Stránka 37 z 37

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 20.10.2025 18:40
od Pawlik
Napadla mě taková vlastně primitivní věc, ale je to FUNKČNÍ řešení, a úplně jednoduché.
Pokud cvičíte doma přes něco, co je živené z baterek (např. Vox amplug) případně přes nějaký adaptér (preamp, v mém případě HB True Tone na kytaru nebo Valeton Dapper Bass na basu), často jsou slyšet ve sluchátkách (nebo malých bedničkách) různé brumy, vrčení, rušení... Prostě proto, že tyhle přístroje nejsou pořádně (galvanicky) uzemněné (klasika je, že když se nedotýkáte strun, ruší to hodně, když je chytnete, tak to ztichne, ale většinou to tam pořád trochu je).
Zkusil jsem úplně primitivní věc, a funguje to perfektně (a je to skladné a přenosné). Vzal jsem asi metr obyčejného izolovaného drátu (přesně technicky tedy lanka), na jednu stranu připevnil krokodýlek a na druhé straně odstranil asi 5cm izolace. Tenhle konec stačí namotat kolem těla (tedy stínění) jacku a ten pak zastrčit do vstupu preampu (nebo kolem těla vstupního jacku na Amplugu před jeho zasunutím do kytary), přičemž ten zasunutý Jack to docela dobře drží (samo to nespadne, při nechtěném potažení se to samo odmotá, takže nic neutrhnete). Krokodýlka pak necháte "zakousnout" do něčeho uzemněného (třeba topení, funguje to i na kovové kostře zahradní lavičky, pokud chcete cvičit venku :D ) - a je klid. Buďto hrajete - nebo je ve sluchátkách ticho, žádný brum nebo bzučení, když na chvíli pustíte struny (a u Vox amplug i na červený, tedy lead kanál).
Až se divím, že mě to nenapadlo už dávno. :D

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 5.05.2026 18:47
od wikxzen

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 5.05.2026 19:12
od filo01
wikxzen píše: 5.05.2026 18:47 Blackstar Beam Mini
Viděl jsem víc recenzí, včetně těchto dvou. Obě dvě recenze jsem viděl. U Andertonovské chválím, že tam postavili mikrofony, u Peach Guitars se na to naopak vykašlali. Úplně vidím, jak si strejda z horní dolní říká "sakra, takové malinké a kolik to má basů". Za mě dobře, že to nemá AUX, jinak už by mi možná cukala peněženka.
Tahle od Thomannu se mi líbila asi nejvíc:

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 6.05.2026 7:21
od Prskyn
Pawlik píše: 20.10.2025 18:40 Napadla mě taková vlastně primitivní věc, ale je to FUNKČNÍ řešení, a úplně jednoduché.
Pokud cvičíte doma přes něco, co je živené z baterek (např. Vox amplug) případně přes nějaký adaptér (preamp, v mém případě HB True Tone na kytaru nebo Valeton Dapper Bass na basu), často jsou slyšet ve sluchátkách (nebo malých bedničkách) různé brumy, vrčení, rušení... Prostě proto, že tyhle přístroje nejsou pořádně (galvanicky) uzemněné (klasika je, že když se nedotýkáte strun, ruší to hodně, když je chytnete, tak to ztichne, ale většinou to tam pořád trochu je).
Zkusil jsem úplně primitivní věc, a funguje to perfektně (a je to skladné a přenosné). Vzal jsem asi metr obyčejného izolovaného drátu (přesně technicky tedy lanka), na jednu stranu připevnil krokodýlek a na druhé straně odstranil asi 5cm izolace. Tenhle konec stačí namotat kolem těla (tedy stínění) jacku a ten pak zastrčit do vstupu preampu (nebo kolem těla vstupního jacku na Amplugu před jeho zasunutím do kytary), přičemž ten zasunutý Jack to docela dobře drží (samo to nespadne, při nechtěném potažení se to samo odmotá, takže nic neutrhnete). Krokodýlka pak necháte "zakousnout" do něčeho uzemněného (třeba topení, funguje to i na kovové kostře zahradní lavičky, pokud chcete cvičit venku :D ) - a je klid. Buďto hrajete - nebo je ve sluchátkách ticho, žádný brum nebo bzučení, když na chvíli pustíte struny (a u Vox amplug i na červený, tedy lead kanál).
Až se divím, že mě to nenapadlo už dávno. :D

