Stránka 1 z 1

Ukulele místo kytary

Napsal: 22.01.2010 19:15
od Waka
Ahoj lidi,
ve škole o přestávkách se často nudím :roll: , takže mě napadlo si pořídit UKULELE. Bohužel ale nevím, jestli se na ukulele hraje stejně jako na kytaru, nebo kde bych vlastně sehnala nějaké spešl akordy na ukulele..? Díky za tipy

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 22.01.2010 19:18
od umaxer
Ukulele má 4 struny ( nebo 3 nevim :) ) a sou jinak akordy

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 22.01.2010 19:19
od ...EDGE...
Ladi se trosku jinak nez kytara, samozrejme zvuk je uplne jiny, neco o ukulelech je na tomhle foru v tematu:
ostatni-nastroje/ukulele-t6980.html

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 22.01.2010 19:28
od Waka
Ano, má 4 struny. Vážně bych to chtěla jen tak pro zábavu, abych zabila volný čas ve škole :) nevíte o nějaké ukulele stránce, kde by bylo všecko popsaný? jinak díky za odpovědi..
Jo a asi bych pro začátek brala tohle ukulele http://www.muzikant.cz/kytary-6/dalsi-s ... -56239.php , ale příjde mi to trochu jakože hračka.

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 22.01.2010 20:07
od rocky77
Hračka to není, ale kvalita taky ne... Jestli nechceš, aby Tě to pořád štvalo kvůli věčnému dolaďování, přišetři a kup něco lepšího...tohle asi moc cenu nemá...

Jinak kytarové ladění e,h,g,d se používá u barytonového (největšího) ukulele, ostatní (tenorové, koncertní a sopránové) se ladí do h,f#,d,a nebo a,e,c,g. Více např. na http://www.jindruj.estranky.cz/fotoalbu ... /o-ukulele

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 23.01.2010 21:49
od charliealpha
Kašlete na ukulele, kupujte balalajky!!! Tři struny, z toho dvě naladěný na stejnej tón :lol:

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 26.01.2010 12:36
od jastud
Ahoj,
ukulele jsem si ze srandy koupil předloni, sopranový ULU 21 Hohnera, stálo 1100 Kč. Standardně se ladí o kvartu výš než čtyři nejtenčí struny na kytaře, přičemž čtvrá kde by člověk čekal basovou strunu se ladí o oktávu výš, čili ladění je opravdu a,e,c,g (od nejtenčí struny). Když si odmyslíš dvě basové struny které má navíc kytara tak můžeš používat stejné akordy jako na kytaře akorát že hraješ o kvartu výš. Akord C hraješ jako G na kytaře, akord A jako E a tak dál. Takže pokud nechceš zběsile sólovat jde ti hlavně o dopravodnou hru akordů, tak je přechod z kytary na ukulele velice snadný, jen je potřeba si zvyknout na ty titěrný rozměry.

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 26.01.2010 15:37
od Skořepný Šokátor
charliealpha píše:Kašlete na ukulele, kupujte balalajky!!! Tři struny, z toho dvě naladěný na stejnej tón :lol:
Jo, nebo shamisen :lol:

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 29.01.2010 10:07
od woro90
Jen počkejte, vtipálci, až budu mít po zkouškách, já vám ukážu exotiku :twisted:

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 29.01.2010 22:26
od mtmccox
Jaká muzika se na takovou srandu dá hrát? :)

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 30.01.2010 12:18
od Nero
Představ si, že skoro jakákoli :D





Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 30.01.2010 12:35
od ...EDGE...
Na to se da hrat trsatkem ne? Ten orchestr je nejlepsi...:D

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 31.01.2010 12:54
od SillyFish
No, trsátkem se dá, ale vzhledem k tomu, že ukulelky mají nylonový struny, tak tí trsátkem úplně zabiješ ten specifickej měkkej havajskej zvuk ;)

Ale tak s ukulele se dají dělat různý zhovadilosti, tak proč ne:D

Re: Ukulele místo kytary

Napsal: 31.01.2010 13:27
od Atkins
Ukulele je vynikající věc, právě jsem si jedno postavil ze staré mandolíny, která měla zlomený krk (4 nylonky mají přecejenom menší tah než 8 kovovek :D) a jmenuje se to "mandolele" :lol: :lol: Laděno v "c".