Stránka 1 z 1

ZOOM A2.1u

Napsal: 31.03.2009 15:19
od sinuhet
Ahoj lidičky,

koupil jsem si efekt ZOOM A2.1u a mám následující problém. Efekt má zabudovaný pedál, který by se - podle mého, měl dát použít i jako volume šlapka, problém je v tom, že ať dělám co dělám, nedaří se mi nastavit minimální hranici hlasitosti. Zkrátka, nastavím ho na určitou hlasitost, šlapka je nahoře a vše hraje. Pak nastavím při sešlápnutém pedálu -šlapka dole vyšší hlasitost. Jakmile se ale vrátím zpátky - šlapka nahoře, přestane to hrát úplně. Hraje pouze kytara, do aparátu nejde nic. Jakmile ji sešlápnu, zvuk se znovu objeví. Už jsme kolem toho strávili 4 lidi snad tři hodiny, a nedaří se nám to rozběhat. Neporadíte někdo prosím? Má někdo stejný efekt? Mám jen anglický manuál, český jsem nikde nenašel:-(. I když mi angličtina nedělá potíže moc přes tyhle efektový věci nejsem. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc. Díky

Napsal: 31.03.2009 17:06
od rotten77
Ale ony ty pedály tak fungují, že nahoře je jakoby 0 a dole maximum, nebo alespoň můj volume pedál jo.

Napsal: 31.03.2009 19:25
od Lachim
Můj ne. Tam si můžu nastavit,jestli je nahoře max nebo min a naopak.
Ale není to ZOOM,no :D

Napsal: 31.03.2009 19:33
od Cybermuff
No mam jeden doma :-)
Samozrejme si lamete hlavu zcela marne, neumi to. Nejjednodussi je vrazit gumovej spalek pod patu nebo to vymyslet jinak. Budu na tom taky trochu badat, ale ja skoncim u toho, ze si tam privrtam jeste jeden potak na nastaveni minimalni hlasitosti (coz je sice jednoduchy, ale prisel bys o zaruku).

Zoom

Napsal: 1.04.2009 5:55
od sinuhet
Díky moc za odpovědi. S tím špalkem už jsme nad tím přemýšleli. Holt tam vrazím nějakou gumu, jen jsem doufal, že to nebudu muset dělat. Ještě jednou díky moc, ušetřili jste mi další dlouhé hodiny nervů.

Re: Zoom

Napsal: 1.04.2009 8:53
od Cybermuff
sinuhet píše:Díky moc za odpovědi. S tím špalkem už jsme nad tím přemýšleli. Holt tam vrazím nějakou gumu, jen jsem doufal, že to nebudu muset dělat. Ještě jednou díky moc, ušetřili jste mi další dlouhé hodiny nervů.
No já si ho koupil hlavně kvůli eliminaci vazby. Mám k němu vytaženej další nožní spínač, kterým rychle zabiju vazbu tím automatickým notch filterem. Takže takhle mi to funguje docela dobře. Co se pedálu týče, tak to je vlastnost u levných pedálů celkem běžná, i když je to na ránu do palice. Jelikož používám pedál hlavně na sóla, tak si tam asi přidám vypínatelmej poťák a udělám si minimální hlasitost takhle.

Re: ZOOM A2.1u

Napsal: 17.05.2012 18:39
od Robbspier
Caute vsetci, mam problem, kupil som si tuto vecicku, lenze k nej nemam navod ktoremu by som rozumel, nemate niekto SK/CZ navod? ak hej tak mi ho pls poslite na mail, diki moc.
Moj mail: robo.benkovic@gmail.com

Presety na Zoom A2.1

Napsal: 14.03.2019 11:14
od Marek_K
Ahojte muzikanti. Mám čerstvě Zoom A2.1U a rád bych Vás, majitele poprosil o pomoc. Nemohli byste mi prosím poslat nějaké ověřené presety, na co hrajete? Styl muziky je folk, tramp, country atp. Kytara Jumbo od L.Kučery s piezosnímačem.
Je sice pravda, že u toho můžu celý víkend sedět a zkoušet brnkat, ale pokud již někdo máte něco hratelnýho, dost by mi to pomohlo.
Děkuji předem.
M.

Re: ZOOM A2.1u

Napsal: 14.03.2019 11:43
od hyenik

Re: ZOOM A2.1u

Napsal: 14.03.2019 16:13
od Marek_K
Ha, děkuji za link. A hned se obrátím s další prosbou. Někdo nějaký tip, jak z akustiky dostat zvuk stejný, nebo aspoň hodně podobný tomuto sólu?
https://youtu.be/jzXFesIrfh0?t=91

Díky, M.

Re: ZOOM A2.1u

Napsal: 14.03.2019 19:23
od hyenik
K čemu takový nepěkný zvuk potřebuješ?
je to normální piezo sound s trochou kompresoru, reverbu a pridanym gainem.
Pripomina to trochu elektrickou nylonku, takze si zkus dat simulaci nylonky a prubni.