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 6.05.2026 7:44
od wikxzen
filo01 píše: 5.05.2026 19:12
wikxzen píše: 5.05.2026 18:47 Blackstar Beam Mini
Viděl jsem víc recenzí, včetně těchto dvou. Obě dvě recenze jsem viděl. U Andertonovské chválím, že tam postavili mikrofony, u Peach Guitars se na to naopak vykašlali. Úplně vidím, jak si strejda z horní dolní říká "sakra, takové malinké a kolik to má basů". Za mě dobře, že to nemá AUX, jinak už by mi možná cukala peněženka.
Tahle od Thomannu se mi líbila asi nejvíc:
Více věřím nahrávkám, které zní hůř a tahají za uši, když to porovnám v tomto konkrétním případě na třech videiích.
Trend je jasný, aby to znělo skvěle při sledování/poslechu bez ohledu na reál po vybalení a poslechu od domácího stolku. Klasická past.
Jak si to nazvučili u Thomanna (micem za třicet klacků) či Andertons rovnou s párem „šurů“ a „riboňákem“ k tomu. A nutným rigem a softem okolo. Jestli od Peach boys to zní nejhůř, tak asi to bude znít a spíše ještě hůř, když to vezmu z té pesimistické stránky bez většího očekávání.
Bude to znít jako rádio pořád, tišeji to bude fajn, hlasitěji to bude klasicky uřvané. Ale to je normální a v pořádku, a nevyčítal bych to Beam Mini, natož Blackstaru.
Určitě ale nejsem ten, který by dnes tvrdil, že si to nekoupí.
P.S. Úsměvné je to, že na to pohodlné ovládání z mobilu je potřeba ještě jednoho člověka - s nadsázkou řečeno.

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 6.05.2026 8:05
od HoSl
Vypadá to na šikovnou bedýnku. Na nějaké to domácí žvýkání by mi to stačilo.
Jak tady hyenik často píše, žijeme v době blahobytu. Možná je vlastně na škodu, že těch možností dobře až skvěle znějících výrobků na doma je tak široký výběr. :)

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 6.05.2026 22:10
od wikxzen
Takové základní orientační shrnutí. Rozděleno do čtyř hl. kategorií. Ale je fajn vidět na stole vše pohromadě. Video nahráno před pár hodinami, tedy aktuální shrnutí vč. nejnovějšího Blackstar Beam Mini.


Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 8.05.2026 16:28
od torst
když bych chtěl něco z tohoto ranku, tak asi jen Jam Buddy
https://kytary.cz/joyo-jam-buddy-or/HN1 ... heureka.cz
Jednoduché, přehledné, nenáročné.

Re: Co na domácí cvičení? (Alternativy k aparatuře)

Napsal: 18.05.2026 6:39
od filo01
Koupil jsem si malý mulťáček Strich Pipe Tones. Za 50E a k účelu, pro který jsem ho chtěl, to beru jako dobrý kauf.


+ Jasné a přímočaré ovládání, manuál jsem nepotřeboval
+ Dost použitelných továrních presetů
+ Velká variace nastavení u kabinetů.
+ Každý preset má svůj vlastní out volume
+ Všechny bloky včetně Amp a Cab jdou vypnout
+ NAM profily můžete naládovat jak kompletní, tak jen hlavu a k ní použít vestavěný cab nebo svůj IR.
+ Autorecord u looperu
+ Stomp Manager aplikace funguje bez problémů na PC i iPadu

Baterie:
Průběh nabíjení není vidět, když je efekt vypnutý
Přístroj se vybije (indikátor se změní na červený obrys) za 4:15h v případě, že je jen zapnutý, tj. nehraje se přes něj a s ničím se nemanipuluje.
Indikátor stavu baterie je velice nepřesný. Z úplného vybití po 10s připojení nabíjení ukazuje +/-40%.
Když je Strich připojený USB kabelem k PC, tak nenabíjí

- Nešly mi uploadovat velké NAM profily větší než 2MB. 500kB soubory to vzalo.
- USB-C konektor je příliš blízko IN jacku (možný problém u širokého wireless adaptéru)
- iPad má problémy připojit Strich přes USB-C, PC bez problémů
- Nemá undo-redo
- Nedá se regulovat jas displeje
- Chorusy a harmonizér nejsou na mono Minirig reproduktoru slyšet (detune, flanger, univibe a další ano). SW chorusy z iPadu jsou na Minirigu OK (wtf?)
- Delaye nemají BPM sync
- U bicích se s každou změnou rytmu změní mnou nastavené BPM na defaultní
- Žádné intro nebo count-in u bicích
- U looperu se nedá předem nastavit délka smyčky