFka všude možně jsou tam možná proto, že Furch přece vyjadřuje pocity hráče... takže když něco pose..š, tak to Furch vyjádří za tebe... f*ck, f*ck, f*ck... a nemusíš si kazit karmu...
Aha, díky za osvětlení. No chvíli jsem si na ni myslel, ale takto podáno to není kytara pro mě. Potřeboval bych těma eFkama pokrýt celou přední desku i s lubama. :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 14:39
od Prskyn
Potřeboval bych kytaru ve tvaru F ...

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 15:05
od jbiker
Prskyn píše: 5.05.2026 7:49 Limitka od Furchů ke 45. "narozeninám". Uvádí se, že bude vyrobeno jen 90 ks. Líbí se mi, že hlava má barvu mahagonu. V kontrastu s tmavým ebenovým hmatníkem je to docela fajn barevná kombinace... No a cena je vskutku lidová. Na druhou stranu, protože jsem co se týká kytar dost monokulturní (rozumněj mám doma už jen Furch kytary), tak vím, že zničit Furcha při běžném používání je téměř nemožné. Takže ta cena zas až takový úlet není. A má Anthem ! https://furchguitars.com/cs/nastroje/li ... -a-anthem/ ...
Taky jsem ráno našel PR psaní v doručené poště. Anthem za necelé 4300, OK. Pokud je někdo za "normální" Violet ochoten vytáhnout z kapsy přes 37kKč. K tomu ty výroční doplňky: Slinták, budiž. Ale 45xF na hlavě, to bych zaručeně nedal. Vypadá jako mimísek po neštovicích. Ano,jak mám jinak kytary Furch rád, Violet je výjimka a výročka to (alespoň u mě) nevyžehlí :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 15:26
od Prskyn
jbiker píše: 5.05.2026 15:05
Prskyn píše: 5.05.2026 7:49 Limitka od Furchů ke 45. "narozeninám". Uvádí se, že bude vyrobeno jen 90 ks. Líbí se mi, že hlava má barvu mahagonu. V kontrastu s tmavým ebenovým hmatníkem je to docela fajn barevná kombinace... No a cena je vskutku lidová. Na druhou stranu, protože jsem co se týká kytar dost monokulturní (rozumněj mám doma už jen Furch kytary), tak vím, že zničit Furcha při běžném používání je téměř nemožné. Takže ta cena zas až takový úlet není. A má Anthem ! https://furchguitars.com/cs/nastroje/li ... -a-anthem/ ...
Taky jsem ráno našel PR psaní v doručené poště. Anthem za necelé 4300, OK. Pokud je někdo za "normální" Violet ochoten vytáhnout z kapsy přes 37kKč. K tomu ty výroční doplňky: Slinták, budiž. Ale 45xF na hlavě, to bych zaručeně nedal. Vypadá jako mimísek po neštovicích. Ano,jak mám jinak kytary Furch rád, Violet je výjimka a výročka to (alespoň u mě) nevyžehlí :)
Taky pro ni neběžím... protože jsem konzerva a 40k+ za kytaru bez ebenu na hmatníku a kobylce nedám ani náhodou...

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 5.05.2026 19:11
od himself
Ja myslel, ze Prskyn ma efka i v houslich :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 6.05.2026 7:03
od Prskyn
himself píše: 5.05.2026 19:11 Ja myslel, ze Prskyn ma efka i v houslich :)
jenom dvě a je to málo :D (tématicky)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 6.05.2026 7:12
od himself
Jen jestli ty nejsi Prfkyn :D

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 6.05.2026 7:41
od Prskyn
himself píše: 6.05.2026 7:12 Jen jestli ty nejsi Prfkyn :D
To fem byl předminulý rok... když mi nadšený spoluhráč dal neúmyslně přes sanici kytarou při vystoupení (mimo program jsem předvedl parádního kozáčka) a já pak tejden šišlal...

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 6.05.2026 7:48
od himself
Tak to je hustá historka :D :D

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 6.05.2026 7:55
od HoSl
himself píše: 6.05.2026 7:48 Tak to je hustá historka :D :D
Hiftorka. :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 13.05.2026 19:43
od himself
Lucase s Furchem viděti :)


Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 18.05.2026 9:26
od cara
Před časem jsem v tomhle vlákně velmi intenzivně kritizoval nové Spectry (takové ty neonově barevné varianty řady Blue), ale tohle mi tedy vizuálně medí. Pěkná sunburst varianta, ne? Takový nový design líznutý tradicí, to může být.
Screenshot from 2026-05-18 10-11-49.png
Screenshot from 2026-05-18 10-11-49.png (243.9 KiB) Zobrazeno 644 x

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 18.05.2026 9:37
od vasekh
Jo, lajk

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 18.05.2026 11:44
od Prskyn
jo, tahle medovina se mi také zamlouvá

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 19.05.2026 9:20
od Touareg
Tak jsem si šel do kytar pro Green Gc-SR s 20% slevou, abych odešel s Yellow Deluxe.

