Stránka 1 z 1

nahravani do pc přes VOX ToneLab

Napsal: 31.01.2009 19:30
od Vilcek
Dotaz: jak se dají nahrát nějaké riffy popřípadě songy do pc (notebooku) přes VOX ToneLab LE? co všechno je k tomu potřeba?

za nějaký týden budu mět konečně notebook tak se chcu připravit že začnu nahrát.

Uvítam každou radu tak sem s tim a předem děkuju za odpovědi.

Napsal: 2.02.2009 13:06
od fakal
Z Tonelab zapojíš kabel do pc do line in a v nastavení zvuku ve windows si vybereš zesílení vstupu takže ti to bude pouštět kytaru do repráků a uslišíš se. No a teď už stačí si vybrat nejaky nahravací program, pokud nemáš nic profi tak použij audacity to funguje pohodově a je to.

Napsal: 2.02.2009 15:29
od Vilcek
Dik a jestě mě neni jasný jakým kabelem to propojit. A ma se propojit S/P DIF s line in?

Napsal: 2.02.2009 15:46
od pupack
Vilcek píše:Dik a jestě mě neni jasný jakým kabelem to propojit. A ma se propojit S/P DIF s line in?
propoj výstup z tonelabu jako kdyby jsi ho chtel dat do komba akorat misto komba to strčíš do LINE in v Pc

Jack - Jack... v PC většinou malý jack v tonelabu bude určo veliký, takže ještě přechod za pár korun z velkého jacku na malý aby si to do toho PC mohl narvat

Napsal: 8.02.2009 11:29
od Vilcek
Tak už mám notebook ale asi něco dělám špatně. Když zapojím kytaru tak jak pupack napsal tak nic neslyším, zapnu audacity-nic neslyším, začnu nahrávat-nic neslyším, pustím si nahrávku a ono to hraje. Tak nevím jestli je správně když to při nahrávání nehraje a když to pusim tak to hraje?

Napsal: 8.02.2009 12:04
od pupack
Vilcek píše:Tak už mám notebook ale asi něco dělám špatně. Když zapojím kytaru tak jak pupack napsal tak nic neslyším, zapnu audacity-nic neslyším, začnu nahrávat-nic neslyším, pustím si nahrávku a ono to hraje. Tak nevím jestli je správně když to při nahrávání nehraje a když to pusim tak to hraje?
nooo jeste je potreba aby jsi to slysel, tak nastavit u toho Line in aby to bylo slyset :) cili jak mas ve windows v pravo dole v systray reproduktor tak to rozklikni, najdi si tam vstup Line in a vetsinou je tam zaskrtle ze je ztlumeny, tak si s tim vyhraj :)

Napsal: 10.02.2009 18:07
od Vilcek
Fakt nevim čím to muže být ale mám všechno na max a nic ztlumený a pořád to nehraje tak nevim čím to je :cry:

Napsal: 14.02.2009 14:45
od Vilcek
Uz sem na to došel ale je to na nic. :( Kdyz si to zapnu aby to hralo tak je ten signal strasně opoždenej a akorat me to plete. Tak nevíte jestli by se to dalo připojit jinak? Třeba že by kytara byla v tom voxovi, vox v kombu a z toho voxa by to ještě nějak vedlo do pc?

Napsal: 14.02.2009 15:33
od Scotty
A máš ASIO ovladače?

Napsal: 14.02.2009 16:25
od Vilcek
Nejsu si uplně jistej ale myslim že ne.

Napsal: 14.02.2009 17:03
od pupack
Vilcek píše:Nejsu si uplně jistej ale myslim že ne.

chlape, hned na začátku sekce STUDIO A RECORDING je mega DŮLEŽITÝ PŘÍSPĚVEK, proč to nikdo nečte? :) tam by ses dozvěděl základní údadej, co je to ASIO co potrebujes k nahravani do PC ...

prvni odpovedi vzdycky hledej v sekcich a v prvnich dvou trech vlaknech ktera jsou jako DŮLEŽITÁ

odkaz je tady

http://www.hudebniforum.cz/viewtopic.php?t=10403

Napsal: 1.05.2009 14:59
od Vilcek
Jestli to dobre chapu tak S/PDIF OUT je vystup kterej prenasi zvuk? Ale nevim kde sehnat tes spravny kabel, vi to tu nekdo? :)

Napsal: 1.05.2009 18:46
od Predator
S/PDIF je digitálny formát výstupu - prenášajú sa dáta, nie analógový zvuk. A rozhodne sa nedá pripojiť do Line In, ale iba do S/PDIF vstupu, ktorý spracováva digitálne dáta. Konektory sú klasické Cinch ...ako u CD prehrávača, videa, minidisku.