Stránka 4 z 4
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 23.02.2022 13:12
od himself
Ono to ladí slušně, ale příště holt chci individuální. Nejspíš to teď nechám, protože nějaké snadné řešení koukám není

Re: Telecaster kobylka
Napsal: 23.02.2022 14:21
od kodl258
himself píše: 22.02.2022 19:56
... Ale intonace má absolutní přednost. ....
Aha, tak to jsem asi špatně pochopil tenhle příspěvek.
BTW ty fendrácké kameny na druhém obrázku mají individuální nastavení pro každou strunu

Re: Telecaster kobylka
Napsal: 23.02.2022 14:25
od himself
Tak to asi zase nechápu já

Individuální nastavení menzury? Nebo jen výšky?
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 23.02.2022 16:47
od kodl258
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 22.04.2026 13:57
od fantomasxxx
Ahoj všem,
nemá prosím někdo radu kde sehnat? :
kobylková sedla (bent steel / plechová) pro Telecaster s úzkou roztečí cca 52 mm (2-1/16"), 6-saddle verze.
Prohledal jsem snad všechno v CZ i u Thomanna, všude se nabízí jen ty širší vintage na rozteč 56mm. Ideálně originál Fender. Zatím jediné čím bych to mohl nahradit jsem našel u Sivčáka. Netušil jsem, že toto bude u nás nesehnatelné.
https://www.shop.sollerguitars.com/high ... om-10-50mm
Kdyby někdo věděl, budu vděčný.
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 6.05.2026 11:39
od vintager
Rychly resers ukazuje, ze uzke bent steel kamene sa velmi nevyrabaju, a teda ich ponuka je priamoumerne tomu limitovana.
Nechces radsej tie blokove? Tam je vacsi vyber a za mna su lepsie ako klasicke pliesky.
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 6.05.2026 22:34
od jbiker
Já mám na bazaru sedla viz. foto. Krabička je od Graph Tech, ale jsou to bent saddles Fender sundaná z MIM strata, rozměrově shodná s AmStd Tele i Strat (poslední generace). Můžu ještě změřit šuplerou, ale ekvivalent Graph Tech má vzadu na obalu napsaný string spacing 52.73mm.

- IMG_5012.jpeg (233.83 KiB) Zobrazeno 811 x
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 7.05.2026 7:30
od fantomasxxx
Děkuji, škoda že jsem dříve nemrknul na bazar. Použil jsem nakonec ty Highwood, co měl skladem Sivčak. Osobně bych tam dal také radši solid kameny, ale majitel telete trval na plíškách. Jako alternativa jsou ty Highwood kvalitní na první pohled. Asi i lepší než originál Fender. Výhoda je v konstrukci, kde je závit pro červík ve spodní části plíšku a šroubky netrčí nad kamen. Šroubky většinou zkracuji, aby nedrhly do dlaně při muttingu. Celkově jsou i masivnější než originál.
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 7.05.2026 10:48
od jbiker
OK, v pohodě.
Re: Telecaster kobylka
Napsal: 7.05.2026 16:47
od vintager
Dobre vediet o tych Highwoodoch, aj som v minulosti po nich poskuloval prave pre tie nevytrcajuce cerviky. Rudo Sivcak by zase neponukal vo svojom shope nieco vyslovene zle, hold je gitarar.