Shodou okolností jsem dostal do ruky identický kus Green, kterou jsem tam zkoušel cca 3 měsíce zpátky a ze které jsem byl nadšený, a tentokrát mě vůbec neoslovila. Fakt nevím čím to je, nicméně po chvíli jsem jí odložil a hrál na Yellow Gc-SR která měla prostě nádherný zvuk. Nicméně do toho mi nabídli zkusit si Yellow Deluxe, kterou někdo nedávno vrátil s nějakými kosmetickými vadami, prakticky jako nová, a která byla aktuálně o 4 tisíce levnější jak ta standardní Yellow. Když to zkrátím, odnesl jsem si po 2 hodinách Deluxe s tím, že kdybych si to rozmyslel, můžu jí vrátit.

Upřímně zvuk té standardní se mi na první dojem líbil o něco málo víc, byla taková zakulacená, Deluxe je čitelnější, ale lehce víc "metalická". O Furchu se říká, že rozdíl mezi jednotlivými kusy je minimální oproti konkurenci, nicméně tady byl a přemýšlím, nakolik může jít jen o nuance plynoucí ze stáří strun nebo data výroby, které se časem sjednotí? Ta standardní byla dle čísla z konce roku 2024, mohla si třeba lehce sednout za tu dobu, Deluxe je stará asi 9 měsíců. Zkrátka dilema mezi dvěma skvělými kytarami plné subjektivních dojmů. :)

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 19.05.2026 12:13
od Prskyn
Touareg píše: 19.05.2026 9:20 Tak jsem si šel do kytar pro Green Gc-SR s 20% slevou, abych odešel s Yellow Deluxe.

Shodou okolností jsem dostal do ruky identický kus Green, kterou jsem tam zkoušel cca 3 měsíce zpátky a ze které jsem byl nadšený, a tentokrát mě vůbec neoslovila. Fakt nevím čím to je, nicméně po chvíli jsem jí odložil a hrál na Yellow Gc-SR která měla prostě nádherný zvuk. Nicméně do toho mi nabídli zkusit si Yellow Deluxe, kterou někdo nedávno vrátil s nějakými kosmetickými vadami, prakticky jako nová, a která byla aktuálně o 4 tisíce levnější jak ta standardní Yellow. Když to zkrátím, odnesl jsem si po 2 hodinách Deluxe s tím, že kdybych si to rozmyslel, můžu jí vrátit.

Upřímně zvuk té standardní se mi na první dojem líbil o něco málo víc, byla taková zakulacená, Deluxe je čitelnější, ale lehce víc "metalická". O Furchu se říká, že rozdíl mezi jednotlivými kusy je minimální oproti konkurenci, nicméně tady byl a přemýšlím, nakolik může jít jen o nuance plynoucí ze stáří strun nebo data výroby, které se časem sjednotí? Ta standardní byla dle čísla z konce roku 2024, mohla si třeba lehce sednout za tu dobu, Deluxe je stará asi 9 měsíců. Zkrátka dilema mezi dvěma skvělými kytarami plné subjektivních dojmů. :)
Tohle mi přijde úplně normální. Taky mám za sebou pár Furchů a přesně tohle jsem zažil.
I když jsou dost konzistentní, tak mezi kusama rozdíly prostě jsou. Ne obří, ale přesně v tom, co popisuješ – jedna je kulatější, druhá čitelnější atd.
Strašně moc dělaj struny a to, jak je kytara rozehraná. Nový struny zní víc „kovově“, starší to hezky zjemní. A kus, na kterej někdo pořád hraje v obchodě, se chová jinak než skoro novej.
To, že tě ta samá Green po třech měsících neoslovila, bych vůbec neřešil. To se prostě stává.
A Deluxe vs. standard – taky docela sedí. Deluxe bývá víc čitelná, někdy působí tvrději.
Za mě je ten pocit, co máš, úplně reálnej. Jen to není lepší vs. horší, ale spíš jiný charakter + struny + rozehranost.
A jinak – vzít Deluxe se slevou a doma si to v klidu osahat je ideální. Na tom poznáš nejvíc.

Re: Furch vaše poznatky a názory

Napsal: 19.05.2026 12:24
od Čárls
Se strunami na Furchovi sem se něco natrápil než sem našel ty pravý a pravda ta jak se kytara rozehraje je nový kolečko aby to znělo jak ty chceš